Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Евтина и здрава боя за горски джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Евтина и здрава боя за горски джип

    Здравейте, трябва скоро пак да боядисвам тавана и капака на джипката и се чудя дали някой не е попадал на някаква непретенциозна боя, лесна на слагане и издържлива на механични и метеорологични условия. А ако може и да е евитна... ще е чудесно!

  • #2
    От: Евтина и здрава боя за горски джип

    Първоначално публикуван от svremeto Преглед на мнение
    Здравейте, трябва скоро пак да боядисвам тавана и капака на джипката и се чудя дали някой не е попадал на някаква непретенциозна боя, лесна на слагане и издържлива на механични и метеорологични условия. А ако може и да е евитна... ще е чудесно!

    Боята с която се боядисват военните МПС-та и техника, би трябвало да са по-издръжливи при надрасквания, говорим за оригинална военна боя а не просто зелена боя, нека колегите се изкажат повече.

    Коментар


    • #3
      От: Евтина и здрава боя за горски джип

      Пласти дип

      Коментар


      • #4
        От: Евтина и здрава боя за горски джип

        Каква е военната боя? Къде може да се намери?
        Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
        Само DIESEL !!!

        Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

        Коментар


        • #5
          От: Евтина и здрава боя за горски джип

          Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
          Каква е военната боя? Къде може да се намери?

          Напиши на чичко гугъл: Полимерни покрития за военна техника, ще излезе една фирма и от там из подменютата - Бои, лакове - Грундиране и боядисване на военна техника... -Хим...тех предлага специализирана гама от продукти за военни нужди. Подходящи за реставрация на културни ценности като артилерийска, бронетанкова и военоморска техника.

          Коментар


          • #6
            От: Евтина и здрава боя за горски джип

            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
            Боята с която се боядисват военните МПС-та и техника, би трябвало да са по-издръжливи при надрасквания, говорим за оригинална военна боя а не просто зелена боя, нека колегите се изкажат повече.
            Боята която ползва НАТО не се предлага на частни лица.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              От: Евтина и здрава боя за горски джип

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Боята която ползва НАТО не се предлага на частни лица.
              Виж по-горното ми мнение, има БГ фирма... http://www.chimatech.bg/catalog/bg/s...oenna-tehnika/

              Коментар


              • #8
                От: Евтина и здрава боя за горски джип

                Цвета е същия, съдържанието не.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: Евтина и здрава боя за горски джип

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Цвета е същия, съдържанието не.
                  Дори да имаше боя за МПС-та специално на НАТО и да е свободна за продажба на частни лица, то цената и сигурно ще е колкото да си купи пусналия темата, направо нов горски джип...

                  Все пак става дума за боя по-издръжлива от стандартната а не чак супер-дупер на НАТО, колегата Таран, ако види темата ще драсне ценен съвет.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Евтина и здрава боя за горски джип

                    Според мен няма такава боя,да не се драска от храстите.Ако хромира цялият джип,няма ли да се драска? Дали ще си личи повече,или по-малко е отделно

                    Коментар


                    • #11
                      От: Евтина и здрава боя за горски джип

                      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение

                      Все пак става дума за боя по-издръжлива от стандартната а не чак супер-дупер на НАТО, колегата Таран, ако види темата ще драсне ценен съвет.
                      Темата я видях,ма не съм сигурен,че ще мога да дам точен съвет..Рядко качественото е на един рафт с евтиното.
                      Трудно ще се намери продукт дето съвсем да не се драска.
                      Фирмата дето си я пуснал предлага доста епоксидни продукти.По принцип епоксидните покрития са издръжливи на механични и химически въздеиствия.
                      Ползвал съм и полиуретанови бои,дават ги за камиони,трактори и др. подобни.
                      Напоследък гледам че колеги усилено ползват някъков продукт на гръцката Боди-Боди 955 Tough Liner,опаковките са като на "шагрен",но е двукомпонентно,може да се тонира и може да се пръска ,освен с пистолет за шагрен и с нормален,но с дюза 0.2мм.
                      Това на боди е подобие на Raptor на U-pol ( https://www.u-pol.com/uk/en-uk/produ...k#.XFIKw1VKi70 ) ,покритието е с доста едра структура,но наистина трудно се драска. Не знам при гръцкото как е положението.
                      Моите любимци от Мира са пуснали също подобен продукт,който бил сертифициран от ФВ за багажното на Амарок.Поне според търговския предсавител с когото говорих , обаче не го видях в сайта на българските вносители.
                      Та това е което мога да предложа като информация,колегата обаче ще трябва сам да си реши.
                      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Евтина и здрава боя за горски джип

                        Работстс е там че таванс вече се е надрал и надраното е започнало да ръждясва. Затова ми се ще да изшкуря малко тавана и направо върху старата бов да изпердаша нещо кораво.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Евтина и здрава боя за горски джип

                          Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                          Темата я видях
                          Много благодаря за мнението. Видях го този раптор и ми се струва добре като вариант.
                          Намерих го тук за 57 лв
                          http://www.avtoget.com/product/420/z...mplekt-1l.html
                          Пише че стига за 3 кв метра. Което означава, пе ще ми стигне за боядисването на тавана.
                          А този Body 955 tough liner никъде не го намирам в България да се продава.
                          А дали ще има проблем ако боядисвам върху стара боя? Ако и махна лака само...?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Евтина и здрава боя за горски джип

                            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                            Боята с която се боядисват военните МПС-та и техника, би трябвало да са по-издръжливи при надрасквания, говорим за оригинална военна боя а не просто зелена боя, нека колегите се изкажат повече.
                            Благодаря ти. Потърсих обаче нинъде не намирам цени.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Евтина и здрава боя за горски джип

                              Първоначално публикуван от svremeto Преглед на мнение
                              Много благодаря за мнението. Видях го този раптор и ми се струва добре като вариант.
                              Намерих го тук за 57 лв
                              http://www.avtoget.com/product/420/z...mplekt-1l.html
                              Пише че стига за 3 кв метра. Което означава, пе ще ми стигне за боядисването на тавана.
                              А този Body 955 tough liner никъде не го намирам в България да се продава.
                              А дали ще има проблем ако боядисвам върху стара боя? Ако и махна лака само...?
                              Като гледам, не е лошо да прочетеш и темата "Стъпки при боядисване" .Щото ентусиазмът е хубаво нещо,но малко теория е винаги в плюс.
                              Боята не се "маха",шлайфаш за да я награпавиш,за по добра прилепваемост на следващия слой покритие.
                              Продукта на Боди ми го показа лятото "момчето" при което си купувах бояджииски материали преди.Но той не продава онлайн.Виж къде около теб има магазин за автобояджииски материали и провери на място.Ако зареждат материали на Боди сигурно могат да ти поръчат една две опаковки,стига цената да е разумна,щото Раптора е можеби най-скъпия от подобните продукти,предполагам и най-качествения,но не знам.
                              Успех!

                              П.П.Раптора се пръска с пистолет за шагрен
                              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X