Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна подгревни свещи на Терано 2.7

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Смяна подгревни свещи на Терано 2.7

    Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
    ПП За мен решението е фирмен сервиз.Работата срещу пари.Ако се скъса свещ те да се оправят.
    Е нали на този двигател няма проблеми, нищо че същите свещи на други се късат ?
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #17
      От: Смяна подгревни свещи на Терано 2.7

      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
      Е нали на този двигател няма проблеми, нищо че същите свещи на други се късат ?
      Не съм имал проблем конкретно с моите. Взел съм тераното на 90 000 и съм ги сменил на 100, няколко пъти (3-4) съм мерил компресия през тях. Още първите си излязоха лъскави и ръжди по тях нямаше.

      За свещи, непипвани 20 години, върху двигател, немит никога и каран със всякакви боклуци в резервоара, нищо не гарантирам. Моя се мие 2 пъти годишно и това определено също има значение.

      Казах само че са по-къси от много други и по-трудно се късат. Не че е невъзможно да се скъсат. Това, комбинирано с чугунена глава, още по дефиниция е предпоставка за по-малко проблеми.

      На трилитрово терано са над 2 пъти (вероятно 3 пъти) по-дълги и в алуминиева глава. И там се развиха на италиански мотор на 280000км пробег и на английски на 160000. Ама там са под капака на клапаните и клаясване поне до конуса отпред е практически невъзможно.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        От: Смяна подгревни свещи на Терано 2.7

        Развих ги без проблеми. С динамометричния ключ, настроен на 35 Nm. Въобще не изщрака.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0040.jpeg
Прегледи:1
Размер:51.7 КБ
ID:5808246


        Имам странното усещане, че върхът е керамичен - не го лови магнит. Виждат се и гайките. С пластмасово покритие и шлиц за права отвертка. Нямаха никаква следа от опити за отвиване, аз ги нараних.

        На свещите пише: 0512 DK11 11V.

        Съпротивлението на всички е 1.2 ома, мерено с уред за 10 лв.
        Последно редактирано от bullet_pk; 03-02-19, 11:28.
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #19
          От: Смяна подгревни свещи на Терано 2.7

          Това че не го лови магнит по никакъв начин не значи че е керамичен, макар че вслучая може и да е.

          С уред за 10лв такива съпротивления трудно се мерят, та вероятно си далеч от истината. При липса на опит с мерене на такива съпротивления даже и с хубав уред пак не е много сигурно какво ще се измери.

          Свещите трябва да са около 0.5 ома, ако помня добре.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            От: Смяна подгревни свещи на Терано 2.7

            Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
            Развих ги без проблеми. С динамометричния ключ, настроен на 35 Nm. Въобще не изщрака.

            [ATTACH]980487[

            Съпротивлението на всички е 1.2 ома, мерено с уред за 10 лв.
            Визуално изглеждат изправни, а след като са вън,с едно кабелче и на акумулатора всичко се вижда

            Коментар


            • #21
              От: Смяна подгревни свещи на Терано 2.7

              Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
              Визуално изглеждат изправни, а след като са вън,с едно кабелче и на акумулатора всичко се вижда
              Добре е кабелчето да е поне 4мм2

              Коментар


              • #22
                От: Смяна подгревни свещи на Терано 2.7

                Това ми е ясно. За това споменах с какво съм мерил. В случая и четерите са с еднакво съпротивление.

                Намерих една снимка в нета:

                Ако това на снимката е оригинална свещ, то моите имат същия символ на шестограма. И вероятно са оригиналните.

                Забележи как изглежда металния връх:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image_89679.jpeg
Прегледи:1
Размер:98.2 КБ
ID:5808247Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1284520352.jpeg
Прегледи:1
Размер:14.4 КБ
ID:5808248

                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • #23
                  От: Смяна подгревни свещи на Терано 2.7

                  Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                  Забележи как изглежда металния връх:
                  Знам как изглежда метален връх.

                  Обаче дали го лови магнит или не, няма отношение към това дали е метален или не. Желязото не е единствения метал, а и когато нещо работи при тия температури доста често се изплозват сплави, които дори да са желязосъдържащи, не винаги ги лови магнит.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • Tedi_Mincho
                    Tedi_Mincho коментира
                    Редактиране на коментар
                    Здравейте Колеги, от къде мога да си закупя свещи с метален връх за Терано 3 тди
                    Предварително Благодаря за съдействието.

                • #24
                  От: Смяна подгревни свещи на Терано 2.7

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Знам как изглежда метален връх.

                  Обаче дали го лови магнит или не, няма отношение към това дали е метален или не. Желязото не е единствения метал, а и когато нещо работи при тия температури доста често се изплозват сплави, които дори да са желязосъдържащи, не винаги ги лови магнит.
                  Тук може да се подскаже кои метали "ги лови магнит",даже започвам-желязо,манган,хром.(26,25,24)......и.

                  Коментар


                  • #25
                    От: Смяна подгревни свещи на Терано 2.7

                    Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                    Тук може да се подскаже кои метали "ги лови магнит",даже започвам-желязо,манган,хром.(26,25,24)......и.
                    За мангана и хрома нещо си се объркАл.

                    А и това че магнит лови чистия метал, не значи че ще лови сплавта, в която участва тоя метал. Някои видове неръждаема стомана са най-масовия пример.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #26
                      От: Смяна подгревни свещи на Терано 2.7

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      За мангана и хрома нещо си се объркАл.

                      А и това че магнит лови чистия метал, не значи че ще лови сплавта, в която участва тоя метал. Някои видове неръждаема стомана са най-масовия пример.
                      Издънка!
                      Да,тръгнах с редицата на черните,а бяха желязо,никела и кобалта -май.

                      Коментар


                      • #27
                        От: Смяна подгревни свещи на Терано 2.7

                        Сега съм в чуденка дали да ги сменям. Оригинални и работещи, но с керамичен връх.

                        Като видях счупените от темата на Спарки, хич не ми се оставят тези...

                        Nissan Terrano 2,7 TDI

                        Коментар


                        • #28
                          От: Смяна подгревни свещи на Терано 2.7

                          Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                          Сега съм в чуденка дали да ги сменям. Оригинални и работещи, но с керамичен връх.

                          ..
                          Вече сте хванали посоката и след като сте ги извадили- сменяйте. Следващият път може да промените "тактиката" за което споменах в пост 7.

                          Коментар


                          • #29
                            От: Смяна подгревни свещи на Терано 2.7

                            Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                            Сега съм в чуденка дали да ги сменям. Оригинални и работещи, но с керамичен връх.

                            Като видях счупените от темата на Спарки, хич не ми се оставят тези...
                            Сменявай без да мислиш, по правилата, но виж и останалото от Спарки(и форума)- въртиш няколко сек след угасване на лампата.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • #30
                              От: Смяна подгревни свещи на Терано 2.7

                              Спарки, ти сигурен ли си, че няма значение дали е с 16 и 19 мм връх?

                              Просто намирам на всякъде Denso DG-137, които са с 19 мм връх, докато DG-626 (16 мм) ги няма никъде. Моите са 16 мм. Просто са на някаква средна цена и уж японска марка.
                              Nissan Terrano 2,7 TDI

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X