Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за съвет: Jeep ZJ 5.2 или Ford Explorer XLT 5.0...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Моля за съвет: Jeep ZJ 5.2 или Ford Explorer XLT 5.0...

    Първоначално публикуван от zarrick Преглед на мнение
    Еми аз за това питах тук. Тези които знаят да кажат, а не само да загатват.
    . Гранда е обикновено фултайм, Дръндаронго парттайм ( пак може да има различия по години и поръчка при производството) Гранда е самоносещ, другия е с щаси и купе. Технологично са еднакви, вътре усещането е различно............
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #17
      От: Моля за съвет: Jeep ZJ 5.2 или Ford Explorer XLT 5.0...

      Дюрангото е по-шосейно ориентирано. Отпред е на торсион,отзад цял мост с ресори. На пътя се държи изключително добре за такова окачване и е по-приятен от Гранда, който е на цели мостове. Дюранго има и джипаджийски раздатки (231 и 242- които може да се карат само на задно, и 244 която е постоянно 4х4 с блокаж на междуосевия и бавни. Като цяло е доста луксозна кола, ама не е много офроуд насочено - доста дълго е. Докато Гранда е по-добър на черно и не толкова приятен на високи скорости.

      Коментар


      • #18
        От: Моля за съвет: Jeep ZJ 5.2 или Ford Explorer XLT 5.0...

        .....и има Дуранго 4х2!
        Cherokee WJ 4.0L- NP242
        Honda Africa Twin XRV 750

        Коментар


        • #19
          От: Моля за съвет: Jeep ZJ 5.2 или Ford Explorer XLT 5.0...

          Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
          .....и има Дуранго 4х2!
          А има и с fulltime раздатка, 5.9 250 коньове
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • #20
            От: Моля за съвет: Jeep ZJ 5.2 или Ford Explorer XLT 5.0...

            Първоначално публикуван от P_Hristov Преглед на мнение
            .....Конкретно за Експлоръра имам доста добро предложение, което натежава на кантара за сега, поради липсата на читави Грандове
            Ако ще е гранд, трябва да го вкарам от чужбина и с всички консумативи по него, регистрация, данъци, такси, газ и какво ли още не... Еми приближавам се до 10,000лв, което ми е доста над бюджета за жалост .....
            Не мога да дам мнение относно качества/недостатъци на нито един от двата които разглеждаш, но като чета постовете ти оставам с впечатление, че търсиш нещо дето хем е хубаво (според критериите ти, аз си имам мнение за американското автомобилостроене), хем е евтино. А тия неща обикновено са на различни щандове в магазина. Та според мен или се ориентирай към внос от чужбина с всички плюсове и минуси от тая разправия или се ориентирай към нещо масово в България, където дори и да вземеш някое дръвче, ще можеш да си го оправиш за смислени пари. А, и щом отсега си се наточил за газ да знаеш, че американците хич не се кльопат с газовите уредби, че и с нашенския бензин даже. Поне с такова впечатление съм останал от доста теми в нашия форум.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #21
              От: Моля за съвет: Jeep ZJ 5.2 или Ford Explorer XLT 5.0...

              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
              Не мога да дам мнение относно качества/недостатъци на нито един от двата които разглеждаш..................... А, и щом отсега си се наточил за газ да знаеш, че американците хич не се кльопат с газовите уредби, че и с нашенския бензин даже. Поне с такова впечатление съм останал от доста теми в нашия форум.
              ???
              Cherokee WJ 4.0L- NP242
              Honda Africa Twin XRV 750

              Коментар


              • #22
                От: Моля за съвет: Jeep ZJ 5.2 или Ford Explorer XLT 5.0...

                Единственото дето не и харесва на газта средностатистическия американец е количеството и.Все му е малко.
                И да кажа,че като пари гранда гореше 30/100 газ или 27лв към днешна дата и около 5литра бензин т.е. Още 11лв към сметката или 40лв на 100км градско в София.
                Сегашният дизелов дръгел гори 12-13 нафта или 28лв.Е да ама е 2.0 дизел 150 магарета труп.
                Ако не зареждах евтино нафта американеца не бих го махнал никога в предвид разликата в парите за гориво.
                Няма страшно в умирачката...
                Страшното е да си жив!...

                Коментар


                • #23
                  От: Моля за съвет: Jeep ZJ 5.2 или Ford Explorer XLT 5.0...

                  Ами в последните теми за кемпера със счупения осмак битува мнението, че е заради калпав бензин първия ремонт. Другаде бях чел, че заради газта потъвали изпускателните клапани. Дядо Владо яде дървото с един голем Камик заради разрушен катализатор от "хубав" бензин, долкокото ми е известно. Както казах, имам индиректни впечатления, може и да греша. Но никога не съм бил особен привърженик на газта въпреки, че съм карал доста коли с АГУ. Винаги излизат някакви дребни и не чак проблемчета в последствие. П.П. Аз така виждам нещата - щом му е проблем да извади повече от 6К за колата, веротно ще му е проблем и разхода на тоя мотор, независимо какво си мисли сега. А и данък, застраховка, едно-друго не са лъжица за всяка уста. Щото то и аз искам Ф150 или нещо подобно с двойна гума отзад , ама ми се свиди всеки ден да оставям по 30-40 паунда само за бензин ....
                  Последно редактирано от kuzdov; 07-02-19, 11:11.
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #24
                    От: Моля за съвет: Jeep ZJ 5.2 или Ford Explorer XLT 5.0...

                    Първоначално публикуван от P_Hristov Преглед на мнение
                    Благодаря на всички за отзивите.

                    Относно Дурангото съм чувал само че е по-здраво от Гранда, защото е на основата на Додж Рам пикапите и е със сходни части. Ако греша, нека някой ме поправи.
                    По скоро е базирано на по малкия пикап на додж, а именно додж Дакота, а не рам.
                    Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X