Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зареждане на акумулатора без да се сваля от колата?!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Зареждане на акумулатора без да се сваля от колата?!?

    Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
    Откачам и двете клеми. Едно да ми е спокойно /много важен елемент/ и второ щипките да хванат плътно около клемите.
    Ако не са хванали плътно и се получи искрене....
    Това е разумен подход при по-стари коли с минимум електроника. Новите свръхтехнологични фъшкии имат чип за самоунищожение при липса на захранване вероятно...най-малкото посещение във фирмен сервиз задължително.
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

    Коментар


    • #17
      От: Зареждане на акумулатора без да се сваля от колата?!?

      Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
      Това е разумен подход при по-стари коли с минимум електроника. Новите свръхтехнологични фъшкии имат чип за самоунищожение при липса на захранване вероятно...най-малкото посещение във фирмен сервиз задължително.
      В общия случай все нещо решава да си забрави настройката, рамата, окомплектовката или просто умира

      Не че не може и нищо да не стане, но най-малкото стреса, че цялото ти табло грейва докато не направиш 200-300м. Да "чуят" всички елетроники датчиците си е кофти тръпка. Щото понякога не гаснат.

      А много марки при записване на ниско напрежение често след зареждане на акумулаторО не палят без да ги изчистиш с дилърска или на подобно ниво апаратура.

      Коментар


      • #18
        От: Зареждане на акумулатора без да се сваля от колата?!?

        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
        Това дали го има в писмена форма?
        Бали га...някой, ако иска прави разследване - да заповяда, ще съдействам
        мисля, да зема а се замисля...

        Коментар


        • #19
          От: Зареждане на акумулатора без да се сваля от колата?!?

          Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
          Новите свръхтехнологични фъшкии имат чип за самоунищожение при липса на захранване
          Това ми хареса
          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

          Коментар


          • #20
            От: Зареждане на акумулатора без да се сваля от колата?!?

            Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
            Що не съберете пък по 5лв. да му купите един нов даге...5г...баси мъките!
            Сигурно щото го зарежда само зимата и не всеки ден.
            Дизелов Jeep, не е Jeep.

            Коментар


            • #21
              От: Зареждане на акумулатора без да се сваля от колата?!?

              Имам едно китайско зарядно, дето като съм го мерил какво и как зарежда-тая гад като се включи на акумулатора, първите няколко минути държи 18 волта. После пада на около 16, но пак периодично качва до 18. След около час работа стабилизира на 14,5. До тогава напрежението играе с много. Ако го включа да зарежда директно акумулатор, който на е колата, почти сигурно нещо от електрониката ще поеме към вечните силициеви полета.
              С марково зарядно не би трябвало да има проблем.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #22
                От: Зареждане на акумулатора без да се сваля от колата?!?

                1.зависи какво е зарядното:
                а) правено
                б)старо неавтоматично от някога(българско, руско и т.н.)
                в) пулсово, съвременни автоматично изключващо

                2.Зависи от акумулатора.

                Бай дъ уей, обслужваем ли е този акумулатор?
                Демек може ли да му се долива водица?
                Смяташ ли да погледнеш дали има нужда от водица, ако може да му се долива?

                3. Зависи от напрежението на зарядното което поддържа при заряд на акумулатора.Доколкото ми е известно повечето съвременни автомобили от последните 15-на години, дори с повече електроника си имат защити.Ако напрежението не надхвърля 19-20 волта няма да има проблем.

                4.Проблем може да стане без значение на зарядното ако стане "аномалия" в електрическата мрежа - тоест при токов удар, късо съединение, ако тръгне 380 волта по ел.мрежата...

                Освен това зависи дали зарядното отговаря и на какъв стандарт за влаго/прахо защита - нали зареждачката ще е почти на полеви/улични условия?

                Ако има по нея разни отвори/дупки за проветрение - забрави да я оставиш без надзор, но и със надзор и дупки за провертрение аз отново не бих я оставил да зарежда без да разкача акумулатора - времето е влажно, което е предпоставка за "бели" ...


                П.П. И "маркови" зарядни от по 90$-100 $ "изпушват" и ... ------->>> влизаш в Амазон, Ебау и си избираш някое марково зарядно, след което кликаш на "негативни отзиви" и разбираш суровата действителност ....
                Последно редактирано от Justif; 31-01-19, 06:14.

                Коментар


                • #23
                  От: Зареждане на акумулатора без да се сваля от колата?!?

                  Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                  ОТКАЧАЙ ЕДНАТА КЛЕМА! Преди 3-4г. на един съсед му изгоря гаража, заедно с Тойотата вътре, докато се зареждала!
                  И на мене преди време ми изгоря една Ланчия ZETA барабар с работилницата , но от проблем със зарядното а не от колата(Беше комбинирано стартерно зарядно полугаражо пройзводство ) Кабелите му дебели заради стартерния ток , и като окъсило нещо в него и със стартовия ток на акумулатора тия ми ти дебели кабели светнали по цялата си дължина и подпалили всичко до което се докосват.

                  Няма проблем да се зарежда АКУ - то без да се сваля.Даже на мотокара съм извел + със дебел кабел на удобно място и изолирана букса за по лесно закачане на зарядното когато се наложи.
                  Последно редактирано от Николай Колев; 31-01-19, 07:21.
                  Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                  Място и хора към които да принадлежи ...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Зареждане на акумулатора без да се сваля от колата?!?

                    Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                    Това дали го има в писмена форма?
                    Пожарникарите след като си свършат работата и трябва да напишат нещо за отчет.
                    И хич не ги е еня (да ме прощават, те момчтетата не са виновни) каква е причината .Те са си свършили работата и не ги бърка каво ще пишат.
                    На мен ми бяха написали по спомен това " запалването е в следствие на възнкнали повишени вътрешни съпротивления в захранващите проводници от ел.мрежата"

                    И точка.

                    Тъй че , просто зареждането трбва да става с фабрично зарядно на което проводниците са със НЕ нарушена изолация и вградена работеща защита и по ниско напрежение.
                    Последно редактирано от Николай Колев; 31-01-19, 07:22.
                    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                    Място и хора към които да принадлежи ...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Зареждане на акумулатора без да се сваля от колата?!?

                      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                      Започвате да ме притеснявате с тия си изказвания. Акумулаторите на бангията дето се плацикам сега с нея са под леглото. Няколко и камионски размер. Зареждачките са в гардероба до леглото. Да взема да викна един МЕЙДЕЙ, ей тъй, да има и за всеки случай?
                      При тебе, колкото и да са изтънили сметката, зареждачките и акумулаторите са в класи над това което в България масово се ползва.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Зареждане на акумулатора без да се сваля от колата?!?

                        При по-новите кошници с батери мениджър пише да се зареждат при закачен акумулатор, за да знае компютърчето колко ток е влезнал. Минусовият кабел се закача на батери мениджъра, а не на акумулатора, поне при мен. По този начин заряд/разряд се контролира и при аномалии компютърчето дърпа шалтера.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Зареждане на акумулатора без да се сваля от колата?!?

                          To при мен не мога въобще да стигна до акумулатора за да му слагам клема - има си изведени електроди за подаване на ток и за зареждане...
                          Зареждал съм го без проблем (лятото ме бе стегнала шапката да гледам какво показва мениджъра на батерията )...
                          Дали може да стане проблем - ами винаги може да стане... Обикновено - заради калпава зареждачка
                          Миналата година така щях да изгоря едно Добло - пробвам умните зареждачки - твърдят че акумулатора трябва да се хвърли и не искат да го зареждат... Ама те така си твърдят по принцип като видят дълбоко разреден акумулатор... Та затова сложих акумулатора на старо зарядно с откачена клема, ама в автомобила...
                          На сутринта отивам да видя как са нещата - в гаража едно топло Акумулатора пари... Хвърлял киселина където му падне (необслужваем )....
                          Веднага взех содата и напръсках де що видя ... А акумулатора - ами той за вторични суровини, ама белята щеше да стане......
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Зареждане на акумулатора без да се сваля от колата?!?

                            Никога няма да е излишно едно "интелигентно" зарядно и инвестицията ще се изплати във времето, чрез качеството и по високата безопасност.
                            С такова зарядно зареждам директно на автомобила,а стария 30-40 кг. трансформатор е основно за "шокова терапия" и под контрол.
                            (Тя и "празна" пушка гърми............)

                            Коментар


                            • #29
                              От: Зареждане на акумулатора без да се сваля от колата?!?

                              Зарядното е руско "КЕДР-ауто" с автоматично изключване при завършване на зареждането /зареден акомулатор/.Има функция за десулфатизация на клетките чрез циклично действие -заряд /разряд 45/15 сек.Купувано е преди 30 г.Доколкото ми е известно руснаците са го откраднали от БОШ и са копирали едно към едно.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:zaryadnoe-ustrojstvo-kedr-avto-4a-instrukciya-zaryadnoe-ustrojstvo-dlya-avtomobilnih-akkumulyato.jpg
Прегледи:1
Размер:48.5 КБ
ID:5808112
                              Последно редактирано от pgv64; 31-01-19, 12:02.
                              "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                              Ат.Буров.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Зареждане на акумулатора без да се сваля от колата?!?

                                Ами действай- зареждай без да откачаш клемите.

                                Ама ако зарядното има дупки за охлаждане по-добре ги откачи.Времето е влажно за зареждане с такова зарядно без влагозащита.

                                Има зарядни с IP68 влаго/прахо защита.

                                Не те съветвам да правиш десулфатизация и при закачени клеми.



                                Ако десулфатизираш акумулатора разкачи клемите - тогава зарядното генерира различни волтове и тоци в сравнение с нормалното зареждане.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X