Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зареждане на акумулатора без да се сваля от колата?!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Зареждане на акумулатора без да се сваля от колата?!?

    Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
    Зарядното е руско "КЕДР-ауто" с автоматично изключване при завършване на зареждането /зареден акомулатор/.Има функция за десулфатизация на клетките чрез циклично действие -заряд /разряд 45/15 сек.Купувано е преди 30 г.Доколкото ми е известно руснаците са го откраднали от БОШ и са копирали едно към едно.
    [ATTACH=CONFIG]980311[/ATTACH]

    Аз такова сделано не бих закачил на кола 2010+

    Коментар


    • #32
      От: Зареждане на акумулатора без да се сваля от колата?!?

      "Аз такова сделано не бих закачил на кола 2010+"
      Тя мойта е 2002г -значи може .
      "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
      Ат.Буров.

      Коментар


      • #33
        От: Зареждане на акумулатора без да се сваля от колата?!?

        Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
        ... и са копирали едно към едно.
        Това рядко им се получава.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          От: Зареждане на акумулатора без да се сваля от колата?!?

          Още един ефект от зареждането - сработи ми алармата 'безпричинно' на няколко пъти
          Иначе бях набухал зарядното в моторния отсек - хем на сухо, хем близо до клемите
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #35
            От: Зареждане на акумулатора без да се сваля от колата?!?

            Е така де , до двигателя. Вече е дозареден за 4 часа и зарядното изключи.
            Проблем при мен е , че карам малко и на къси разстояния и акумулатора няма време да се зарежда ефективно.
            "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
            Ат.Буров.

            Коментар


            • #36
              От: Зареждане на акумулатора без да се сваля от колата?!?

              За 4 часа с това зарядно си "вкарал" макс 12 Ah. 2.7 дизел би трябвало да си с нещо от рода 72Ah. Каква е причината да дозареждаш?

              Коментар


              • #37
                От: Зареждане на акумулатора без да се сваля от колата?!?

                Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
                Е така де , до двигателя. Вече е дозареден за 4 часа и зарядното изключи.
                .
                Това, че е изключило все още не е достатъчен критерий.
                Първо се "мери" какво има в акумулатора(Ач) и след престоя на зарядното пак и истината за заряда и акумулатора "лъсва".

                Коментар


                • #38
                  От: Зареждане на акумулатора без да се сваля от колата?!?

                  С две думи - колата си пали добре, но когато тока в акумулатора падне под определена граница при първо стартиране за деня компа почва да негодува и пали някои лампички които дразнят.Акумулатора не е разреден до невъзможност да пали или силно да забави завъртането на двигателя от стартера.Затова мисля и утре пак да го включа за още 3–4 часа на цикъл да донапълни.Накрая зарядния ток бе паднал до под 0,5А . Днес след зареждането "върти та се кине".
                  А причината за дозареждане е, че понеже работя в къщи и колата се кара 5–10 км на ден с поне 4–5 паления и на къси разстояния и за кратко време и акумулатора няма време да се дозареди сам , а и студеното време в предишните дни е допринесло. Лятото ходя по риба и на разходки , насам натам и проблема го няма ,но сега... "у дома" и в работилницата ,която е на 10 крачки от спалнята.
                  Последно редактирано от pgv64; 31-01-19, 17:59.
                  "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                  Ат.Буров.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Зареждане на акумулатора без да се сваля от колата?!?

                    Що не си монтираш едно фотоволтайчно дисплейче някъде да дозарежда батерията,макар и с малък капацитет ще си спестиш това дозареждане.

                    И при мен на Пежо 807 като не го карам редовно и при първо палене ,след като заработи двигателя ме подсеща да дозаредя батерията с включване на аварийните светлини.
                    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                    Място и хора към които да принадлежи ...

                    Коментар


                    • #40
                      С Lidl- ско умно зарядно съм, което влиза в режим поддържане след като зареди акумулатор. Отделно от това има и зимен режим за поддържане на акумулатор, който не се ползва. Мисля да заредя акумулатора и после да го оставя в зимния режим, докато акумулатора е в колата без да разкачам клемите. Мисля, че поддръжката варира от 12.6 докъм 13.2V. Като чета, не би трябвало да е проблем, а и търгашите масово зареждат и стари и нови автомобили без да разкачат акумулаторите.
                      R 727cc BB KIT
                      ZJ V8
                      WK2 V6

                      Коментар


                      • #41
                        Имам две лидълски,с дисплей и без,редовно зареждам и колата и джипа без нищо да разкачам.Досега нямам проблеми.
                        Yamaha Yz450F
                        Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                        Всичко с ''рошави''гуми!

                        Коментар


                        • #42
                          На ЛИДЛ-ското след като зареди акумулатора, има дозареждане на която някои казват "поддръжка". На практика след зареждането на акумулатора, започва да дозарежда, но с около 200миливата на час, като започва от положението/волтовете до които е зареден акумулатора.Така за около 2 седмици може да достигне от 12.6/12.8 волта до 13.8 волта/13.9 волта.
                          Повече експерименти не съм си правил.

                          Има зарядни които дозареждат/поддръжат с периодичен заряд от около 800миливата, около 30 секунди до 1 минута зарежда като започва от около 12.9/13'1 волта и достига до 13.8/13'9 волта.

                          Принципно съм чел, че е по-добре и по-пълно дозареждането с постоянно ниска мощност от 200 миливата, какато го прави ЛИДЛ-ското зарядно, но на практика по-удачно за поддръжка е периодичното зареждане от 13'2 до 13.8/9 волта. Акумулаторът има период от време "да си отдъхне" и да поеме и абсорбира новият заряд и не кипи, докато при ЛИДЛ-ското съм се заслушвал и се чува как се отделят малки мехурчета, макар и волтовете да са 13.2, 13.4 или дори 12;9 волта.

                          Просто при ЛИДЛ-ското ""блъскането" на ток в акумулатора е постоянно след като е преминал в режим на дозареждане/поддръжка.

                          Ако акумулаторът ви е истински капсулован, който ако се отвори ще се разруши капакът му, по-добре го зареждайте до 14.4 волта, а не на зимно, защото една немалка част от капсулованите с клапан, клапанът е направен да изпуска газа над 14.5 волта и се отваря, тоест клапанът е на налягане, но след 14.4 волта се генерира достатъчно газ/водород който с налягането си да отвори клапана и така само губите от електролита, без да допринасяте кой знае колко за зареждането.

                          Иначе тези с капачки или отваряща се планка отгоре на акумулатора може спокойно да ги зареждате до 15.5 волта зимата както е сега при температури около 0 градуса, но преди всяко зареждане е добре да отваряте и да погледнете дали клетките имат необходимост от доливане на дестилирана/дейонизирана вода.


                          Иначе и аз в неделята която мина преди да дойдат студовете заредих акумулатора с ЛИДЛ-ско зарядно както си е на колата и смятам така да правя и занапаред. Имам и едно китайско зарядно което мери околната температура и зарежда според температурата до 14.4-14.7 или до 15.5 волта.

                          Коментар


                          • #43
                            Режим 4 (зимен режим) на ЛИДЛ- ското „12 V“ (14,7 V/3,8 A) Този режим се прилага при студени условия за зареждане на оловно-киселинни акумулатори 12 V с по-голям капацитет над 14 Ah или за зареждане на акумулатори с абсорбираща електролит стъклена вата (AGM) над 14 Ah. ♦ Натиснете бутона за избор MODE , за да изберете Режим 4 (❄) В случай че след това не предприемете друга операция, електрониката се включва заедно със светодиодния индикатор и стартира процеса на зареждане. В този режим зарядният ток е същият, както в „Режим 3 (🚗)“. Ако процесът протича без проблеми, светодиодният индикатор свети по време на целия процес на зареждане, докато акумулаторът се зареди. Когато акумулаторът е напълно зареден, светодиодният индикатор и светодиодният индикатор угасват. Уредът преминава автоматично към режим на поддържащо зареждане.

                            Реално, заради студа предполагам, че импулсите са през различен период, но самото зареждане токът е същият като в обикновения режим на зареждане, както предполагам и поддържащото зареждане. Така че в сегашните температури мисля да използвам зимния режим на зареждане, който не смятам, че ще подмите 14.5V.
                            R 727cc BB KIT
                            ZJ V8
                            WK2 V6

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X