Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Т150 Мнения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Т150 Мнения

    Здравейте колеги предстой ми закупуване на такъв трактор търсих по форума нещо писано за него но не открих. Искам да попитам за плюсове и минуси, както на колесния така и на верижния вариант. Предимно ще се ползва за снегопочистване. Благодаря предварително

  • #2
    От: Т150 Мнения

    Няма друг руски трактор, който да пали така лесно зимно време.
    Нататък обаче са недостатъци-моделите с пусков мотор са недомислени и опасни-предразполагат към грешки на оператора. Три случая знам, в които Т-то при палене си е прегазвало тракториста. Един загина на място, друг остана инвалид, след като трактора му смаза краката. На такова място е завряно всичко, че е най-лесно като стъпиш върху гумата...а както стана дума-пали лесно!
    Изключително неманеврен трактор, което по удивителен начин се съчетава с лоша видимост от кабината. Тук братушките са го объркали конструктивно-кабината е ниска-недопустимо за трактор с такива габарити.
    И накрая-много тежък и с прекалено голям разход на гориво. Ако нещо не му е наред, харчи още повече.
    За ремонти и поддръжка няма смисъл да се пише- ежедневни!
    Последният оцелял динозавър в района си замина миналата година (бяха 5-6 по едно време) и човекът се радваше от сърце, че се е отървал.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #3
      От: Т150 Мнения

      Викаш, тежък кютук, а? Ам тея снегорините, що му слагат по един бетон на задника?
      Иначе първото дет си го писал, нали знаеш, че там едни разни двигатели има... Може конкретен екземпляр да се коментира или по принцип пишем.

      Коментар


      • #4
        От: Т150 Мнения

        Във фирмата на вуйчо ми имаха и ТЕ150, сложиха му някакъв мерцедесов мотор В6 отново. Оттогава не е влизал в бокса, масово се ползваше за пренос на зърно и като снегорин. ЗЪрно носеше с комплекта ремаркета от Ка700 и не е изпитвал трудности, ама това след СУАП-а, иначе мното кофти кабина наистина.
        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
        Ford Fiesta 1.4 Tdci

        Коментар


        • #5
          От: Т150 Мнения

          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
          Няма друг руски трактор, който да пали така лесно зимно време.
          Нататък обаче са недостатъци-моделите с пусков мотор са недомислени и опасни-предразполагат към грешки на оператора. Три случая знам, в които Т-то при палене си е прегазвало тракториста. Един загина на място, друг остана инвалид, след като трактора му смаза краката. На такова място е завряно всичко, че е най-лесно като стъпиш върху гумата...а както стана дума-пали лесно!
          Изключително неманеврен трактор, което по удивителен начин се съчетава с лоша видимост от кабината. Тук братушките са го объркали конструктивно-кабината е ниска-недопустимо за трактор с такива габарити.
          И накрая-много тежък и с прекалено голям разход на гориво. Ако нещо не му е наред, харчи още повече.
          За ремонти и поддръжка няма смисъл да се пише- ежедневни!
          Последният оцелял динозавър в района си замина миналата година (бяха 5-6 по едно време) и човекът се радваше от сърце, че се е отървал.
          Не съм съгласен с 90% от казанато. За тези двигатели СМД-60, дали има още някой оцелял по Т-тата не знам, ама едва ли. Масово са с МАЗ и Краз. Там пусково почти няма. Пали само на ток. Като всяка една руска машина си има особенности. Тече като лейка и ръмжи и трещи от всякъде. Има едни хора в Кнежа, Плевенско ги оправят тези неща и се получава доста добра машина. За твоите дейности ще е идеален.

          Коментар


          • #6
            От: Т150 Мнения

            И аз мисля че вече със СМД мотори не са останали, а и ще търся с мазов мотор. Обмислях вариант и за Кировец но ми е много голям понеже ще чисти и горски пътища че вече с тия ДТ75 ръце вдигнах. От написаното по горе разбирам че за снегопочисване ще ми върши работа. Загледах се във вдрижните Т150 и ми прави впечетление че е с колесарки от ДТ75 ходовата част дали им е еднаква или имат само сходни части.

            Коментар


            • #7
              От: Т150 Мнения

              Чета и едва се сдържам да напиша каквото мисля ,но ще запазя добрият тон. ТЕ150 няма ,изписването му по този начин говори за виждането на такова само от минимум 10 метра и то през месец. Отделно говори и колко е запознат пишещият и колко обективно е мнението му. С пусков мотор Т не знам и в мезея в Харков дали имат.Дори Т125 прототипа от 50-та е бил и с пусков и с ел.стартер. СМД-тата които са останали и са единици са почти напълно всички с ел.мотор.Не знам през 2019-та година има ли все още мазохисти да палят с пусков. Дали е с СМД,ЯМЗ или Мерцедес и при трите убива по еднакъв начин и няма нищо общо с написаното. В моя район са няколко смъртните случаи - палят директно от ел.стартера за по-лесно както могат да палят всички други трактори, Т-то е оставено на скорост - пали и за 2 секунди няма налягане и пали без да помръдва.След тия 2 секунди вдига налягане в пакетите ,зацепва пакета и трактора скача и тръгва.Това не е грешка на Т-то ,а грешка и показал за ниската култура на трактористите у нас.Не знам защо изобщо го споменавате на колегата като недостатък ,при положение ,че е човешки фактор. Като караш колата с 180 по хлъзгав път ако се убиеш в дърво встрани от пътя ,колата ли е виновна или водача ? ЯМЗ-а като двигател е едно от най-надеждните руски изработки правени някога.Какви са тия ежедневни ремонти за ЯМЗ и спирането им след слагането на Мерцедес звучи направо несериозно. ЯМЗ-а за 6 години освен да разбие каре на помпата струващо 14 лева друго не е правил. За разхода на Т-то също е несериозно да се говори ,при положение ,че разхода му е по-нисък от на западните трактори в същият ,че дори и в по-нисък клас. Теглото му ,че е тежко - 7 тона за 180 к.с . изобщо не се класифицира като тежко. Трактор от теглителен клас 30 килонютона с какво тегло трябва да е ? 4 тона може би ? Значи колегата иска да рине сняг и ти му казваш ,че трактора е тежък и това е лошо ,защото ще има повече сцепление. Чудесно звучи.
              За ежедневните ремонти причината е една ,каквато е и причината за всичко изписано горе. 99% от Т-тата при фермерите и по обявите са бараки - бараки направени такива от некомпетентност и нежелание на собствениците им. Не знам какъви Т-та сте карали вие , българина има навика да кара до умиране ,да не чете и да не поддържа ,но с лека ръка да сочи и да говори глупости. 700 грама ми е разхода на декар с 5.5 метра компактомат забит на 15 см долбочина влачещ на подравнителната дъска 1 кубик пръст със 12 км в час. Оранта му успоредно с Клас с JD мотор е на еднаква дъбочина с еднакъв разход. Всъщност въобще тази тема не ми се коментира за разхода. Т-то е изключително разнопосочна машина. Може да е абсолютен трън в задника ,може и да е перфектният трактор.Зависи от нуждите и от човека.Тежест на снегорините отзад между калниците слагат ,защото в книгата на Т-то пише ,че при оран,снегопочистване и други тежки операции се поставя баласт от 1.5 тона. На моето в момента има 2 вала по 400 кг всеки и разликата от преди без тях и след слагането им е от тук до небето. Това за тежеста обаче съм го виждал на още 3-4 Т-та в цяла България.На никой не му се чете ,никой не се интересува.Плюенето е по-лесно. 8 тона трактор вече с тежестите обаче с един ЯМЗ-ов мотор ще ти свърши чудесна работа в снегопочистването ,където така или иначе парите са малко и е глупаво да се купи какъвто и да е друг трактор било то западен и да го троши по бордюрите и дупките.Т-то е булзодер и влекач по замисъл.Влекач за да кара ракетните установки, булдозер има различни военни версии че и с каналокопатели и всякакви други.Гледай му кръста ,гледай му двигателя и скоростите.Останалото е нищо.Изключително евтин за поддръжка трактор , 40 годишен такъв с отвратителна кабина и условия за каторжници. Ако не те мързи да дишаш може винаги да си постегнеш кабината и да го превърнеш в отличен трактор.

              Коментар


              • #8
                От: Т150 Мнения

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:51620076_311588043036513_1335609948586901504_n.jpg
Прегледи:1
Размер:123.4 КБ
ID:5808321
                Снимката е от Пампорово от вчера. Пампоровото изчистено от Т-та и 2 бр 40 годишни ЗИЛ-ове.

                Коментар


                • #9
                  От: Т150 Мнения

                  Знам ги тези аз чистя вътре комплекса Пампорово тези двата са на фирма Трейс и в Чепеларе има два точно заради тях се замислих и аз да купя такъв, хем ще чисти горските пътища понеже в момента има над 1.50м сняг и няма пробиване, (днес пробвах с ман 6х6 с 4 двойни вериги, и две отпред) хем ще искарва някой друг лев на Пампорово лятото 95 процента ще стой в хале където ще се стяга цяло лято да е готов за бой зимата. Това ми е основния замисъл и за това се спрях на тази машина.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Т150 Мнения

                    На мен т-то ми върши добра работа, не се оплаквам. Карам го с оригиналното ремарке, което е с 2 оси и въобще не друса, предполагам с противотежести и гребло също ще се държи добре. Скоростната кутия изкарва доста време след основен ремонт, при мен вече 6-та година и още не се е счупила. ЯМЗ-236 на моето е монтиран преди 13 години и засега съм сменял масло и веднъж водна помпа, чудесен двигател. Не го препоръчвам за работа с навесни инвентари и малки ниви, всеки сам може да се сети защо. Хубаво е да се монтира вентилация/климатик за горещите дни. Обслужването му се свежда до редовно гресиране и редовно доливане на масла, като фрапиращи течове трябва да се отстраняват навреме.
                    Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                    Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                    Коментар


                    • #11
                      От: Т150 Мнения

                      Първоначално публикуван от Асен Симеонов Преглед на мнение
                      И аз мисля че вече със СМД мотори не са останали, а и ще търся с мазов мотор. Обмислях вариант и за Кировец но ми е много голям понеже ще чисти и горски пътища че вече с тия ДТ75 ръце вдигнах. От написаното по горе разбирам че за снегопочисване ще ми върши работа. Загледах се във вдрижните Т150 и ми прави впечетление че е с колесарки от ДТ75 ходовата част дали им е еднаква или имат само сходни части.
                      Т-150К е една уникална машина,забрави плюенето във по-горните постове явно някой чул-недочул и украсил.
                      Има си добра видимост,маневрен е и със десен волан,но се свиква.За разхода на гориво,западните му батковци само могат да мечтаят.Какво да гледаш,първо външен вид и гуми-няма ли бягай на далеко,особенно ако няма право място по ламарините.Това значи,че е каран на умирачка от пишман тракторист.Второ:ако ти хареса на пръв поглед гледай да е със ЯМЗ-ов мотор,при палене трябва да пали от четвърт(почти не чуваш стартер).Трето:виж някой който е в час със този вид машини.Обяснявам подробно,запалете машината и я загрейте до работна температура(може и на ход),проверете предавките(общо 4 със задна) дали функционират нормално(преди включване задръжте съединителя за 10-15сек иначе е нормално да хърка).Включете на работни и превключете диапазоните,като следите манометъра във ляво от волана,той трябва да е във зеленият сектор стопиран на около 10а.При превключване на диапазоните,стрелката пада и трябва да застане на същото место независимо на кое положение е,при включване на 4-ти диапазон е добре да се ползва съединител.Напомням,80гр на машината и тогава проверка,ако на някой диапазон манометъра не отчита или отчита ниско налягане-бягай на далеко,не е твоята машина.Провери маслото в скоростите и казана на волана(под шофьора),трябва да е бистро.Ако е сипван "черен" кастрол не е добре,във хидравликата става но не е за предпочитане.Четвърто:проверка на луфт на пиньоните на двата моста.Става със завиране под машината и със щанга се проверява за аксиялен луфт(ако при теста в движение има шум при отпускане на газта има хлабав пиньон).Пето:огледай кръста,тези машини не са създадени за навесен инвентар при който втулките отиват на кино,вижда се от страни когато машината тръгва,ако е много износен се сгъва при тръгване.Не е болка за умирачка,подменят се със нови 6-втулки и два чопа.Обаче огледай да не са свършили втулките и чоповете да не са огризали корпуса,ако е така-пак не е твоята машина.
                      Всичко останало се прави,разни течове инсталация боя.
                      На снимката по-горе е първата версия на Т-150К,виж по-новата.Познава се по калниците на кабината които са отворени(без капака пред калника на гумата),цялата решетка прд радиятора и по мостовете където са крайните предавки няма безброй болтове(там са заварени) и в центръра има прозрачно капаче за нивото на маслото.Скоростите на двата модела имат разлики при избиране на предавки.
                      Т-150В е верижният вариянт,не ти го препоръчвам.Ходовата му част няма нищо общо със ДТ-75,всичко е по-голямо включително и веригите са със по-дебели шпилки.Успех ти желая!
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Т150 Мнения

                        Всъщност десният волан според мен е предимство ,още повече за целите на снегопочистването когато можеш перфектно показвайки си главата навън да прецениш още колко можеш да отнемеш с греблото.Същото е и при оранта. Свиква се. Видимоста от кабината е лоша като при всеки 4 колесен шарнирно-чупещ се трактор поради простата причина ,че гумите са непосредтвено пред кабината ,а и капака е голям. Видимоста е без значение.Т-то минава през всичко.Ако удариш нещо ,просто дай газ и ще го прекара отдолу

                        Коментар


                        • #13
                          От: Т150 Мнения

                          Първоначално публикуван от htz180 Преглед на мнение
                          [ATTACH=CONFIG]980571[/ATTACH]





























                          Снимката е от Пампорово от вчера. Пампоровото изчистено от Т-та и 2 бр 40 годишни ЗИЛ-ове.
                          За Зиловете ми се струва да са в пенсионна възраст - към 60 годишни.
                          Фиат Купе
                          Опел Фронтера В
                          Мицубиши Паджеро Пинин

                          Коментар


                          • #14
                            От: Т150 Мнения

                            Абе на мен не ми трябва такъв трактор, ама като чета как го хвалите ми се прииска да си купя!
                            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                            Коментар


                            • #15
                              От: Т150 Мнения

                              Проблема е че няма кой да водя с мен старши тракторист който се е занимавал с такава машина до колкото знам никой в Чепеларе няма и е нямал такъв трактор главно са Болгар, Юмз,Беларус,Ц130/70,ЛКТ,ТАФ и Мб Трак, но от написаното по горе от колегата смятам че ще се справя не е първата техника която копувам без да си имам понятие за нея, и е закупена от мнения на колеги във форума.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X