Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с вариатор/маховик/стартер на Rotax 500 (Ski-Doo Skandic 500 1996)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с вариатор/маховик/стартер на Rotax 500 (Ski-Doo Skandic 500 1996)

    Въпреки че по принцип стартерът работи, зъбното колело, прикрепено към маховика, е премахнато и е сменено с обикновен маховик. Предполагам, че е имало проблем с вариатора при някой предишен собственик и той го е сменил с такъв от шейна без стартер - гледам, че на Wide Track (каквато е мойта) по каталог има зъбно колело, а на Skandic 500 е само маховик.

    Проблемът се състои в разбити и на места счупени легла на вариатора, на които ляга и в които се захваща маховикът - на здравите легла им е разбита резбата, а и няма как маховикът да легне на мястото си без да се разбалансира всичко. В момента маховикът стои като пръстенче, търкалящо се и дрънчащо около оста на вариатора:



    ...и съответно вариаторът трябва да се свали, за да се махне, освен ако не изрежа маховика на място с флекса.

    Въпросите са:
    - колко важен е този маховик за работата на двигателя - много въртящ момент ли ще загуби ако просто го няма?
    - имате ли представа от къде мога да си намеря евентуално зъбно колело, така че като ще човъркам там, поне да си оправя стартера?
    - след евентуално разпробиване и навиване на нови резби, как се балансира вариаторът, така че да няма някакво биене?

    Всякаква помощ е добре дошла, тъй като това е първата ми шейна и нямам опит с ремонтирането ѝ.

  • #2
    От: Проблем с вариатор/маховик/стартер на Rotax 500 (Ski-Doo Skandic 500 1996)

    Зъбно колело от ибей или Зундер Екстрийм. Някои шейни излизат със стартер други не. Ти сигурен ли си, че имаш окабеляване и стартер изобщо? Направи повече снимки.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с вариатор/маховик/стартер на Rotax 500 (Ski-Doo Skandic 500 1996)

      Първоначално публикуван от mirodo Преглед на мнение
      Зъбно колело от ибей или Зундер Екстрийм. Някои шейни излизат със стартер други не. Ти сигурен ли си, че имаш окабеляване и стартер изобщо? Направи повече снимки.
      Имам, вижда се вляво на тази снимка:



      Не съм проверявал окабеляването, но поне това на светлините е генерално окепазено и ще имам доста да си играя с шейната.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X