Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с хидравлични повдигачи на jeep grand cherokee 5.2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с хидравлични повдигачи на jeep grand cherokee 5.2

    Здравейте колеги нов съм съм в форума. Имам jeep grand cherokee 5.2 1996 от 3 години и сега имам проблем с хидравлични повдигачи зачнаха да трактат. Пробвах с промивка на мотора, смених маслото с mopar 10w30 преди това беше с bardal, сложих и добавка за хидравлични повдигачи, отихнаха но пак се чуват. Въпроса ми е от къде мога да си ги купя и каква е цената. В нашия град (Силистра) обиколих всички магазини но никой не може да ги поръча и да ми каже цена. Другият ми въпрос е дали стават от 2.5 дизел на снимките изглеждат еднакви и ги има в наличност и на добра цена.

  • #2
    От: Проблем с хидравлични повдигачи на jeep grand cherokee 5.2

    Може да ти се е разхлабила някоя кобилица.
    С 10w30 какво налягане държи, може да му идва малко "тънко".
    R 727cc BB KIT
    ZJ V8
    WK2 V6

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с хидравлични повдигачи на jeep grand cherokee 5.2

      Свали картера и виж дали има "пясък" ако има си за лагери минимум. Аз поне като търсих 4.0 на моя бифш джип се нагледах. 5мм кал на дъното на картера значи лагерите на колянови вал са леш! В тоя ред на мисли смукателя на маслената помпа да се прегледа също.

      ПП - На моя оригинален мотор повдигачите бяха сферично износени разпр.вал също...Може и при теб да е така, не го пожелавам!

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с хидравлични повдигачи на jeep grand cherokee 5.2

        Смъкнах капака на клапаните проверих кобилиците стегнати са всичките. Запалих го така, след като го угасих всички повдигачи изтърваха кобилиците станаха равни на едно и също ниво. При студен двигател държи 3 атмосфери, като за грее държи 2.5 това е на празен ход. При 2500, 3500 оборота държи 3 атмосфери и покачва на 3.5 4.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с хидравлични повдигачи на jeep grand cherokee 5.2

          Според мен не е от лагерите на коляновия вал, защото от както се разтракаха повдигачите мотора започна да работи неравномерно. На празен ход потрепва и през ауспуха пропуква, както когато има прегурял клапан.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с хидравлични повдигачи на jeep grand cherokee 5.2

            С к'во масло си карал до сега?
            10/30 е също толкова гъсто колкото 10/40, само температурния индекс му е по-малък.
            Колко тракат тия повдигачи? Само да ги "преброи" след палене или през цялото време?
            Позрави!

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с хидравлични повдигачи на jeep grand cherokee 5.2

              Kарах с 15w40 преди да се разтракат. Помислих че им е дошло гъсто и го смених с 10w30. Трактат през цялото време и при студен мотор и след като за грее. Вдигне ли оборотите над 2000 започват да се чуват.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с хидравлични повдигачи на jeep grand cherokee 5.2

                Първоначално публикуван от Boris93 Преглед на мнение
                Въпроса ми е от къде мога да си ги купя.
                Рокауто.....звънни
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с хидравлични повдигачи на jeep grand cherokee 5.2

                  Благодаря на всички за помощта. Поръчах повдигачи и ги смених. Вече го няма това тракане,само си цъкат нормално. Когато ги сменя забеляза нещо интересно за мен, запалих го без капаци на клапаните да видя дали вдига масло през прътите всичко е ок. След като го угасих всички кобилиците се изравниха и няма нито 1 натиснат клапан. След това го запалих отново пали веднага вдига масло. Това нормално ли е. Или изтърва налягането о някъде може и от маслена та помпа.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X