Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за съвет: Jeep ZJ 5.2 или Ford Explorer XLT 5.0...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моля за съвет: Jeep ZJ 5.2 или Ford Explorer XLT 5.0...

    Здравейте драги съфорумници!

    Нов съм във форума и това е първата ми публикация, съжалявам ако има нещо неправилно в нея.

    Предстои ми покупка на нова кола /жипка/ и след има-няма две години ровене из нета, сравняване на марки, модели и обикаляне из автокъщи се спрях се на горе-посочените две машини.
    През последните няколко месеца съм изчел може би всяка една статия тук, свързана с Грандовете и съм горе-долу наясно какво представляват, какво да очаквам и как да се подготвя преди покупката. Обаче що се отнася до Експлоръра, не знам кой знае колко и не намирам из форума теми за конкретния модел (съжалявам ако съм пропуснал нещо, някъде).

    Става въпрос за:
    -Jeep Grand Cherokee ZJ Limited 5.2 V8 1996-1998г. моделите
    -Ford Explorer XLT 5.0 V8 1997г.

    Бюджетът ми е около 6000-6500лв за машина, като в това число не влизат предвидените 2000лв за задължителните сервизации след покупката.
    Предполага се че ще се кара на газ имайки в предвид разхода на бензин в голям град като София . Ще се кара предимно в градски условия, най-много веднъж месечно да се ходи с него до вилата и някой друг черен път. Без никакви сериозни оффроуди и начинания които биха го натоварили по-сериозно.

    Относно Jeep-a, това беше първата машина към която се насочих много отдавна, като си мислех за някое симпатично 2.5 дизел XJ-че на скромна цена. Тогава започнах да чета из форума мнения и препоръки и не след дълго стигнах до извода, че това няма да бъде машината и се ориентирах към 4.0 мотора. След като започнах да разглеждам обяви ми направи впечатление, че 4.0 XJ е на цената на един Гранд 4.0 и имайки в предвид комфора и екстрите които предлага, леко леко започнах да клоня към него. Тук обаче отново след доста четене из този форум и не само, виждайки многото хора, които са минали от 4.0 на 5.2 и тези които го препоръчват пред другия.... Еми ето ме тук, търся под дърво и камък обяви и теми за 5.2 литровия осмак. Той е №1 в списъка с желания
    Що се отнася до Explorer-a, трябваше да погледна и нещо друго, защото ми омръзна да гледам едни и същи обяви ден след ден и на базата на няколко мнения и съвети от хора притежавали/щи въпросните Фордове взех да се замислям върху него. В повечето от темите които четох не видях нещо кой знае колко хубаво за 4.0 V6 мотора и цялата окомплектовка на джипката и се насочих към малкото налични на Бг пазара 5.0 V8-ци.
    Да и двата за V8-ци, поради простата причина че винаги съм бил пристрастен към американските осем цилиндрови агрегати Наясно съм с разхода и бих преглътнал нещо до 30/100 градско с нормални гуми, не тракторски, както и габаритите на машината не ме плашат.

    До момента съм видял на живо няколко WJ-а, но интериора на ZJ-а и визията му просто ми допадат повече. Също така огледах и няколко ZJ-а, от които не останах с добро впечатление от към техническо и козметично състояние.
    Много ще се радвам да получа съвети, лични мнения или препоръки от вас, към коя от двете машини да се насоча, защото един ми казва да не гледам Грандовете, защото били много капризни от към поддръжка и скъпи, други пък казват същото за Експлоръра и обратното и вече съм тотално объркан и раздвоен, за това се обръщам за помощ към вас..
    --------------------------
    Петър Христов
    тел.: 0885633308
    -- Jeep Grand Cherokee WJ 4.7 V8 /1999 --

  • #2
    От: Помощ! Jeep ZJ 5.2 или Ford Explorer XLT 5.0...

    Имах почти подобна дилема.
    Относно Ехсплоуръра, братовчед ми караше 4.0, но е във Варна и нямам преки впечатления. Освен проблем с мотора други ядове не е имал. За ежедневно градско и междуселско возене става, но за друго забрави.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      От: Помощ! Jeep ZJ 5.2 или Ford Explorer XLT 5.0...

      Благодаря за отговора, Джоу!
      Така и предполагах за 4.0 Форда, та затова и не съм се насочил към него.
      --------------------------
      Петър Христов
      тел.: 0885633308
      -- Jeep Grand Cherokee WJ 4.7 V8 /1999 --

      Коментар


      • #4
        От: Помощ! Jeep ZJ 5.2 или Ford Explorer XLT 5.0...

        Благодаря за отговора, Джоу. Прочетох твоята публикация, но все още имам много колебания и ми трябва някой, който да се е возил и на двете машини или поне да ги знае, за да изкаже второ/трето мнение.
        --------------------------
        Петър Христов
        тел.: 0885633308
        -- Jeep Grand Cherokee WJ 4.7 V8 /1999 --

        Коментар


        • #5
          От: Помощ! Jeep ZJ 5.2 или Ford Explorer XLT 5.0...

          Звънни
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #6
            От: Помощ! Jeep ZJ 5.2 или Ford Explorer XLT 5.0...

            Първоначално публикуван от P_Hristov Преглед на мнение
            Обаче що се отнася до Експлоръра, не знам кой знае колко и не намирам из форума теми за конкретния модел (съжалявам ако съм пропуснал нещо, някъде).
            След като не можеш да намериш нито една тема, отваряш мобилето и гледаш колко такива се продават на части. Като видиш, че и там няма, си правиш разни изводи и се ориентираш към нещо не толкова екзотично, което като му се счупи нещо, няма голяма вероятност да ти излезе през носа.
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #7
              От: Помощ! Jeep ZJ 5.2 или Ford Explorer XLT 5.0...

              Първоначално публикуван от P_Hristov Преглед на мнение
              Благодаря за отговора, Джоу!
              Така и предполагах за 4.0 Форда, та затова и не съм се насочил към него.
              Случаят е частен и не съм казал, че всички имат проблем с двигателя. 4.0 май бяха два модела, единият е 156 коня, другият около 200.
              Основен минус е, че не е толкова разпространен.
              Квото и да си харесаш, добре е да го покараш малко и ако ти уйдиса, чак тогава да се интересуваш подробно, щото и най-коравото нещо да си вземеш, когато вътре ти е некомфортно, въобще не е оферта за основен автомобил за обща употреба.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Моля за съвет: Jeep ZJ 5.2 или Ford Explorer XLT 5.0...

                Ориентирай се към машина, която е произведена в Европа или поне официално да е внасяна на повечето големи пазари. Експлорер, доколкото знам, е внасян само в Германия, при това в ограничени бройки и не съвсем официално.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #9
                  От: Моля за съвет: Jeep ZJ 5.2 или Ford Explorer XLT 5.0...

                  Благодаря на всички за отзивите!
                  Конкретно за Експлоръра имам доста добро предложение, което натежава на кантара за сега, поради липсата на читави Грандове
                  Ако ще е гранд, трябва да го вкарам от чужбина и с всички консумативи по него, регистрация, данъци, такси, газ и какво ли още не... Еми приближавам се до 10,000лв, което ми е доста над бюджета за жалост

                  Ако можете да ме насочите към някой познат Гранд който се продава, с удоволствие ще ги огледам!
                  --------------------------
                  Петър Христов
                  тел.: 0885633308
                  -- Jeep Grand Cherokee WJ 4.7 V8 /1999 --

                  Коментар


                  • #10
                    От: Моля за съвет: Jeep ZJ 5.2 или Ford Explorer XLT 5.0...

                    Експлорер с 5.0 е хубава машина, скоростите вече не са от Сиера, както при 4-литровите, а са здравии безпроблемни. Но тази машина в тази комплектация е доста редка по нашите земи, та гледай с четири очи при огледа за състояние на конкретния екземпляр.
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • #11
                      От: Моля за съвет: Jeep ZJ 5.2 или Ford Explorer XLT 5.0...

                      Може ли да ползвам темата да питам какво ви е мнението за Додж Дуранго. Знам че технологично е близо до Гранд Черокито, но колко близо? Предполагам щом автора е на тази вълна автомобили е прегледал и тях, та какво бихте казали за тази екзотика.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Моля за съвет: Jeep ZJ 5.2 или Ford Explorer XLT 5.0...

                        Благодаря на всички за отзивите.

                        Относно Дурангото съм чувал само че е по-здраво от Гранда, защото е на основата на Додж Рам пикапите и е със сходни части. Ако греша, нека някой ме поправи.
                        --------------------------
                        Петър Христов
                        тел.: 0885633308
                        -- Jeep Grand Cherokee WJ 4.7 V8 /1999 --

                        Коментар


                        • #13
                          От: Моля за съвет: Jeep ZJ 5.2 или Ford Explorer XLT 5.0...

                          Първоначално публикуван от zarrick Преглед на мнение
                          Знам че технологично е близо до Гранд Черокито, но колко близо?
                          Колкото тортата до толумбичката......
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • #14
                            От: Моля за съвет: Jeep ZJ 5.2 или Ford Explorer XLT 5.0...

                            Хехеххехе ама пък е грозна торта бе Дядо.
                            Няма страшно в умирачката...
                            Страшното е да си жив!...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Моля за съвет: Jeep ZJ 5.2 или Ford Explorer XLT 5.0...

                              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                              Колкото тортата до толумбичката......
                              Еми аз за това питах тук. Тези които знаят да кажат, а не само да загатват.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X