Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заварени диференциали на уаз

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Заварени диференциали на уаз

    Добър вечер. Сдобих се днес с 4 диференциални касети за уаз за жълти стотинки и ми се върти в главата идеята да заваря две от тях и да видя какво ще стане. Правил ли го е някой и какви са му впечатленията от интервенцията ? Чупи ли лесно полуоски, пиньони ? Мисля да бахтиша двете неразглабяеми касети.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190130_182606.jpg
Прегледи:1
Размер:504.6 КБ
ID:6155170
    “Не приемай живота твърде сериозно. Никой не е излязъл жив от него.”

  • #2
    От: Заварени диференциали на уаз

    Питай Кольо от Шумен какво ще стане.Но да ти кажа - търкаляне през таван.
    Игнат Донев 0899952444

    Коментар


    • #3
      От: Заварени диференциали на уаз

      По- добре купи два локрайта, аз така мисля да направя.

      Коментар


      • #4
        От: Заварени диференциали на уаз

        Заварявай смело.Нищо не върви така като заваркато.За като се счупи.Един заварен диф искала 2-3г и няколко състезания.Наскоро моя задния изкара една неделя.Ако имаш здрав пиньон за продажба на взимам.

        Коментар


        • #5
          От: Заварени диференциали на уаз

          Майка му е тел.ебати недомислиците излизат

          Коментар


          • #6
            От: Заварени диференциали на уаз

            Да де така е, ама колегата остава да уточни дали ще кара и по асфалт. Защото с тия заварени дифове знаеш,
            че там не е особено"приятно".

            Коментар


            • #7
              От: Заварени диференциали на уаз

              Ще се кара предимно в гора, по асвалт само за да стигне до гората. Въпросът ми е повече за предния мост. Айде задния е по приемливо, но предния в завой не дава ли ядове и как завива, едната гума приплъзва сигурно, което пък тормози полуоската. Колкото до Локрайт и други оригинални блокажи бих взел, ако бяха на по нормални цени, но да дам 700 лева за касета, да не ме е таковал лудио.
              “Не приемай живота твърде сериозно. Никой не е излязъл жив от него.”

              Коментар


              • #8
                От: Заварени диференциали на уаз

                Предния пък какво те бърка? Слагаш хъбове и по асфалта си цивилен.

                Коментар


                • #9
                  От: Заварени диференциали на уаз

                  Заварка на предния мост е абсолютно недопустимо от гледна точка и на управляемост и на сигурност. Със сигурност няма да върви накъдето волана каже ,абе въобще само минуси. Аз отзад съм с ИЖ-техно ,отпред с БТР касета и така вече години... След бая баири и дерета смея да твърдя ,че не съм сгрешил . Отпред БТР-ската касета почти не я усещам ,а помага страшно много. Където окантари и бтр-ската има нужда от побутване то ИЖ-техното си е като заварка като процент блокиране и няма назад . Отдели малко пари ,тези блокировки не са цифри а ефекта ще ти хареса накрая.
                  Тел. 0889531237

                  Коментар


                  • #10
                    От: Заварени диференциали на уаз

                    Ако си с хъбове отпреде, няма да ти се отрази особено, при все че явно колегата не цели да цепи с 160 по магистралата.Прочети това, което е написал Ясен.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Заварени диференциали на уаз

                      От друга страна, който си е заварил диференциала, вероятно преди това си е заварил хъбовете.

                      Блокажът "Вежен" изисква определени нагласи.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Заварени диференциали на уаз

                        Карането като включиш заварен преден мост ще е мнооого трудно. Затова блокировките са включваш ,преминаваш препятствие (тежък терен) и изключваш. Казвам го от опит ,понеже в редките случаи в които не ми разблокира БТР-ската касета отпред е наистина тегаво.
                        Тел. 0889531237

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X