Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колебание за гуми за Фероза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Колебание за гуми за Фероза

    31-ци отговарят на 265/75/15 , но само като диаметър ли са еднакви или и на широчина ме интересува

    Коментар


    • #17
      От: Колебание за гуми за Фероза

      265/75/15 отговарят на 31/10.5/15
      31 е диаметъра. Широчината реално е 266 по спомен.
      Вероятно има и по-тесни, които са високи 31 инча. Но стандартните 31-ци са тези.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #18
        От: Колебание за гуми за Фероза

        Благодаря . Тоест щом с 235/75/15 ферозата е на ръба значи от там на горе(от към широчина) е "комедия"

        Коментар


        • #19
          От: Колебание за гуми за Фероза

          Вероятно, по-подходящото определение би било трагедия. И не се свежда само до широчината. Просто гумите стават прекалено тежки. Не е проблем широчината, а тежестта.
          Особено, ако са МТ. Тежестта + агресивният грайфер = трошене на компоненти по трансмисията.
          Отдавна беше, та не си спомням точно, но 7 инча метална Менгелс джанта 15-ка + Кобра 235/75/15, отиваха към 35 кг на колело почти. Смятай пълноразмерни 31-ци. Сега, верно Кобрите са регенерат, ама все пак...
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #20
            От: Колебание за гуми за Фероза

            Колеги, гумата на Силвърстоун тежи точно 18 кг. и е само с 2 кг. по тежка от регенерата, който карам от 12 години 195/80/15. Две такива гуми съм монтирал на оригиналните джанти на Фероза и отпред при завиване не опират никъде за проба. Страхме е да купя 4 броя именно за по високото съпротивление в калта. Затова питам дали има някой по напред в експериментите от мен за тези гуми. Не произвеждат по малък размер от този вид с оребрени бордове.

            Коментар


            • #21
              От: Колебание за гуми за Фероза

              Оригиналните джанти на Ферозата са по спомен 5,5 инча широки. 265 е твърде широка гума за тях. Не че не може да се монтират. Не само в калта им е високо съпротивлението.
              Щом си решил, надвий си на масрафа и после ще споделиш.
              Едно подскачане на предницата някъде и си помлял предния диф.
              Все ми се струва да имаше клипче някъде на Фероза с Каймани на полигона на Голди. Строши преден диф.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X