Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за съвет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моля за съвет

    Здравеите реших да си оборудвам гаража или с малка настолна бормашина или със стоика за дрелка

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:42f3cb288e28e6308bd981fc1ef51513.jpg
Прегледи:1
Размер:35.1 КБ
ID:6155223

    Това е бормашината .Захранващо напрежение: 220V / 50Hz
    Мощност: 350 W
    Обороти: 600 - 2600 min-1
    Патронник: 1.5 - 13 mm
    Височина: 580 mm
    5 механични скорости (1- 620 об.; 2- 920; 3- 1280; 4- 1750; 5- 2620
    Тегло 40 кг

    А стойката е добре познатата спарки .
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Моля за съвет

    Определено бормашината си е за предпочитане,но точно този модел с тези скорости ще създава проблеми.Високите добре,но много рядко ще се използват най-високите пък и при тези килограми няма начин да не се явят вибрации.Най-ниските пък са доста големи за някои операции които могат да се извършват на бормашина.С по-големите диаметри свредла ще има проблеми.Говоря за тези с Ф над 8.Стойката е много лембезе. Имах такава счупи и се хомота който държи дрелката когато пробивах с свредло Ф12.Дрелката беше Б16 Елпром. Закупих ги комплект от Ловеч.Има настолни с възможност да се регулират оборотите чрез шайбите и допълнително с вътрешни предавки,но там цената е съвсем друга.Е всяко нещо се закупува според нуждите и финансовите възможности.

    Коментар


    • #3
      От: Моля за съвет

      Забрави за тези стойки, жив т...к са. Аз преди време търсих нещо от старото производство, ама като не намерих, купих уж за временно една от лидъл и така вече две, три години. Спрях да търся, ако изпадне нещо свястно ще го купя. Иначе лидълската върши работа като за цената си, ама то си се знае - "За два лева петел - за два лева пее!"
      Та ако не ти трябва спешно търси нещо старо.
      Тоз китаец от снимката си е като моята от лидъл.
      Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

      0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

      Коментар


      • #4
        От: Моля за съвет

        Имам такава, но преди беше доста по евтина
        https://www.onlinemashini.bg/stoyka-...0-305-mm/13972
        с такава бормашина
        http://sparky.eu/bg/powertools/drill...bur2-250e.html

        16мм в П лайзен никакъв проблем. Също има едно предимство, когато дупчиш неръждавейка и разни жилави неща, оборитите да започват от 0 с натискането, постпенно увеличаваш и следиш стружката, при същата ситуация на настолната свредлото се затъпява за секунди .
        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

        Коментар


        • #5
          От: Моля за съвет

          Настолната бормашина е с "колона" от тънкостенна тръба и още от завода си има доволно луфт в шпиндела
          Някъде по темите бях снимал моята лидълска каква беше колоната, в последствие си направих плътна и нещата станаха значително по-добре. Предимство са трите ремъчни шайби та минималните обороти бяха нещо като 300.
          В последствие си намерих стара българска настолна и сега се чудя лидълската да я продавам ли, или да я подаря на тъста.
          I'm not Lost, I'm Discovering !

          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

          Коментар


          • #6
            От: Моля за съвет

            Подари я на тъста , ще си по на далавера.
            "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
            Ат.Буров.

            Коментар


            • #7
              От: Моля за съвет

              Гаража ми е малък 30 м2 и нямам място за голяма бормашина е там е проблема ,иначе бих си вземал не само настолна бормашина ами и някой С5 .

              Коментар


              • #8
                От: Моля за съвет

                Аааа при желание има място. Моята работилница е на 32 кв.м. площ и там съм сложил С11 МВ с 3 м дължина настолна бормашина В12 ,фреза 676П , механична ножовка, два тезгяха и шмиргел на стойка. При желание всичко става.
                "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                Ат.Буров.

                Коментар


                • #9
                  От: Моля за съвет

                  Не съм имал досег с конкретния модел колонна бормашина, но на снимката изглежда твърде китайска.
                  Все пак е по-добре от стойката за малка бормашина. Нея я имам. За нищо не става.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Моля за съвет

                    Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
                    Аааа при желание има място. Моята работилница е на 32 кв.м. площ и там съм сложил С11 МВ с 3 м дължина настолна бормашина В12 ,фреза 676П , механична ножовка, два тезгяха и шмиргел на стойка. При желание всичко става.
                    Е при мен гаража се ползва и от баща ми така че наистина няма място . Знам че машината от снимката е китайска но за съжаление за нея имам място поне е по тежка от другите в този клас , надявам се че китайците са са излъгали да сложат матерял в нея .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Моля за съвет

                      Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
                      Аааа при желание има място. Моята работилница е на 32 кв.м. площ и там съм сложил С11 МВ с 3 м дължина настолна бормашина В12 ,фреза 676П , механична ножовка, два тезгяха и шмиргел на стойка. При желание всичко става.
                      Е при мен гаража се ползва и от баща ми така че наистина няма място . Знам че машината от снимката е китайска но за съжаление за нея имам място поне е по тежка от другите в този клас , надявам се че китайците са са излъгали да сложат матерял в нея .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Моля за съвет

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image 2019-02-09 , 12.29.03.jpg
Прегледи:1
Размер:229.6 КБ
ID:5808517

                        бормашината (китайка) на снимката почти не съм я ползвал
                        ако си от София може да минеш да я видиш и да я спазарим
                        купувана е от:
                        https://bubeta.com/24226-0010_bench%...0press_bg.html

                        ако имаш интерес пиши на лични

                        Коментар


                        • #13
                          От: Моля за съвет

                          Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
                          Аааа при желание има място. Моята работилница е на 32 кв.м. площ и там съм сложил С11 МВ с 3 м дължина настолна бормашина В12 ,фреза 676П , механична ножовка, два тезгяха и шмиргел на стойка. При желание всичко става.
                          Той колегата и колата пъха вътре!
                          Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                          Коментар


                          • #14
                            От: Моля за съвет

                            Първоначално публикуван от gali_km Преглед на мнение
                            Той колегата и колата пъха вътре!
                            Въпрос на приоритети.Мойто ML-че спи на улицата ,а гаража го разширих и повдигнах покрива и го напълних с машини.Но това ми е хляба.
                            "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                            Ат.Буров.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Моля за съвет

                              Аз не вадя хляб от гаража, ама и моите коли( и на жената, и на лапетата) спят навън.
                              Че вътре е работилница, склад, и т.н. И когато е неизбежно ползването на канал-започва се едно разчистване за да може да влезе кола в гаража-на канала.

                              Та всичко е въпрос на приоритети-дали повече ти се иска колата ти да е на топло и сухо, или да иомаш помешение за...
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X