Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Range Rover L322 Vogue 4.4 бензин 2005-a година - мнения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Range Rover L322 Vogue 4.4 бензин 2005-a година - мнения

    Здравейте,

    Обмислям закупуването на Range Rover L322 Vogue 4.4 бензин. Прегледах доста теми за модела, но забелязох, че информацията за 4.4 литровата бензинова модификация има сравнително оскъдна информация. Затова ще съм благодарен, ако има запознати потребители, да дадат своето мнение. Ще напиша конкретни неща, за които търся информация:

    1. Какви са най-честите проблеми при този модел?
    2. Въпросният 4.4 литров двигател на BMW ли е и създава ли някакви сериозни проблеми? Мотора на Ягуар 4.4 бензин, лесен ли е за ремонт?
    3. Скоростната кутия проблемна ли е? Смяната на предавките осезаема ли е или става плавно и бързо?
    4. Бях чел преди години, че правят проблем с еърбеците и че решавнето му е доста скъпо.
    5. Има ли добър сервиз (освен МП) където може да се ремонтира и къде е?
    6. Какви са най-честите проблеми при този модел.

    Ремонти и сервизиране (казвам си го направо - тук ме интересуват приблизителни цени):

    7. Колко излиза един ремонт по двигател (всъщност въпросът е много обширен, защото зависи от това какъв е проблема, но аз питам, ако все пак има хора които са правили някакви подобни ремонти, да си кажат мнението)?
    8. Ремонт на скоростната кутия.
    9. Ремонт бензинова помпа (казаха ми, че правили проблеми).
    10. Ремонт на окачването.
    11. Смяна на масла и консумативи.
    12. Често ли се получават проблеми с въздушното окачване и колко струва ремонта?
    13. Приблизителен разход на гориво (предимно извънградско ме интересува).
    14. Лесно ли се намират резервни части алтернативни такива, в това число брони, фарове и всичко по екстериора, защото съм карал автомобили, които се оказаха голяма екзотика.
    15. Има ли някакъв смисъл да му се слага газов инжекцион?

    Задавам всички тези въпроси и се интересувам от цените, защото допреди 4 месеца карах една доста екзотична Captiva 3.2 бензин, за която даже днес пуснах мнение ето тук: https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=232135 и поддръжката й бе леко казано някак си брутална - близо 25 000 лв. за две години. Благодаря, но не желая повече проблемни модели и модификации. Карам предимно извънградско - Варна-София, София-Варна, но си давам ряз на колите.

  • #2
    От: Range Rover L322 Vogue 4.4 бензин 2005-a година - мнения

    До 2006г. Range Rover е с БМВ мотор. След това е с Jaguar. С Jaguar 4,4 мотора е екзотика по нашите земи - продаван е основно в Америка. Ако на намериш такъв 95% е внос от САЩ, което не е някакъв проблем.
    За мен Jaguar двигателя е по-добър от БМВто, като и двата са по 4400кубика и 300коня.
    Отделно, че след фейса 2006 колата е доста по-модерна.

    Тук по-лесно (но не и лесно)ще намериш 4,2 supercharged модела, който си пак този Ягуар мотор но чарджван и е 396коня. Колата е много добра и безпроблемна НО си държи цена.
    За по 5000км на месец аз не бих я купил, освен ако не се газифицира, което пак не е за мен...

    По твойте точки не ми се пише щото няма нищо особенно. В ПФ нямаш работа, освен да разгледаш новите модели. Аз от мноого години си поддържам Ровърите в Терминатор София.

    Има доста писано във форума за тези модели, но трябва да отсееш вярната информация от първа ръка от писаниците на философите, които не са имали такъв автомобил, но много са чували за него.

    В заключение, точно бензиновите Range Rover след 2006 са едни най-надеждните коли.
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

    Коментар


    • #3
      От: Range Rover L322 Vogue 4.4 бензин 2005-a година - мнения

      4.4 мотора 2006 (+- 1) година го има и БМВ и Ягуар.
      БМВ е 282 коня а другия 302.


      Прочетох другата тема и чесно казано се притеснявам за този ти избор
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #4
        От: Range Rover L322 Vogue 4.4 бензин 2005-a година - мнения

        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
        4.4 мотора 2006 (+- 1) година го има и БМВ и Ягуар.
        БМВ е 282 коня а другия 302.


        Прочетох другата тема и чесно казано се притеснявам за този ти избор
        Хахаха...защо се притесняваш?

        Коментар


        • #5
          От: Range Rover L322 Vogue 4.4 бензин 2005-a година - мнения

          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
          4.4 мотора 2006 (+- 1) година го има и БМВ и Ягуар.
          БМВ е 282 коня а другия 302.


          Прочетох другата тема и чесно казано се притеснявам за този ти избор
          Има го БМВ и след 2006, но не се слага на Ровър.
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • #6
            От: Range Rover L322 Vogue 4.4 бензин 2005-a година - мнения

            Аз също четох другата тема. Там дори си описал правилните според теб марки. Резултата е- друга екзотика.
            „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

            Коментар


            • #7
              От: Range Rover L322 Vogue 4.4 бензин 2005-a година - мнения

              Човека си е за нещо ново на лизинг. Ама го влечат старите мощни бензинови коли.
              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

              Коментар


              • #8
                От: Range Rover L322 Vogue 4.4 бензин 2005-a година - мнения

                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                До 2006г. Range Rover е с БМВ мотор....

                По твойте точки не ми се пише щото няма нищо особенно.....

                Има доста писано във форума за тези модели, но трябва да отсееш вярната информация от първа ръка от писаниците на философите, които не са имали такъв автомобил, но много са чували за него....
                Двигателят за който говориш на БМВ проблемен ли е?

                "По твойте точки не ми се пише щото няма нищо особенно..." - това означава ли, че не проблемен и няма какво да се напише?

                Не успях да намеря конкретна тема за въпросната модификация и затова пуснах темата. Иначе частичната информация която намерих по всички други теми, не е много конкретна. По-скоро се пише за 3.0 дизела, за Суперчарджъра 4.2, 4.6, но не и толкова за 4.4.


                Първоначално публикуван от tiramisu Преглед на мнение
                Аз също четох другата тема. Там дори си описал правилните според теб марки. Резултата е- друга екзотика.
                Там съм написал и Land Rover

                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                Човека си е за нещо ново на лизинг. Ама го влечат старите мощни бензинови коли.
                Аз винаги вървя с 10-15 години назад в харесването на автомобили. Като излезе нов модел на която и да е кола, в началото си казвам "Старата ми харесва повече". Минават 10 години и започвам да се кефя на следващият, вече стар модел. С Q7-ка е най-култово, защото като излезе като модел си казаха "Това е най-грозният джип!". Сега като излезе новия си казах "Първото Q колко е яко!". Интересното е, че и доста от познатите ми са по този начин. Сякаш ни трябва време, за да свикнем. С новия Range нямам такива проблеми. Смятам, че е брутален. Но пък и все още ми миришат краката за него, признавам си.
                Последно редактирано от morolin; 02-02-19, 20:33.

                Коментар


                • #9
                  От: Range Rover L322 Vogue 4.4 бензин 2005-a година - мнения

                  Като първото Ку-ку7 грозил - няма, както и да е! Нов, стар, Роувъра си е Роувър, все иска внимание и сериозни разходи за да върви! С тази марка, трябва винаги да си готов да стреляш, щото да чакаш да събереш 2-3000 лв. за ремонт няма смисъл, другите разходи (гражданска, каско, преглед, данък) си вървят и не питат караш или ремонтираш! Отделно, че не във всяка област, не град - има кой да ти помогне, а не да го доразвали!
                  мисля, да зема а се замисля...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Range Rover L322 Vogue 4.4 бензин 2005-a година - мнения

                    evos, много се забави този път!
                    Но пък си по-умерен вече с изказванията. Може би щото почти си станал Land Rover фен!
                    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                    Коментар


                    • #11
                      От: Range Rover L322 Vogue 4.4 бензин 2005-a година - мнения

                      мисля, да зема а се замисля...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Range Rover L322 Vogue 4.4 бензин 2005-a година - мнения

                        Винаги съм бил обективен и не съм писал неистини! А фен...времето ще покаже, за сега само собственик, психическата настройка е важна! Ако в една кола, има поне едно нещо, заради което да ми хареса - никога няма да я пренебрегна - малко,като с жените...
                        мисля, да зема а се замисля...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Range Rover L322 Vogue 4.4 бензин 2005-a година - мнения

                          Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                          Винаги съм бил обективен и не съм писал неистини! А фен...времето ще покаже, за сега само собственик, психическата настройка е важна! Ако в една кола, има поне едно нещо, заради което да ми хареса - никога няма да я пренебрегна - малко,като с жените...
                          A на теб кое ти хареса, за да я притежаваш?
                          Последно редактирано от morolin; 02-02-19, 22:09.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Range Rover L322 Vogue 4.4 бензин 2005-a година - мнения

                            Преди всичко скоростта и динамиката, мудни МПС-та ме изнервят!
                            мисля, да зема а се замисля...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Range Rover L322 Vogue 4.4 бензин 2005-a година - мнения

                              Надявах се, на доста по-богата информация за модела във форума.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X