Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Т150 Мнения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Т150 Мнения

    Първоначално публикуван от Асен Симеонов Преглед на мнение
    И аз мисля че вече със СМД мотори не са останали, а и ще търся с мазов мотор. Обмислях вариант и за Кировец но ми е много голям понеже ще чисти и горски пътища че вече с тия ДТ75 ръце вдигнах. От написаното по горе разбирам че за снегопочисване ще ми върши работа. Загледах се във вдрижните Т150 и ми прави впечетление че е с колесарки от ДТ75 ходовата част дали им е еднаква или имат само сходни части.
    Прочетох писаното и ако е за снегопочистване на асфалтиран път е ясно,но в гората по черни пътища с коловози си е друга бира.
    Преди доста години в тежка зима шефа реши да подготви пътищата за подвоз и вкара в сечището верижния С- 170 . Въпреки масата чистенето на преспите се оказа луда работа. Основно С- тата се ползваха за пробиване на пътища. Имахме и ДТ 75,което разнасяхме по обектите за дребни заглаждания и за малко помощ.
    Тежък горски път не виждам как ще чистите с Тетката,Тя при дъжд в нивата се чуди.............

    Коментар


    • #32
      От: Т150 Мнения

      Аз за К-701, че имам преки наблюдения, макар и от преди много години.
      За разхода на гориво-ние оряхме на 30 см, и разхода беше 1,8-2 литра нафта за декар. Наистина много добър разход, ненадминат и в сегашно време.
      Вярно-както всичката руска техника и този трактор е сделан, груб, ергономия на отрицателно ниво, но върши работа, а за една машина това е най-важното. По руските стандарти-няма никакво място за комфорт на тракториста, "кому нужен етот люкс"...
      Двигателя(12 цилиндровия) поне на звук е същия като на Т-72. Не ме питайте откъде знам.
      По габарити е голяма машина, но то и сегашните трактори от по 300 коня са си все там. Този който карах аз навремето нямаше спирачки на колелата, само на скоростната кутия, но не съм имал премеждия. Е, веднъж съборих оградата на ГСМ-а, но то не беше заради спирачките, а заради износена хидравлична помпа на кормуването. Не можах да изправя навреме завоя, и айде... То просто трябваше да дам газ за да се вдигне налягането, и да дойде дебита, ама бях новобранец, та...

      Сериозна машина със сериозни възможности. Бих си взел такъв, ама нямам нужда от машина с такива възможности, а и все още са си на цена.
      Е, двойно по-евтини, че и повече от аналогично мощните западни трактори, ама все пак...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #33
        От: Т150 Мнения

        Хехе, Кольо, почнал си да се размекваш... Кировецът и Т-72 май са една танкова школа /със сигурност не са от Харковската Сек.1 е спец по руските танкови школи и ще ни осветли/ - Кировски завод, той и Петербургски тракторен, той и Красний путиловец - първите съветски трактори, той и Путиловски завод - в края на 19 век всеки ден оттам е излизал по един парен локомотив - 200 години история и т.н.
        На комфорта какво му придиряте от днешна гледна точка!? Последно е произвеждан официално преди близо 20 години, създаден е преди 60 години... Има топло вътре, има вентилатор, твоя имаше ли някви филтри за въздуха? Климатик вече се слага на всичко... По руските форуми разни сибиряци му се радват на голямата кабина, че може да се спи вътре - койка или разни маниаци му преправят лостовете и спят направо на пода А самий первий даже е бил с кабина подобна на виетнамка /явно е имало достатъчно щамповани панели под ръка - за тая снимка направо са бързали да го изкарат без стъклата



        Всъщност, който се е учил на Т-34 ко го бърка да работи опакован с ватенки и ушанка. Или направо с шлемофона от казармата

        После вече го нормализират /такъв беше първият в нашо село/:



        И понеже викаш че си бил новобранец... Един колега имам, след МТУ и преди казармата, да изкара някой лев се фанал у ДЗС-то да кара Кировец. Оставили го една нощ да оре сам. Бачка нашият ама все светлините на града гледа и по едно време теглил една майна - ше върви на дискотека. Добре ама МЗ-то у стопанския двор - айде газ натам. Брях - по едно време тракторът нещо забавил - яко газ и кълбета дим, ама пак зор. Стигнал до стопанството, минал половината плац и почнал да обръща... Чак тука нашият главоч погледнал назад и разбрал че забравил да вдигне плуга. Зад него четри километра макадам и половин асфалтиран плац - изорани. Добре че след три дена получил призовката...

        Коментар


        • #34
          От: Т150 Мнения

          Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
          . ... Чак тука нашият главоч погледнал назад и разбрал че забравил да вдигне плуга. Зад него четри километра макадам и половин асфалтиран плац - изорани. Добре че след три дена получил призовката...
          Да бе. И аз така веднъж гепих една палатка хималайка от Каваците и като я отворих в Бургас се оказа , че един унгарец спи в нея...
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • #35
            От: Т150 Мнения

            И аз съм на мнението на Русев.
            Тези градскоселски легенди ги има разпостранени във всякакъв вид, и с всякакви участници.
            Много хора ги разказват, даже се кълнат, че били очевидци. А то тази случка(не за трактора, по принцип за тези легенди) сме ги чували по няколко пъти, на различни места из страната.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #36
              От: Т150 Мнения

              Не знам какво ви учудва. Когато плуга е извън бразда не се забива напълно и без проблем го влачат по пътя ,щото местната кооперация имат този навик и то с беларусите да го правят.Асфалта се оре без проблем щото от времето на соц-а досега качеството не е мръднало. През миналата година осъдиха един американски фермер за 300 000 долара след като заспал и автопилота на трактора прекара JD-ра с чизел плуга през асфалта.Снимките са навсякъде из интернет.Дали е преувеличена история или не ,никой няма да знае това за 4-те километра.Но трактора е влекач и като такъв аз съм го дърпал 500 метра с напълнил се изцяло компактор с пръст като на 500-тният метър вече взе да спира и да скача нагоре и се обърнах и видях що съм сътворил.

              Коментар


              • #37
                От: Т150 Мнения

                Аааа, това и на мен ми се случва често.
                Докато блея по птичките и си мисля разни глупости, а не гледам назад-плуга насъбрал треви, и излязъл над почвата. И на трактора му е леко, и си пее...
                И изведнъж се усещам, че няма как двигателя да е станал по-мощен, та да му е леко, и като се обърна-ивица неизорано, а само почистено от трева.
                Ся... 500 метра да не го усетя не ми се е случвало, ама 50-100...
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #38
                  От: Т150 Мнения

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  Ся... 500 метра да не го усетя не ми се е случвало, ама 50-100...
                  Колега спокойно не си само ти.Не си първия няма да си и последния.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X