Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фериботните стачки в Гърция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фериботните стачки в Гърция

    Здравейте, колеги
    Искам да споделя неволите си, преживени на два пъти и породени от социалното явление, патентовано от гърците и наречено „стачка“. Уточнявам, че става дума за стачки на фериботите.

    Началото на май 2016 г. Вместо три предвидени дни на о-в Лимнос се наложи да останем още три заради стачка на фериботите. Имаше обичайните нервни моменти във връзка с отлагане на някои ангажименти в БГ, но не бяха фатални. Инаше и малко нерви с фериботните агенции във връзка с презаверката на билетите, но и това свърши добре.

    По-голямата хурка беше в началото на септември миналата година. Тогава бях планирал 5-дневна обиколка на няколко острова от Цикладите (Андрос, Тинос, Миконос и Сирос). Горе-долу по един ден на всеки остров. Всичко беше стиковано предварително – хотелски резервации и билети за фериботите, които бях купил онлайн. Тръгването за Цикладите беше в понеделник сутринта от Рафина (Атинско пристанище). Понеже обичам на островите да не завися от асфалтови пътища, тръгнах с Тераното. Търкалях го 2 пълни дни до Атина, защото то не е за магистрала. В понеделник сутринта бяхме на пристанището и видяхме празния търбух на ферибота. В една баничарница работеше българка, която ни каза, че има стачка на всички превозвачи и че това бил редовния номер на гърците в края на сезона. В билетната агенция ни казаха, че стачката е обявена само за днес, но не се знае дали няма да е и утре. Да съм отидел към 17 ч., тогава щели да имат повече информация.
    Първата дестинация беше Андрос, където бях планирал две нощувки защото той е най-големия и за пълната му обиколка трябваха два дни. С други думи ако закъснеехме с един ден просто щяхме да съкратим обиколката и да се вместим в планирания график. Дотук добре. Намерихме някакъв хотел и отидохме да разгледаме Атина (не бях ходил). Там в едно кафе сервитьорчето беше българче и когато споделихме опасенията си ни каза, че имало специален сайт за стачките. Само на гръцки, обаче. Към обяд и на сайта нямаше повече инфо. Зависело от някакви разговори нежду еди-кой си и еди-кой си.
    В 17 ч. от агенцията разбрахме, че стачка ще има и на другия ден. Това вече объркваше тотално графика и означаваше връщане в БГ. Заех се да отменям резервациите и да анулирам билетите за фериботите, които бяха на четири различни компании. Междувременно на мейла си получих съобщения, че стачката се прекратява в сряда и можем да ползваме билетите си. Хората откъде да знаят, че програмата е по един ден на остров и няма как да се качим на ферибота Андрос-Тинос ако не сме могли да отидем на първия. Всичко това трябваше да обяснявам подробно на всяка от компаниите за да докажа, че нямам физическата възможност да изпълня програмата в т.ч. и част от нея и то въобще не по моя вина.
    За щастие всички резервации и билети бяха анулирани въпреки, че формално бях в просрочие. Хотелиерите не ми дръпнаха пари от картата въпреки, че не се явих, а фериботните компании ми върнаха парите без изключение. В сряда сутринта тръгнахме обратно и се търкаляхме още два дни до Бургас. Развносметката бе пет изгубени дни и пропиляни пари за нощувки и гориво. Поне видяхме Атина. А, и още едно – хотелиерът от Миконос се направи на интересен и побърза да си вземе парите от картата. Не съм бил направил навреме анулацията. Нормално, те на Миконос са намазани пехливани. Нали цял свят ходи там, не им пука дали ще направят добро впечатление.

    В контекст с горното искам да попитам има ли и други потърпвши, какъв е опита им и най-вече има ли начин да се направи подобен род екскурзия в Гърция без риск от подобно фиаско.
    За съжаление Господ е дал най-красивата морска природа на страната, която най-малко я заслужава.
    Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

  • #2
    От: Фериботните стачки в Гърция

    През коя система резервираш?
    Най-умния начин да си решиш пролемите с тия идиоти е изобщо да не ходиш в Гърция. Аз имам точно едно ходене там, преди години и в момента, в който осъзнах, че се намирам на плаж, на който има повече българи, отколокото на централна софийска улица в час пик, завинаги я задрасках тая държава от програмата си.
    Освен това прословутата им подреденост, чистота и гостоприемство са...абсолютни митове. Може да е било някога. Сега са станали обикновени печалбари, възприемащи туризма като занимание, от което може да прибираш пари без много труд. За разлика от тях, турците все още държат ниво.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #3
      От: Фериботните стачки в Гърция

      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
      Аз имам точно едно ходене там, преди години и в момента, в който осъзнах, че се намирам на плаж, на който има повече българи, отколокото на централна софийска улица в час пик, завинаги я задрасках тая държава от програмата си.
      Ами просто не си отишъл на правилното място! Всяка година съм в Гърция през лятото общо за около месец и въобще няма българи край мен. И морето е чисто и плажовете са супер и всичко е на 6!
      П.С. По темата за фериботите - практически нищо не можеш да направиш в такива случаи. Както и с блокирането на граници и пътища.
      יעבור
      «И това ще мине»

      Коментар


      • #4
        От: Фериботните стачки в Гърция

        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
        Освен това прословутата им подреденост, чистота и гостоприемство са...абсолютни митове.
        Всичко е относително. В сравнение с тук са адски подредени, поддържат чисто и са много гостоприемни. Напоследък използвам много успешен метод да си прекарвам добре в Гърция - ако видя на някой плаж повече от 5 български коли - пропускам. Ако в кръчмата има 2-3 маси българи - пак. Хотели не ползвам. Турция е далеч и не е подходяща за моя начин на прекарване на отпуска.

        Коментар


        • #5
          От: Фериботните стачки в Гърция

          Да се похваля и аз. Тази година изкарахме две седмици на едно чудно място в най-южните части на Гърция, където до 74г. е нямало връзка с централното правителство. Имаме малка лодка. По този начин ходим на плажове, където няма никой, освен нас. Каката в стидиото, където бяхме отседнали каза, че от 13 години е в този бизнес и ние сме първите българи, които вижда там. Студио 50 квадрата с две спални и кухня 50 евро.

          Коментар


          • #6
            От: Фериботните стачки в Гърция

            Първоначално публикуван от uniqaudio Преглед на мнение
            Да се похваля и аз. Тази година изкарахме две седмици на едно чудно място в най-южните части на Гърция, където до 74г. е нямало връзка с централното правителство. Имаме малка лодка. По този начин ходим на плажове, където няма никой, освен нас. Каката в стидиото, където бяхме отседнали каза, че от 13 години е в този бизнес и ние сме първите българи, които вижда там. Студио 50 квадрата с две спални и кухня 50 евро.
            Ъхъм! Аз тази година съм резервирал вила на остров Евия. 38 евро на ден, 3 спални, на 200 метра от плажа. В маслинова горичка! А да намерим такова на българското черноморие!
            יעבור
            «И това ще мине»

            Коментар


            • #7
              От: Фериботните стачки в Гърция

              Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
              Ъхъм! Аз тази година съм резервирал вила на остров Евия. 38 евро на ден, 3 спални, на 200 метра от плажа. В маслинова горичка! А да намерим такова на българското черноморие!
              На Евия поне няма да зависиш от ферибот.

              Колеги, не знам какво очаквам да науча, но не беше темата Гърция, а тъпите им стачки.
              Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

              Коментар


              • #8
                От: Фериботните стачки в Гърция

                Тъпите им стачки са начинът, по който въздействат на тъпите си управници (а управниците са тъпи по определение - независимо как точно са издигнати - или спуснати). Методът си има недостатъци ама иначе явно не им се получава комуникацията.

                Определено българското общество има какво да се поучи от гърците.

                Коментар


                • #9
                  От: Фериботните стачки в Гърция

                  Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                  Ъхъм! Аз тази година съм резервирал вила на остров Евия. 38 евро на ден, 3 спални, на 200 метра от плажа. В маслинова горичка! А да намерим такова на българското черноморие!
                  Дай линк и вече няма да сте само Вие българи там.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Фериботните стачки в Гърция

                    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                    Дай линк и вече няма да сте само Вие българи там.
                    Да не е луд?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Фериботните стачки в Гърция

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Тъпите им стачки са начинът, по който въздействат на тъпите си управници (а управниците са тъпи по определение - независимо как точно са издигнати - или спуснати). Методът си има недостатъци ама иначе явно не им се получава комуникацията.

                      Определено българското общество има какво да се поучи от гърците.

                      Определено стачка, която блокира транспортни услуги е долна форма на изнудване.


                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Да не е луд?
                      Мда. Аз също не бих споделил публично хубаво място в Гърция.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Фериботните стачки в Гърция

                        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                        Определено стачка, която блокира транспортни услуги е долна форма на изнудване.
                        Изобщо казано, стачка от всякакъв вид е долна форма на изнудване. Не случайно, със закон е забранено на много категории хора да стачкуват.

                        Но пък, на хората, на които е забранено да стачкуват, в компенсация на тази забрана им се дават други права.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Фериботните стачки в Гърция

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Тъпите им стачки са начинът, по който въздействат на тъпите си управници (а управниците са тъпи по определение - независимо как точно са издигнати - или спуснати). Методът си има недостатъци ама иначе явно не им се получава комуникацията.

                          Определено българското общество има какво да се поучи от гърците.
                          Много точно казано.
                          Аз също ходя далеч от местата,масово посещавани от българи. Избягвам и активния сезон. Март - юни и септември - ноември. Имаме невероятни преживявания и спомени.
                          Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Фериботните стачки в Гърция

                            Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
                            На Евия поне няма да зависиш от ферибот.
                            .
                            Ааа, има си фериботче. На северната част. Че да обикалям от юг е мнооого далеч.
                            יעבור
                            «И това ще мине»

                            Коментар


                            • #15
                              От: Фериботните стачки в Гърция

                              Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                              Ааа, има си фериботче. На северната част. Че да обикалям от юг е мнооого далеч.
                              Да, ама ако стачкува ще обиколиш от юга, а няма да чакаш 3 дни, нали.

                              Съгласен съм за тъпите управници. Но когато човек има ограничен период от време а иска да види много неща е хубаво да има някаква сигурност в планирането. Всичко друго е с бананова окраска. Има и едно правило - всеки народ си залужава управниците (защото си ги избира). И ние не сме изключение от това правило.
                              Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X