Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как ме излъгаха...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Как ме излъгаха...

    От много неща разбирам, ама силата ми е в техниката. По юридическите казуси съм пълен лаик, и туй дето чета трябвало да се обжалва, съд и т.н. За 20 кинта всичко това - като време ще изгубя таман 10 пъти по толкоз. Та ако искаш да дадеш някакво инфо - дай го, или поне имай снизхождение към такива като мен, дето не си легат с Държавен вестник.
    Стана малко като темата ми за спирачките - "абе де си тръгнал да бараш дето не ти е работа". Ама с техниката се оправям и се оправих без форумна помощ.

    Коментар


    • #17
      От: Как ме излъгаха...

      Дал съм го де. За разлика от повечето гугалисти у Форума аз споделям всичко по спомен, а не щото току що съм го изровил. Който иска да го потърси и качи тук.

      ... а от мен, ако сам не се наиграеш, няма кой да го направи, а това обикновено се случва от незнание и липса на опит.
      И ти, както и повечето хора, си правиш тънките сметки, че ти е по-евтино да платиш, и затова сме на това дередже.
      Точно поради обратната причина с мен не може да се излезе на глава, освен ако не искам, щото разходите (от всякакво естество) не ме интересуват когато държа нещо да се случи.
      Въпроса е принципен !
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #18
        От: Как ме излъгаха...

        Тука си много прав-така, както човек сам се опраши, няма кой друг да го...
        Заради това и пуснах темата. Ничия друга глупост не може да замени собствената. Факт!
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #19
          От: Как ме излъгаха...

          Сега не ти остава друго, освен по често да паркираш там и ако се покажат каките - за ушите и в буса. Пък натам както решиш докато си избиеш парите.

          Коментар


          • #20
            От: Как ме излъгаха...

            В същия ред на мисли ще те пратя да търсиш в гугъл, Джоуи. Вече си длъжен да се информираш сам за нарушенията, които си направил. При следващото спиране ще го проверят, че има излезнало нак. постановление и ще му го връчат. Свърши тая с "не съм видял, не съм чул, никой не ми е казал" Е ..казвам ти.

            Коментар


            • #21
              От: Как ме излъгаха...

              Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
              Никой, ама абсолютно никой, не може да ти вземе пари на ръка за глоба. Доколкото съм запознат, всички парични средства от актове, фишове и други, се събират по банков път. Поправете ме, ако греша. Ако им беше изисквал касов бон, който на момента да ти го издадат, щяха да се откажат. Дори това за 10-те лева много ме съмнява, макар, че казваш, че си го прочел в закона.
              Това не е вярно. За да ти свалят прангите при неправилно паркиране в "синя зона", можеш да платиш САМО В БРОЙ! Дори не се предвижда да те пуснат срещу някаква бележка, която да платиш впоследствие, а за мобилни постерминали и дума не може да става. Туй- в Пловдив. За другаде не знам.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • #22
                От: Как ме излъгаха...

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                С решение на АС от 17.11.2010 с бележките на стъклото могат само да си избършат задниците, но ако отидеш сам да се обезглавиш щото се подаваш на плашене си е твой проблем.

                ... а пък случката от първият пост въобще няма да я коментирам.
                Дай номер, че на бърза справка излизат стотици
                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар


                • #23
                  От: Как ме излъгаха...

                  Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
                  В същия ред на мисли ще те пратя да търсиш в гугъл, Джоуи. Вече си длъжен да се информираш сам за нарушенията, които си направил. При следващото спиране ще го проверят, че има излезнало нак. постановление и ще му го връчат. Свърши тая с "не съм видял, не съм чул, никой не ми е казал" Е ..казвам ти.
                  В случая говорим за общинари и нарушение/я по общински наредби.

                  Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                  Дай номер, че на бърза справка излизат стотици
                  Еее, помня датата, но чак и номера ...
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #24
                    От: Как ме излъгаха...

                    Ако ще ти стане по-леко - не си единствен https://frognews.bg/novini/izmamnits...ne-sofiia.html
                    https://www.vesti.bg/nova-izmama-s-g...kirane-6091029

                    Ако мислите да ги возите на Витоша ( или някъде другаде ), пригответе място и за "охраната на труда" дето кибичи някъде наоколо.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Как ме излъгаха...

                      Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
                      Никой, ама абсолютно никой, не може да ти вземе пари на ръка за глоба. Доколкото съм запознат, всички парични средства от актове, фишове и други, се събират по банков път. Поправете ме, ако греша. Ако им беше изисквал касов бон, който на момента да ти го издадат, щяха да се откажат. Дори това за 10-те лева много ме съмнява, макар, че казваш, че си го прочел в закона.
                      Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
                      Не са ти слагали скоба явно в София - на място в брой се плаща за да ти я махнат.
                      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                      Това не е вярно. За да ти свалят прангите при неправилно паркиране в "синя зона", можеш да платиш САМО В БРОЙ! Дори не се предвижда да те пуснат срещу някаква бележка, която да платиш впоследствие, а за мобилни постерминали и дума не може да става. Туй- в Пловдив. За другаде не знам.
                      Благодаря за корекцията! Да, скобите ги пропуснах и съм съгласен с това. От тях, както се казва, "няма мърдане". Всичко останало би трябвало да се плаща по всякакъв друг начин, но не и на ръка. Връзката наредител-получател е леснопроследима. В конкретния случай наредителят е ясен, а получателят - пришълец.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Как ме излъгаха...

                        Мислите ли, че наистина не могат да ви излъжат?
                        Ще дам пример със снимка, която намерих в нета:
                        https://novavarna.net/wp-content/upl...ove_Varna1.jpg
                        Съобщение, печат, банкова сметка без титуляр...
                        1000 такива днеска, поне 100 човека ще платят без да се замислят. Дори да се напише титуляр, който не е действителния на сметката, поне половината банки в БГ ще извършат плащането без да се интересуват, след като има валиден IBAN.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Как ме излъгаха...

                          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                          Мислите ли, че наистина не могат да ви излъжат?
                          ...
                          Не, разбира се.
                          Но ако поне веднъж на ден беше преглеждал само заглавията в пресата, щеше вероятно да ти светне една лампа. Линкът дето качих, както и другият после, са от малко след средата на януари, теб са те метнали две седмици по-късно.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Как ме излъгаха...

                            Само на мен ли, като ми сложиха скоба и после я свалиха ми издадоха касов бон?(съжалявам, че не я пазя) Някъде в преките на "Лозенец" беше...лани. Вярно платих с хартиена валута(нямам проблем с това-старомоден съм) но всичко си беше по реда.
                            Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Как ме излъгаха...

                              Не са ме заскобявали /да чукам на дърво/, от когато глобата беше 9.90 лв. ама тогава се правеха на луди за касов бон и ресто от 10 ст. та се е налагало да ги гоня ! В момента колко е глобата ?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Как ме излъгаха...

                                Въобще си говорим от .... когато нещо помним 10-20 години. Конструктивните мнения продължават да са кът.
                                Фискален бон се издава и така от години. Глобата, Джоуи да я намери в гугъл.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X