Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

    Първоначално публикуван от Stbd Преглед на мнение
    Авторът пита дали Мтел/А1 са под някакво ограничение в белите и сродни държави. За целта събира информация от доста време, и част от нея е в темата.
    Не вярвам никой да не знае дали Мтел ползват оборудване за мрежата си на Хуавей. Това беше един от подвъпросите, рано или късно ще се намери и отговора.
    Авторът май си е купил роуминг пакет, но го е ползвал с грешен оператор и сега се опитва да изкара, че вината е на ментел. Не че е невъзможно ментел да имат вина, даже си е доста вероятно, но стратегията "оправяне" на положението е тотално погрешна.

    Коментар


    • От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

      Мтел не ползват Хуйразвей, не и като кор оборудване Заеби тия рептили и илюминанти, ако па те влекат тия теории направо ставай плоскоземец и вегаМ. Ако Мтел имат някъв проблем със сигурност не е финансов или свързан с техниката...
      После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

      Коментар


      • От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
        Авторът май си е купил роуминг пакет, но го е ползвал с грешен оператор и сега се опитва да изкара, че вината е на ментел. Не че е невъзможно ментел да имат вина, даже си е доста вероятно, но стратегията "оправяне" на положението е тотално погрешна.
        Ами то това пише в началото на темата - услугите на Мтел вървят с определени оператори, а в някои държави определеният оператор не допуска Мтел картите в мрежата си. Авторът в такива случаи си купува местна сим карта за стотинки, но има трудности при пристигане в държавите и примерно придвижване от летището до офис на оператор.

        Първоначално публикуван от Desert_Ant Преглед на мнение
        Мтел не ползват ...
        Благодаря за твърдението. Запознат ли с с техниката им? Точно обратното пък дойде от хуйвей, да го наречем.
        Ако Мтел нямат хуавеи оборудване, това е в противоречие с информацията, която има засега.
        Въпросът защо оператори са спрели картите на Мтел и май не само Мтел, остава.
        Последно редактирано от Stbd; 09-03-19, 13:52.

        Коментар


        • От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

          Днес получавам SMS, че от 13.04.2019 г. Extra SIM ще може да се ползва само, когато си в страната. Та се сетих за тази тема... Дали, пък, доста хора не правят хватка - вземаш си Extra SIM, оставяш я на някой в България и си говориш в роуминг с другата. От време на време, този някой ти оправя счота за "справедливо ползване". Тарикати сме туй българите, ей!
          Volkswagen Touareg NF 4.2 V8 TDI
          Toyota RAV4 XA10 3S-FE
          Grand Cherokee WG Limited 4.7 V8 Quadra Drive - продаден

          Коментар


          • От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

            Темата търпи тихичко и бавно развитие, благодарение на А1/Мтел. Работят усилено по проблемите с мистериозното несвързване, но отнема време (малко се подигравам, но това са фактите).

            Току-що имах ползотворен (пак подигравка) разговор със сътрудник. Упорит и тъп. Има няколко логически бисера. Споделям, за да демонстрирам болната логига на хората, занимаващи се с проблемите. Започва и свършва с "всичко работи, нямаме проблем". което е доста вярно, ако разглеждат компанията и клиентите си като две несвързани неща - да, клиентите имат проблем, но не и А1.
            Чат обслужването започна в 15:01:39
            Моля, изчакайте свързване със сътрудник ...

            i:Номер н5е може да бъде избран от Франция

            Добре дошли в Онлайн обслужването на A1. Вие се свързахте с Благовеста

            Благовеста:Здравейте, с какво мога да Ви помогна?

            Благовеста:С удоволствие ще съдействам! Номерът за връзка с оператор на А1 от всички държави в света е +359 88 123.

            i:ne raboti

            i:знам кой е

            i:пореди 3 минути ви писах, че не може да бъде избран от Франция

            Благовеста:Мога ли да Ви помогна оттук с нещо?

            i:Ами не знам - нали работите с А1? Преполага се да можете

            Благовеста:Мога ли да Ви помогна оттук с нещо?

            i:Номер 73 не може да бъде избран от Франция

            i:Търся връзка с А1

            i:От страницата на А1 единия предложен начин е този тук, да пиша на сътрудник в чат

            Благовеста:Както уточних това е единствения номер за връзка с оператор извън България.

            i:Да, знам

            i:И?

            Благовеста:Няма друг номер и нямаме затруднение с избирането му.

            i:Както казах, не работи

            i:Имате

            Благовеста:Това е номерът.

            i:Знам

            Благовеста:Мога ли да Ви съдействам с нещо, след като не може да се свържете?

            i:Моля, не ме правете на идиот защото се излагате вие!

            Благовеста:Съжалявам, но това е информацията, която мога да Ви предоставя.

            Благовеста:Мога ли да Ви съдействам с нещо, след като не може да се свържете?

            i:Имам и друг проблем и е необходимо да се свържа с А1

            i:от мястото на проблема

            i:Другият проблем е в процес на разучаване с ваши техници и за целта е нужно да се свържа по телефона

            Благовеста:Вече уточних, че това е номерът за връзка с оператор.

            i:НЕ РАБОТИ

            Благовеста:Въведете го правилно, нямаме затруднение с избирането му.

            i:Въведен е

            Благовеста:Какво чувате?

            i:около 300 пъти

            Благовеста:Какво чувате?

            i (телефонът) ги отброява

            i:Нищо не се чува, не може да набере. Така е от една година и съм търсил съдействието ви десетки пъти

            i (търсил съм съдействие от А1 и) Отговорът е че това е номерът за връзка

            i:безмислен отговор, знам че е това (номера за връзка)

            i:Една година не ви ли стига най-малкото за да проявите интерес към въпроса ми?

            Благовеста:Мога да предам към колеги от технически отдел за проверка.

            Благовеста:Номер за обратна връзка?

            i:А, най-после!
            Номерът за обратна връзка е но сега съм извън обхват за да мога да ви пиша от място с интернет.

            Благовеста:До два часа очаквайте обратна връзка.

            i:Благодаря, че проявихте интерес да прочетете какво пиша.
            Сега мога и да ви кажа и какъв е проблемът. За една година успях сам да разбера, и сега е нужно вие да го оправите.

            i:Записвам разговора, между другото - компютърът всъщност сам го прави.
            От Франция не могат да се избират толкова къси номера, поне не през по-лошите мрежи, които са работещи с А1

            Благовеста:Предадох към колеги от технически отдел, моля изчакайте обратна връзла.

            i:Това е. Можеше да ми го кажете преди година!

            i:Предйте им и това.

            Благовеста:С нещо друго мога ли да Ви помогна?

            i:Че номера с толкова цифри не се избират

            i:Може да попитам и за основния проблем.

            i:Не мога да се свържа с Ф Ориндж

            Благовеста:Добре. Колегите могат да Ви съдействат и за това, когато Ви се обадят.

            i:Много сте/си полезна/полезен, отговорите ви са крайно помагащи!
            (разговорът прекъснат след около стотна от секундата)
            Последно редактирано от Чавдар (V93); 06-06-20, 20:23.

            Коментар


            • От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

              Пробвай

              +359 88 80 осем 8088

              Коментар


              • От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

                Благодаря, това чий номер е?

                Сега се разбра, че има и проблем с получаването на електронни писма. Вчера обвиниха gmail за проблема, не можел да изпрати писмото. Днес се оказа, че май има технически проблем - но трябваше да загубя време:
                Чат обслужването започна в 15:49:04
                Моля, изчакайте свързване със сътрудник ...

                Добре дошли в Онлайн обслужването на A1. Вие се свързахте с Симона

                Симона:Здравейте, с какво мога да Ви помогна?
                X:Изпратих електронно писмо с информация за техниците ви, но не получавам потвърждение, че е получено
                Симона:С удоволствие ще Ви съдействам! Бихте ли ми дали информация от кой имейл и към кой имейл сте писали ?

                X:Вчера в чат търсих информация защо техниците не са получили нищо и според сътрудник повторното изпращене сработи

                X:Псевдонимът на сутруднкът беше Симона, сега пак е този, виждам.
                Към customersupport@.... oт mtelcustomer@gmail,com

                X:Беше ми казано, че не получавам потвърждение, защото не е изпратено и получено правилно.
                Според gmail няма такъв проблем, не е от тяхна страна.

                X:Ще получа ли потвърждение след като това е процедурата и получени ли са съобщенията наистина или все още има проблем?
                Симона:С удоволствие ще Ви съдействам. Бихте ли изчакали няколко минути, за да направя необходимата проверка?

                X:да, разбира се

                Симона:Бихте ли ми дали информация на имейл customerservice@a1.bg ли пишете ?
                X:момент
                Симона:Моля проверете подробно дали не е объркан някой символ при въвеждането на имейл адреса.
                X:вчера проверихме, но сега пак може
                X: customerservice@a1.bg,
                customerservice@mobiltel.bg

                X:вчера казахте, че едно съобщение е получено, значи адресът трябва да е верен

                X:но нито едно потвърждение няма
                Симона:Имейла Ви е постъпил към нас. Колегите ще го обработят в рамките на днешния ден.
                X:Потвърждения трябва ли да има или това е отпаднало?
                X:Може би е след обработване от ваш колега
                Симона:Все още е налична опцията за автоматичен отговор. Възможно е да е налично техническо затруднение. Подадено е към колеги за проверка

                X:Благодаря

                Симона:Благодарим Ви, за обратната връзка !
                След връзка със сътрудник, ако клиентът е доволе има и анкета за качеството на обслужването. Ако е доволен. Само.

                Коментар


                • От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

                  Първоначално публикуван от Stbd Преглед на мнение
                  Благодаря, това чий номер е?
                  Трябва да е на мтел. Записъл съм си го като мобилтел роуминг, защото не си спомням в коя държава също имаше проблем с несистемен номер и ми дадоха този. Ама беше преди доста години, може и да са го продали.



                  Сега се разбра, че има и проблем с получаването на електронни писма. Вчера обвиниха gmail за проблема, не можел да изпрати писмото. Днес се оказа, че май има технически проблем - но трябваше да загубя време

                  Ти имаш доста обтегнати отношения с тия. Аз бих ги сменил изключително срочно, защото нервите са безценни. Аз го направих преди някъде 10-на години и не съжалявам и за секунда.

                  Коментар


                  • От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

                    Ти имаш доста обтегнати отношения с тия. Аз бих ги сменил изключително срочно, защото нервите са безценни.....

                    Спокойно си общуваме, където пиша с главни букви е блъф, за да се мръднат. Което не отменя онова, че времето е по-безценно и от нервите. Вече не разчитам на Мтел като преди. В САЩ например има десетина пъти по-изгодни услуги за туристи.
                    Отношенията би трябвало да се подчиняват на изключетелно сериозните правила за съобщителни услуги по света и у нас.

                    Коментар


                    • От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

                      След последователни и целенасочени действия в посока изясняване на причините за проблема, проблемът в частта си "Франция", за континентална Франция, изчезна без действия от потребителска страна. И без обяснения.
                      Ще видим как е по време на следващо пътуване.

                      Коментар


                      • Таз дискуся е намерих случаино но да напиша и аз нещо което може и да има връзка с тоя оператор.
                        Аз съм в САЩ и си плащам тука на едни които ползват мрежата на немския T-Mobile и за това дето плащам мога да званя кажи речи в цяла европа .
                        Преди като звъна в БГ на Мтелски номер няма грижа,обикновено след 1 час разговор връзката се разпада ,набирам пак и пак 1 час - системата е ясна не беше някакво огрмно неудобство.това с рязането на всеки 1ч час е от тукашния оператор и е без значение къде званя.

                        Обаче от 2-3 седмици като се обадя в БГ ма МТЕЛ ли е А1 лие , след макс 3-4 мин реже връзката при БГ номера а на мене ми пуска на записв всичко дето този от Бг ми е казал.
                        Отначало набедих тел на 1 мои приятел че сина му го е ръчкал нещо - да де ама вече на поне 15-20 абоната и все същата работа .
                        Като се обадя на другите 2 ма БГ оператори -всичко си е у ред ,също така звъня до немско,англия ,испания и там също проблеми няма.


                        Коментар


                        • Абе няма ли някой юрист , да се светне и да почне да ги съди ?
                          Всички са еднакви .
                          Последно, с Глобул -Теленор, обхвата изчезна , на сайта им е показано, че за този район имат обхват, два месеца имаха. Когато изчезна , звъним - работим по проблем . Така седмица и половина, пускам жалба в офис, след още седмица и поливна , обхвата се появи , след още седмица и малко, получавам писмо, че нямали проблем и всичко е наред .
                          Ако не почнат да носят отговорност, за глупостите, които правят, няма да спрат да ги правят .
                          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                          A1+

                          Коментар


                          • Много мразят записването на разговорите. Когато потребителят е записал. Понякога ги информирам, че записът се записва за подобряване на разбираемостта и умението за запомнят.

                            Коментар


                            • В началото на тази година по няколко начина се съгласиха, че има проблем и наистина нямат връзка с някои оператори. За Франция липсващият е F-Orange, който има най-добро покритие и надеждност по лични наблюдения. Проблемът се проявява по места като френски задгранични територии.
                              САЩ е голяма държава и там хаосът сътоветно е голям, но и възможностите са повече. Има достатъчно работещи услуги, предлагани от туземното население.
                              Последно редактирано от Stbd; 05-03-20, 20:54.

                              Коментар


                              • Първоначално публикуван от Stbd Преглед на мнение
                                Много мразят записването на разговорите. Когато потребителят е записал. Понякога ги информирам, че записът се записва за подобряване на разбираемостта и умението за запомнят.
                                И аз така ги лекувах преди да се махна оттам. Случвало ми се в лазлични офиси да ми казват съвсем различни неща за един и същи казус. Накрая започнах с имейли да комуникирам.





                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X