Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

    Като си в чужбина винаги е по-изгодно да си с местна карта. В УК съм ползвал всички евтини оператори и някои от местните еквиваленти на Ментел. Като качество на покритето и разговорите не съм забелязал особена разлика с изключение на международните разговори на някои, дето сигнала е като от тръба. В момента навсякъде в Европа ползвам само Three. Цените са повече от прозрачни - 3 пенса на минута изходящо повикване. 2 пенса за изходящ СМС и 1 пенс за мегабайт. Ако си предплатил минути, СМС и интернет си ги ползваш в роуминг и не дърпа нищо от баланса. Но е ограничено до 40 дни в роуминг. Та затова ако някой се застоява по чужбините е по-добре да си вземе местна предплатена карта. За активирането обикновено се изисква да се посочи местен адрес, който не ви дреме какъв е и банкова сметка от местна банка ако ще се зарежда онлайн. Обикновено може от всеки банкомат или с ваучер от щандовете за цигари, пощи и т.н.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #32
      От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

      Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
      Да не мислиш че ще ми е жал?
      Ами не знам какво ще ти е.
      Пък и не мисля, просто ти чета подписа.
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #33
        От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

        Така де, като загубиш Ментел не се знае какво ще спечелиш..., добре го четеш. Но мен ме остави, едва ли съм ти толкова интересен, просто си казах мнението за едни дето през годините са ми образували много нерви. Който, както вижда нещата така да е.
        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

        Коментар


        • #34
          От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

          Тази клауза за справедливо ползване, Теленор я тълкуват много избирателно. За другите не знам.
          Миналата година се разправях с тях, включително намесвайки и Комисията по далекосъобщения. Дотолкова бях изчел в детайли всички европейски директиви, насоки за прилагането им, общи условия и т.н., че с който и да си говорех от институциите, срещах само непознаване на материята.
          Директивата е написана наистина с цел предотвратяване на злоупотреби, но има достатъчно опции за индивидуално разглеждане на всеки конкретен случай. Посоченият срок от 4 месеца е записан като "не по-малко от 4 месеца" с цел да се предотврати злоупотреба от оператора - да реши да анализира примерно само един месец (примерно точно когато си бил командировка). Теленор обаче отказа да разгледа по-голям срок от въпросните 4 месеца, отказа да разгледа каквито и да е "доказателства за трайна връзка с родината" (които също са описани в директивата и могат да се използват, ако анализа на 4-те месеца е в полза употреба навън, но не става въпрос за истинска злоупотреба).
          На практика какво се получи - живея и работя в България, сумарно може би над 70% от годината съм си тук в тяхната мрежа. Лятото обаче, за около 3 месеца без прекъсване не съм тук и си ползвам полагаемите ми се гигабайти в роуминг. И те веднага приложиха тази клауза. Отказаха да приемат каквито и да са доводи, въпросните "доказателства за трайна връзка с родината", отказаха да увеличат и разглеждания период за да се види, че не съм гастербайтер който е решил да мине тънко и да си ползва тяхната карта, докато живее и работи навън.
          От цялата работа губят те в момента. Защото ако преди в България използвах не повече от 3-4 гигабайта на месец при така или иначе предплатени по план 15, то сега за да имам много потребление тук, използвам всеки месец всичките нарочно.
          Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
          Seat Leon 2007 1.9 TDI

          Коментар


          • #35
            От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

            При условие, че цените на разговорите в Европа се въртят около и под 1 пенс/цент на минута, не знам как ще минеш по-тънко с български оператор .....
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #36
              От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
              При условие, че цените на разговорите в Европа се въртят около и под 1 пенс/цент на минута, не знам как ще минеш по-тънко с български оператор .....
              Ако това е към мен, в моя случай става въпрос за Гърция. А там за изгоден план (т.е. различен от предплатен) искат някакъв данъчен местен номер.
              Но накрая така си реших проблема де - грък ми взе на негово име абонамент за мобилен нет. Който забележете - мога да спирам и пускам когато си искам без неустойки.
              Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
              Seat Leon 2007 1.9 TDI

              Коментар


              • #37
                От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

                За Гърция нямам идея как е. Имах предвид Западна Европа. Специално за УК има сума ти избор за телефония и интернет с предплатена карта на цени между 5 и 35 паунда на месец според нуждите. Ще видим как ще е след Март, че тия забъркаха голямо @ко с техния Брексит и сега се чудят откъде да го захапят .....
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #38
                  От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

                  Ама и така да е, пак смятам, че не са прави.
                  По закон и според абонаментния ми план, на мен ми се полагат едни гигабайти в роуминг. Искам да мога да си ги ползвам.
                  Защото по тяхната логика се получава така, че ти на теория ги имаш, но за да може да ги употребиш, трябва всеки месец да излизаш за по-малко от 15 дни и ударно да ги изхабяваш тогава.
                  Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                  Seat Leon 2007 1.9 TDI

                  Коментар


                  • #39
                    От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

                    Първоначално публикуван от goran Преглед на мнение
                    Радоста ти ще е кратка.Явно не си запознат с клааузата справедливо ползване с което така ще те шамаросат, че ще ти секне кефУт.Между другото при всички я има.
                    Ти сериозно ли мислиш, че не съм ги прочел и съм си оставил магарето в калта? Че аз по цял ден само с международни договори се занимавам и съм се научил да чета и дребните букви. ПОнеже си идвам задълвително веднъж на 3 месеца и по този начин се логвам в мрежата им в БГ, то със следващото ми излизане започва нов срок от 3 месеца, които съм в стандартните условия, както съм и днес.
                    Проблемите настъпват, ако не се върнеш до 3 месец след напускането на родната мрежа, където се добавят 11 ст на минута, ако аз звънна и 2 ст, ако вдигна в чуждата мрежа.
                    JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                    Тел: +359 887 847261

                    Коментар


                    • #40
                      От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

                      4 карти от различни оператора, настроени, като няма връзка да набира другата.
                      Така идването до България/страната издател, се свежда до 1 път годишно
                      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                      Суперспам - спама на суперите

                      Коментар


                      • #41
                        От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

                        Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                        4 карти от различни оператора, настроени, като няма връзка да набира другата.
                        Така идването до България/страната издател, се свежда до 1 път годишно
                        Това е възможно само ако тези карти не се ползват реално, а са само да приемаш обаждания например или от дъжд на вятър по някое изходящо обаждане.
                        Няма шанс да си потребяваш минути и мегабайти регулярно и да не стигнеш до моя случай за толкова дълъг период.
                        Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                        Seat Leon 2007 1.9 TDI

                        Коментар


                        • #42
                          От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

                          Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
                          Ти сериозно ли мислиш, че не съм ги прочел и съм си оставил магарето в калта? Че аз по цял ден само с международни договори се занимавам и съм се научил да чета и дребните букви. ПОнеже си идвам задълвително веднъж на 3 месеца и по този начин се логвам в мрежата им в БГ, то със следващото ми излизане започва нов срок от 3 месеца, които съм в стандартните условия, както съм и днес.
                          Проблемите настъпват, ако не се върнеш до 3 месец след напускането на родната мрежа, където се добавят 11 ст на минута, ако аз звънна и 2 ст, ако вдигна в чуждата мрежа.
                          Не те познавам за да давам мнение за теб.Според мен на база само един месец ползване е недостатъчно да се дава положителна оценка на услугата.Дано аз да бъркам пък ти като професионалист в четенето договори да се окажеш прав.Хубаво ще е като минат четири месеца пак така да си доволен.
                          "Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му"

                          Коментар


                          • #43
                            От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

                            Първоначално публикуван от goran Преглед на мнение
                            ....Според мен на база само един месец ползване е недостатъчно да се дава положителна оценка на услугата.Дано аз да бъркам ....
                            Не бъркаш. Мене питай
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

                              Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
                              Ти сериозно ли мислиш, че не съм ги прочел и съм си оставил магарето в калта? Че аз по цял ден само с международни договори се занимавам и съм се научил да чета и дребните букви. ПОнеже си идвам задълвително веднъж на 3 месеца и по този начин се логвам в мрежата им в БГ, то със следващото ми излизане започва нов срок от 3 месеца, които съм в стандартните условия, както съм и днес.
                              Проблемите настъпват, ако не се върнеш до 3 месец след напускането на родната мрежа, където се добавят 11 ст на минута, ако аз звънна и 2 ст, ако вдигна в чуждата мрежа.
                              Това не е вярно.
                              Категорично що се отнася до Теленор (а почти сигурно и за другите)... колкото и да ми се иска да си прав. Защото ако беше, нямаше да го има проблема, който съм описал...
                              Реално как се случват нещата в Теленор (едва ли и при другите е различно, те когато е за тяхна полза са винаги еднакво действащи):

                              Всеки ден в системата им минава скрипт, който прави сравнение на потреблението за 4 месеца назад от датата на стартирането му (отделно за всеки тип услуга - разговори, смс, интернет). Съответно ако имаш дори 51% преобладаващо потребление за някое от тези в роуминг - системата ти генерира смс с предупреждение. След 14 дни ако тогавашния скрипт отново засече 51% - автоматично започва да те таксува за съответния тип потребление, независимо колко минути/гигабайти имаш по план за роуминг.
                              По същия начин в деня в който този скрипт изчисли 51% потребление за съответната услуга в България - допълнителното заплащане се прекратява.
                              Мога да го опиша и много по-детайлно и технически коретно, но не съм сигурен доколко ще се разбере от аудиторията.

                              И отново да поясня. В моя случай, когато на мен ми наложиха това доплащане, аз нямах повече от 3 месеца непрекъснат престой навън. Нещо повече - в деня преди да получа предупредителния смс, идвах до Сандански да си взема пратка от Еконт и имах потребление и тук...

                              Категорично няма как да започва нов срок след всяко прибиране. Такова нещо не описано нито в Регламент (ЕС) № 531/2012, нито в Регламент (ЕС) 2015/2120, нито и в Регламент за изпълнение (ЕС)на Европейската комисия2016/2286(Насоки за роуминг на дребно). Няма и в Общите условия на операторите.

                              http://www.crc.bg/bg/rubriki/275/inf...odnija-rouming
                              Последно редактирано от -= OXYGEN =-; 05-02-19, 14:27.
                              Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                              Seat Leon 2007 1.9 TDI

                              Коментар


                              • #45
                                От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

                                Аз лично съм питал преди подписването на договора с А1 и ми беше отговорено,че след 3 месец престой в чужда мрежа не важи за мен регламентите,които цитираш и си плащам, все едно съм в роуминг по дебелите им цени, както беше преди въвеждането на тези регламенти. Аз понеже имам и служебна немска карта, с която също мога да си говоря из целия ЕС безплатно се навих да подпиша и този договор, че да не се занимавам всеки път с включването на бившата ми карта към БОБ. Просто подписах малко по-рано договора преди да съм се прибрал окончателно към България да живея и до тогава ще ползвам хем картата си към А1 с роуминг тарифите и ще могат да ме търсят всички приятели на БГ ми номер, хем и ще ползвам до дупка и картата на работодателя ми с всичките й екстри: неограничени минути и обем информация.
                                JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                                Тел: +359 887 847261

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X