Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зареждане на акумулатора без да се сваля от колата?!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Зареждане на акумулатора без да се сваля от колата?!?

    Здравейте колеги! Имам въпрос: Е ли е удачно , да се зарежда акумулатора без да се сваля и откача от колата, с зарядно.Става въпрос за ML 270 w163. На предишния автомобил ВMW 316 E36 нямаше проблем, но тук електрониката е повече и затова питам.Благодаря на всички за мнения по въпроса !
    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
    Ат.Буров.

  • #2
    От: Зареждане на акумулатора без да се сваля от колата?!?

    Слагаш без да се косиш.
    Ако нещо те е страх да не объркаш поляритета и да думнеш нещо, откачи едната клема и закачай на зарядното без да сваляш нищо.
    Но шанса нещо да се сбъганяса или да забрави някой код е много по-голям ако откачиш клемата, от колкото ако си е закачено всичко и закачиш зарядното.

    Коментар


    • #3
      От: Зареждане на акумулатора без да се сваля от колата?!?

      ОТКАЧАЙ ЕДНАТА КЛЕМА! Преди 3-4г. на един съсед му изгоря гаража, заедно с Тойотата вътре, докато се зареждала!
      мисля, да зема а се замисля...

      Коментар


      • #4
        От: Зареждане на акумулатора без да се сваля от колата?!?

        Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
        ОТКАЧАЙ ЕДНАТА КЛЕМА!
        И това какво променя ако се запали зарядното?

        Коментар


        • #5
          От: Зареждане на акумулатора без да се сваля от колата?!?

          Интересно. По лодките имаме по 15-16 акумулатора и си се зареждат без нищо да се откача /то бушонното табло е 200 копчета.../ и не се палят през ден. Що да трябва на Тойота да се откача? Или на каква да е друга машина?
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #6
            От: Зареждане на акумулатора без да се сваля от колата?!?

            Да уточня, зарежда се на улицата пред дома през деня и периодично се поглежда .
            "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
            Ат.Буров.

            Коментар


            • #7
              От: Зареждане на акумулатора без да се сваля от колата?!?

              Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
              Интересно. По лодките имаме по 15-16 акумулатора и си се зареждат без нищо да се откача /то бушонното табло е 200 копчета.../ и не се палят през ден. Що да трябва на Тойота да се откача? Или на каква да е друга машина?
              Как що? Щото някой си, някак си е успял да подпали тойотата си...
              HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

              Коментар


              • #8
                От: Зареждане на акумулатора без да се сваля от колата?!?

                Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                ОТКАЧАЙ ЕДНАТА КЛЕМА! Преди 3-4г. на един съсед му изгоря гаража, заедно с Тойотата вътре, докато се зареждала!
                Поради тая причина старите зарядни се поставят на стабилна мраморна/гранитна плочка, тротарна плочка или каквото там незапалимо имаш. Щото като го оставиш някъде си из коша туко-виж пламнало. А да и попринцип е добре да зареждаш на проветриво, демек отворено прозорче или нещо си там на гаража ако зареждаш в него.

                Иначе да, шанса да се запали нещо винаги си стои

                Коментар


                • #9
                  От: Зареждане на акумулатора без да се сваля от колата?!?

                  Комшията си зарежда батерията на точно същия МЛ от 5 г. и още нищо не се е запалило...в подземен гараж.
                  Животът е харизан кон според мен...

                  Теди

                  Коментар


                  • #10
                    От: Зареждане на акумулатора без да се сваля от колата?!?

                    Пожарникарите които гасиха, бяха категорични, че причината е в това, че не е откачил поне едната клема! Може, зарядното де е било дефектно или акумулатора...не знам, но си се виждаше ясно, че си бяха закачени! Сега, кой, как, какво, всеки си има глава на раменете и преценя и поема риска! Имаме право да си кажем - точно пък на мен ли ще се случи! Ама да те събудят съседите, посред нощ, заради горящ гараж...не е приятно мамка му!
                    мисля, да зема а се замисля...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Зареждане на акумулатора без да се сваля от колата?!?

                      Започвате да ме притеснявате с тия си изказвания. Акумулаторите на бангията дето се плацикам сега с нея са под леглото. Няколко и камионски размер. Зареждачките са в гардероба до леглото. Да взема да викна един МЕЙДЕЙ, ей тъй, да има и за всеки случай?
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • #12
                        От: Зареждане на акумулатора без да се сваля от колата?!?

                        Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
                        Комшията си зарежда батерията на точно същия МЛ от 5 г. и още нищо не се е запалило...в подземен гараж.
                        Що не съберете пък по 5лв. да му купите един нов даге...5г...баси мъките!
                        мисля, да зема а се замисля...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Зареждане на акумулатора без да се сваля от колата?!?

                          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                          Започвате да ме притеснявате с тия си изказвания. ....
                          Ти си лесен поне около тебе има вода в излишък.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Зареждане на акумулатора без да се сваля от колата?!?

                            Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                            Пожарникарите които гасиха, бяха категорични, че причината е в това, че не е откачил поне едната клема! ...!
                            Това дали го има в писмена форма?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Зареждане на акумулатора без да се сваля от колата?!?

                              Откачам и двете клеми. Едно да ми е спокойно /много важен елемент/ и второ щипките да хванат плътно около клемите.
                              Ако не са хванали плътно и се получи искрене....
                              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X