Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

    Интересува ги, защото телефоните им не работят. Техници и съответни кадри от обслужване на клиентите се занимават точно с това.

    Какво питам към момента е ясно от няколкото последни мнения.

    Коментар


    • #77
      От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

      Мтел ще ги почакате да фалират, някъде след ЕУ у САЩ, ако изобщо нещо подобно се случи. Хуйразвей в кор оборудването няма ни един оператор
      После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

      Коментар


      • #78
        От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

        Първоначално публикуван от Stbd Преглед на мнение
        Интересува ги, защото телефоните им не работят. Техници и съответни кадри от обслужване на клиентите се занимават точно с това.

        Какво питам към момента е ясно от няколкото последни мнения.
        Аха значи нещата в Мобилтел са загрубели щом и телефоните на техниците не работят.

        Коментар


        • #79
          От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

          Ама па роуминга им е бетон деа.Оня ден бях в Македония.С изключени моб.данни,че са на цената на златото за МБ и при 30лв лимит успях да навъртя без зор 150лв преди да ми ударят катинара.И най-голямата тъпотия беше,че като влязох в България и пуснах данните се оказа,че интернета ми е спрян напълно както и изходящите разговори които се подразбират.
          Е да ама аз имам 15ГБ нет дето са включени в месеца и не са изхабени,но нищо за да не може да звънниш по вайбър да речем пак те режем.Чууудна работа.
          Отидох вкарах си 150лв и воала пуснаха го.На въпроса аммм ако взема,че пусна интернета(мобилните си данни) без да искам и се окаже,че торент клиента ми е включен какво правим ние като се свалят едни 1000мб.Щото нищо няма да им попречи да се свалят и да ми тряснат едни 2500лв сметка при 30лв лимит.
          Ами то ........ами ние.......ами майката ви..... и така.
          Та чакайте ги да фалират де.
          Няма страшно в умирачката...
          Страшното е да си жив!...

          Коментар


          • #80
            От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

            Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
            Ама па роуминга им е бетон деа.Оня ден бях в Македония.С изключени моб.данни,че са на цената на златото за МБ и при 30лв лимит успях да навъртя без зор 150лв преди да ми ударят катинара.И най-голямата тъпотия беше,че като влязох в България и пуснах данните се оказа,че интернета ми е спрян напълно както и изходящите разговори които се подразбират.
            Е да ама аз имам 15ГБ нет дето са включени в месеца и не са изхабени,но нищо за да не може да звънниш по вайбър да речем пак те режем.Чууудна работа.
            Отидох вкарах си 150лв и воала пуснаха го.На въпроса аммм ако взема,че пусна интернета(мобилните си данни) без да искам и се окаже,че торент клиента ми е включен какво правим ние като се свалят едни 1000мб.Щото нищо няма да им попречи да се свалят и да ми тряснат едни 2500лв сметка при 30лв лимит.
            Ами то ........ами ние.......ами майката ви..... и така.
            Та чакайте ги да фалират де.
            Е с такива ятаци като теб...
            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

            Коментар


            • #81
              От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

              Мани.И на мен не ми се щеше ама пусто служба.Трябваше да се говори.
              Няма страшно в умирачката...
              Страшното е да си жив!...

              Коментар


              • #82
                От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

                Ами ритни ги с все сила, ще ти олекне след това (финансово).
                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                Коментар


                • #83
                  От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

                  Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                  Мани.И на мен не ми се щеше ама пусто служба.Трябваше да се говори.
                  Значи ако ти бяха спрели всички услуги(докато си в Македония) при достигане на лимита от 30лв, щеше да си по-доволен?!
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #84
                    От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

                    Щях щото щеше да им е верен лимита. И при нужда с 1 обаждане мога да го вдигна тоя лимит. А така реално лимит няма.
                    Няма страшно в умирачката...
                    Страшното е да си жив!...

                    Коментар


                    • #85
                      От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

                      Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                      Щях щото щеше да им е верен лимита. И при нужда с 1 обаждане мога да го вдигна тоя лимит. А така реално лимит няма.
                      Това си е много отдавна така, аз лично го научих срещу много по-голяма сума. Но приемам обяснението, че технически не е възможно по-точно отчитане.
                      А лимита си го вдигаш на един и същи принцип, когато е достигнат(доколкото помня).
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #86
                        От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

                        Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                        Щях щото щеше да им е верен лимита. И при нужда с 1 обаждане мога да го вдигна тоя лимит. А така реално лимит няма.
                        Защото билинга на международните разговори се засича през много по-голям период от време, отколкото тук. Някъде с малки буквички в договора го пише.

                        Интересното е, че при няколко случая на познати, след "молба" си коригират сметката до уговорения лимит. Но оставаш без телефон известно време.
                        ;-)
                        Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
                        нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

                        Коментар


                        • #87
                          От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          Това си е много отдавна така, аз лично го научих срещу много по-голяма сума. Но приемам обяснението, че технически не е възможно по-точно отчитане.
                          А лимита си го вдигаш на един и същи принцип, когато е достигнат(доколкото помня).
                          Нямаха ли задължение да пратят СМС, че си достигнал 80% от лимита?
                          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                          Суперспам - спама на суперите

                          Коментар


                          • #88
                            От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

                            Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                            Нямаха ли задължение да пратят СМС, че си достигнал 80% от лимита?
                            Не им е задължение, трябва да активираш тази услуга с есемес.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

                              Сигурен съм, че това е така. А ето какво прави един от УК операторите. Жена ми има УК СИМ и поради здравословни причини изкара в БГ 16 месеца. С едно идване до УК за седмица некъде след средата на периода и едно ходене в Гърция пак тогава. Изкара към 6-7 месеца само в БГ. Никакъв проблем - УК телефона се смазваше от говорене/нет. Явно може. Пак нашите лай.нца са побългарили.

                              Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
                              Това не е вярно.
                              Категорично що се отнася до Теленор (а почти сигурно и за другите)... колкото и да ми се иска да си прав. Защото ако беше, нямаше да го има проблема, който съм описал...
                              Реално как се случват нещата в Теленор (едва ли и при другите е различно, те когато е за тяхна полза са винаги еднакво действащи):

                              Всеки ден в системата им минава скрипт, който прави сравнение на потреблението за 4 месеца назад от датата на стартирането му (отделно за всеки тип услуга - разговори, смс, интернет). Съответно ако имаш дори 51% преобладаващо потребление за някое от тези в роуминг - системата ти генерира смс с предупреждение. След 14 дни ако тогавашния скрипт отново засече 51% - автоматично започва да те таксува за съответния тип потребление, независимо колко минути/гигабайти имаш по план за роуминг.
                              По същия начин в деня в който този скрипт изчисли 51% потребление за съответната услуга в България - допълнителното заплащане се прекратява.
                              Мога да го опиша и много по-детайлно и технически коретно, но не съм сигурен доколко ще се разбере от аудиторията.

                              И отново да поясня. В моя случай, когато на мен ми наложиха това доплащане, аз нямах повече от 3 месеца непрекъснат престой навън. Нещо повече - в деня преди да получа предупредителния смс, идвах до Сандански да си взема пратка от Еконт и имах потребление и тук...

                              Категорично няма как да започва нов срок след всяко прибиране. Такова нещо не описано нито в Регламент (ЕС) № 531/2012, нито в Регламент (ЕС) 2015/2120, нито и в Регламент за изпълнение (ЕС)на Европейската комисия2016/2286(Насоки за роуминг на дребно). Няма и в Общите условия на операторите.

                              http://www.crc.bg/bg/rubriki/275/inf...odnija-rouming

                              Коментар


                              • #90
                                От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

                                Първоначално публикуван от garnet Преглед на мнение
                                Сигурен съм, че това е така. А ето какво прави един от УК операторите. Жена ми има УК СИМ и поради здравословни причини изкара в БГ 16 месеца. С едно идване до УК за седмица некъде след средата на периода и едно ходене в Гърция пак тогава. Изкара към 6-7 месеца само в БГ. Никакъв проблем - УК телефона се смазваше от говорене/нет. Явно може. Пак нашите лай.нца са побългарили.
                                Добра новина
                                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                                Суперспам - спама на суперите

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X