Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колебание за гуми за Фероза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колебание за гуми за Фероза

    Здравейте
    Има доста теми относно гуми за Фероза , прочетох ги , но ми останаха няколко неизяснени въпроса . Писах в 2 от последните теми за гуми , но не получих отговор и реших да отворя нова с конкретни въпроси .
    Знам , че оптималния размер е 235/75/15 , но ми се иска нещо по-тясно и ако може толкова високо , а дори и повече .
    Бях загледал сафарита 510 в размер 215/90/15 , но поради големия баланс който искат се отказах от тях . Сега заглеждам тези 215/85R16 UNIGRIP ROAD FORCE M/T те са колкото сафаритата а ги има и във вариант 225/75/16 които са 744 мм почти колкото 235/75/15 в диаметър
    Та тея 215/85/16 дали ще ги върти добре ферозата или ще се тормози
    И евентуално какви 16-ки джанти да търся
    Имам 4 сантиметрови фланци ако е от значение

  • #2
    От: Колебание за гуми за Фероза

    Не зная къде ще я караш Корозата,но установих за почти 10г й каране, за мен най-добрия размер и за шосе и за гората е 205-70-15. Двигателя,не е от най-мощните и си има предел. Не скачай на мах. размер,че ще я мъчиш, а и става нестабилна. За фланците добре, но може да се наложи да подрежеш калниците,защото ми се струва,че ще опират 16 -ките. Просто тлябва да премислиш къде ще я караш най-често и да вземеш съответния размер туми.
    Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

    Коментар


    • #3
      От: Колебание за гуми за Фероза

      Относно къде ще я карам .
      Ами ще ходя за трюфели с нея , това ще рече всякакви ситуации , особено след безконтролното изнасяне на горите е пълно с дълбоки коловози . Има и доста каране по асфалт естествени и точно за това внимавам да не збъркам много с избора на гуми.
      Взех я с гуми 205/70/15 и определено и трябват по-високи , но ми се иска да не са по-широки от 215 или 225

      Коментар


      • #4
        От: Колебание за гуми за Фероза

        Минаването на 16-ки, не го разбирам, при положение, че човек си има 15-ки. Диаметърът на джантата не променя нищо.
        Относно ширината, също не го разбирам. Ферозата е лека джипка и с по-широки гуми, затъва по-малко.
        Като говорим за височина, колкото повече-толкова повече, но за сметка на динамиката. Безплатен обяд няма
        Винаги се жертва нещо. 235-ците са около 76 см калните. Аз теснолинейка пропадаща не бих си причинил, колкото и да ми струва в разход и динамика. По-скоро бих сложил пълноразмерни 31/10,5/15.
        За джипка с возия на коза или табуретка, с две ръце съм за възможно най-високите бордове, на най-малки като диаметър джанти.
        В гората 235-ците нямат никакви проблеми и изключително рядко прибягвам до бавни. Повечето при потегляния на много стръмно или спускания.
        Джипка за асфалт И гора, за мен лично, не съществува.
        205/70/15 са несериозно ниски. Това са гуми за шосейна джипка, в която категория, Ферозата определено не попада. Като комфорт, най-малко.
        Гуми НЕрегенераТ и НЕруски, ако се иска баланс и що-годе добро пътно поведение.
        Унигрипа, бих. Най-малкото, изглеждат като гуми, които се чистят лесно.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #5
          От: Колебание за гуми за Фероза

          Колега заговарям за 16-ки понеже там има вариант за 215/85/16 и изобщо има повече разнообразие , докато 15-ки няма по-тесни от 235 с височина над 80 примерно (изключая руските)
          Имам приятелче което кара ферозата си с 235/75/15 и е много спъната , та за това питам 215/85/16 дали няма да я тормозят по-малко . Реално диаметъра им е еднакъв , но широчината не е . По-ме притесняват неравностите и коловозите отколкото калта .

          Коментар


          • #6
            От: Колебание за гуми за Фероза

            Приемам всякъкви примери , насоки и съвети .
            Също така и мнения за унигрипа , главно дали се замазват лесно или се чистят лесно

            Коментар


            • #7
              От: Колебание за гуми за Фероза

              Спънатостта идва от това, че големите гуми са тежки.
              Вървежа зависи и от как си нагодиш центровката. Аз моята съм си я направил да ми тегли яко в ниските и на старт. На по-високите предавки ускорява по-вяло, ама те и не ми трябват. Иначе и със Сафаритата въртя гуми. Е, моята е с двигател от Аплауз 105 коня, де. Разходът, не мисля че ще е кой знае колко различен.
              Иначе, за размерите си прав.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #8
                От: Колебание за гуми за Фероза

                Така или иначе , ще купувам джанти за новите гуми , понеже искам двата комплекта да са си на джантите . И за това го обмислям все още

                Коментар


                • #9
                  От: Колебание за гуми за Фероза

                  Roadcruza CF3000 го има в размер 215/85/16, но на мен лично, поверче ми допада като шарка лесно почистваща се RA 3200.
                  За съжаление, няма 215 на 16 цола...
                  Или поне аз, не намирам на пръв поглед.
                  Но определено RA3200 бих предпочел за кал.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Колебание за гуми за Фероза

                    http://4x4gumi.bg/product/3723/215-8...-115-112q.html
                    Тази ли имаш предвид колега
                    В сравнение с Унигрипа коя е по-качествената и по-лесно самопочистващата се . Унигрипа е китайска а тази ?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Колебание за гуми за Фероза

                      Тази имах предвид, да.
                      И двете са китайски. Не са регенерат. Не мога да знам каъто тегло, но предполагам ще са сходни.
                      Другите наподобяват кобрите и загатват тракторно разположение на грайфера. Би следвало да се чистят добре, но и кобрите ми се замазваха доволно и си искаха раздаване на газ. Аз винаги бих избрай гума за кал с възможно по-едър и по-раздалечен грайфер.
                      Моят избор определено би бил Роудкруза.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Колебание за гуми за Фероза

                        Сега видях , че реално унигрипа и комфорсер CF3000 са с еднаква шарка . А за роудкруза и комфорсер прочетох , че са бранд на най-големия Китайски завод за гуми снабдяващ армиите на няколко страни с гуми . Но по-качествени ли ще са от унигрипа или ще са на кантар не е ясно .
                        Последно редактирано от didoooooo; 01-02-19, 13:46.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Колебание за гуми за Фероза

                          Здравейте!
                          Някои кара ли Фероза с 31/10.5/15 на Силвърстоун MT117 Xtreme.
                          Последно редактирано от стои; 03-02-19, 18:26.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Колебание за гуми за Фероза

                            Едва ли има такъв, ако се зачетеш в писаното в раздела ще разбереш защо.
                            Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                            Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                            Коментар


                            • #15
                              От: Колебание за гуми за Фероза

                              Търтьо си караше Патрола с 31-ци каймани.
                              Ферозата с тия тучове, ще я караш само на бавни, ще ти гори 20/100 и ще трошиш всичко по трансмисията, започвайки от карета, предни дифове и т.н, докато ти писне.
                              Това е някакъв майтап, надявам се.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X