Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Терано 2 2.7 2002 - избирателно блокиране на спирачки :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Терано 2 2.7 2002 - избирателно блокиране на спирачки :)

    Здравейте,

    Моето добиче развива една спирачна симптоматика, която силно започва да ме озадъчава, та събирам идеи всякакви

    При умерено до рязко натискане на спирачката понякога (до сега 4-5 пъти за 2 седмици каране и при скорости от порядъка на 40-50 км/ч) се чува тъп удар. Заден десен спирачен апарат блокира и остава така докато джипа не спре. След спирането, без да е необходимо да връщам назад, изключвам двигател и каквото и да е друго - просто си продължава нормално.
    Докато е блокиран апарата се чува съвсем леко тракане от помпата на ABS-a (в пъти по-слабо от това, когато се свличаш по заледен наклон). Като не е ясно дали тя е първопричината или следствие на блокирания апарат.
    В един от случаите на блокиране, дори след спиране, задните апарати останаха доста натегнати. До толкова, че докато успея след 500м да отбия на безопасно място, левият беше топъл, а десният вече смърдеше на накладка. За тези 400м лостът на ръчната не се вдигаше на повече от 3-4 см (да речем около 1/3 от нормалният му ход). Оправянето отново беше от само себе си. По време на движение (100 м преди отбивката), просто се оправи.

    За момента (вече цели 2 дни) карам с изключен ABS (от малкия бушон в купето). Свети само ABS индикатора и не пищи зумер, така че се трае. До сега проблемът не се е появявал отново, но предвид че се появява относително рядко, още съм в тестов период и ABS-а не е обявен за виновник. Погледнато от към нормалната функционалност на ABS-a няма много логика да е от него. Той би трябвало да намали спирачното усилие върху избрания апарат, а не да го държи максимално.
    Особено при последното проявяване на проблема, определено не спирах кой-знае колко рязко. Задницата не е натоварена. Та не си представям от къде може да дойде чак толкова голямо налягане към задния цилиндър, предвид че дори централният не е много на зор, а спираме предимно с предния кръг.

    До сега, за 2-те години в които го карам, тераното не е имало проблеми със спирачките, освен смяна на предни накладки. Дори на голяма поледица до сега си спираше адекватно (като за товарен влак), без да се усещат кой знае какви разлики в спирачните усилия.

  • #2
    От: Терано 2 2.7 2002 - избирателно блокиране на спирачки

    След 200 преглеждания и 0 отговора, да взема аз да си самоотговоря Та ако някой има подобен проблем да намери нещо с търсачката.

    След 10-ина дни каране с изключен ABS, почти бях решил, че е от него, защото проблемът не се беше появявал. До вчера, когато задно дясно започна да блокира дори при пешеходна скорост и на всяко леко натискане на спирачката. Като си покаже рогата по такъв начин вече става по-лесно. В резюме - отлепено феродо на очевидно оригиналната накладка Феродото си беше доста дебело, но си ми беше дошло времето явно.

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X