Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Евтина и здрава боя за горски джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Евтина и здрава боя за горски джип

    Ако е предимно за в гората ,тези бой които се водят 3в1 няма ли да върши работа ?Едно водно с по едра шкурка 300-400 и отгоре боята ,дет се вика може и през година да се прави .
    "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
    Кольо.

    Коментар


    • #17
      От: Евтина и здрава боя за горски джип

      Първоначално публикуван от hunter vl Преглед на мнение
      Ако е предимно за в гората ,тези бой които се водят 3в1 няма ли да върши работа ?Едно водно с по едра шкурка 300-400 и отгоре боята ,дет се вика може и през година да се прави .
      Значи,това дето не сим цениме времето е един от основните ни проблеми в България.
      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

      Коментар


      • #18
        От: Евтина и здрава боя за горски джип

        Първоначално публикуван от svremeto Преглед на мнение
        Работстс е там че таванс вече се е надрал и надраното е започнало да ръждясва. Затова ми се ще да изшкуря малко тавана и направо върху старата бов да изпердаша нещо кораво.
        Това мнение съм го пропуснал,но където има ръжда е желателно да я почистиш и грундираш с нещо.
        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

        Коментар


        • #19
          От: Евтина и здрава боя за горски джип

          Ходих в магазин за автобои и ми препоръчаха епоксидна боя на Кобра. Почти литър за около 42 лв. Това е с пигмента. В крайна сметка я взех. Ще гледам да кача някоя снимка как е станало. Ще боядисвам с валяк.

          Коментар


          • #20
            От: Евтина и здрава боя за горски джип

            Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
            Това мнение съм го пропуснал,но където има ръжда е желателно да я почистиш и грундираш с нещо.
            Благодаря. Щях да го пропусна, но след като каза вече ще го сложа. Тъкмо навреме го написа.

            Коментар


            • #21
              От: Евтина и здрава боя за горски джип

              Първоначално публикуван от svremeto Преглед на мнение
              Ходих в магазин за автобои и ми препоръчаха епоксидна боя на Кобра. Почти литър за около 42 лв. Това е с пигмента. В крайна сметка я взех. Ще гледам да кача някоя снимка как е станало. Ще боядисвам с валяк.
              Ако се съди по избраната технология,съвсем непретенциозен си към външния вид.
              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

              Коментар


              • #22
                От: Евтина и здрава боя за горски джип

                Хаха, е не вярвам да стане много зле. Аз и преди съм я боядисвал, но този път искам да стане по здраво. Дори мисля, че ще е и по красиво. Иначе си личаха ръцете ми къде сушъм ги оставил де.. :Д

                Един въпрос ми изникна. Никъде в темата за стъпките за боядисване не пишеше за това какъв точно тип да е обезмаслителя. Някои има ли повече информация за това. Предполагам, че не е такъв за кухненски плотове и печки...

                Коментар


                • #23
                  От: Евтина и здрава боя за горски джип

                  Късно виждам темата, а и автора вече е взел боя, ама да споделя. Преди няколко години си боядисах Нивата с полиуретанова боя на Мипа. Въпреки, че не избирам пътя, даже дори не държа да има път, до сега не съм се срещнал с клон, който да ми одере боята.
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Евтина и здрава боя за горски джип

                    Относно 'НАТО'-вската боя - същата си е като съдържание като останалите бои (зависимост от приложението - полиуретанова, алкидна, епоксидна), само дето цвета и гланца/мата е друг..
                    Нормалната и цена е доста по-висока просто защото се прави в малки серии и то само по поръчка... Хим-мим - решили са да намерят допълнителни 'рибки', но иначе добър търговски трик
                    Навярно най-здраво би държала на драскане епоксидна боя, ама не знам как е при тънки ламарини...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Евтина и здрава боя за горски джип

                      Немога да разбера защо се мъчите с тези епоксидни и тем подобни бои...U-POL Raptor са го измислили и доказали...досега не съм попадал на нещо по здраво, а боядисахме доста джипове - шасита и купета, а и не само...матът става уникален и на коли за по 100к

                      Коментар


                      • #26
                        От: Евтина и здрава боя за горски джип

                        Първоначално публикуван от Morskia Преглед на мнение
                        Немога да разбера защо се мъчите с тези епоксидни и тем подобни бои...U-POL Raptor са го измислили и доказали...досега не съм попадал на нещо по здраво, а боядисахме доста джипове - шасита и купета, а и не само...матът става уникален и на коли за по 100к
                        Да кажем,че не всеки намира мат с едра структуря за уникален .
                        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Евтина и здрава боя за горски джип

                          Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                          Да кажем,че не всеки намира мат с едра структуря за уникален .
                          За никаква едра структура не говорим, нито пък изглежда така...явно не сте виждали матът който се получава щом си пишем такива неща

                          Коментар


                          • #28
                            От: Евтина и здрава боя за горски джип

                            Първоначално публикуван от Morskia Преглед на мнение
                            За никаква едра структура не говорим, нито пък изглежда така...явно не сте виждали матът който се получава щом си пишем такива неща
                            На живо съм го виждал само веднъж,нанесен като на рекламните клипчета с пистолет за шагрен,определено си беше с доста едра структура.Не изключвам и възможоност да се получи и друг вид на покритието,ма аз само това съм виждал.
                            На колегата който го прави му беше първа среща с продукта,пък резултата напълно задоволяваше клиента.
                            Не пречи разбира се да качите и някакви снимки,щото аз споделям мнението,че човек се учи докато е жив и с удоволствие разглеждам нови неща,продукти и технологии.
                            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Евтина и здрава боя за горски джип

                              Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                              Каква е военната боя? Къде може да се намери?
                              В Ибей, братле . Има я и като боя за шасита във всякакви цветове. Може да е gloss или matt по избор. И не е особено скъпа
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар


                              • #30
                                От: Евтина и здрава боя за горски джип

                                Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                                Ако се съди по избраната технология,съвсем непретенциозен си към външния вид.
                                Преди двайсетина години имах една жигула, дето беше стояла 2 години под едно дърво и беше станала като пантера от курешките. Та започнах да шкуря ръждивите петна и да ги обработвам с идеята да мацна тук-там с дунапрененото валяче без да се набива особено на очи. Като си търпелив и работиш внимателно даже гланц избива и почти не личи ако са ти улучили цвета. Та мацах какво мацах и като я погледнах накрая отдалече, ме стегна капата и реших направо да я мина цялата. И се получи прилично. За който няма набито око за боите нямаше разлика от заводската боя
                                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                                Неизвестен мъдрец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X