Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за гранд витара 2005г. 2.0 дизел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнения за гранд витара 2005г. 2.0 дизел

    Колеги малко мнения и информация относно цена на части и поддръжка за гранд витара около 2004-2005 (май фейслифт се води преди да излезе следващия модел)? Този двигател удачен ли е или има и по-добри?Как са откъм надежност и разход,има ли проблем с ръжди? Благодаря ! Другото ми питане е дали си струва следващия модел витара и какво мислите за PAJERO PININ ? Пинина как е откъм надежност и поддръжка,има ли проблеми с ръждите и като цяло съпоставимо с витарата как е? Мерси !
    Последно редактирано от sabatton; 29-01-19, 20:50.

  • #2
    От: Мнения за гранд витара 2005г. 2.0 дизел

    На Гранд Витара се монтират два двулитрови дизелови двигателя- Мазда РФ дърт предкамерен мотор с турбина, и по-новия ХДИ на Пежо. Вторият определено е по-удачен избор, но по-взискателен към горивото. Пинин-само бензинови мотори, неподлежащи на газификация. И двете гният като за световно.
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

    Коментар


    • #3
      От: Мнения за гранд витара 2005г. 2.0 дизел

      Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
      На Гранд Витара се монтират два двулитрови дизелови двигателя- Мазда РФ дърт предкамерен мотор с турбина, и по-новия ХДИ на Пежо. Вторият определено е по-удачен избор, но по-взискателен към горивото. Пинин-само бензинови мотори, неподлежащи на газификация. И двете гният като за световно.
      А някой друг подобен модел не много голям джип с бавни от тия години? За всекнидневна кола ще се ползва + ходене по палатки и черни пътища. Следващата витара 1.9DDIS по-добре ли е ?Имал съм сув без бавни и ми се иска да е нещо с бавни.Как да различа мотора на пежо от този на мазда? Мерси

      Rav4 от тия години около 2003г. как е откъм гнилочи и двигател и надежност?На нея какво точно и е 4х4-то? Поддръжката им скъпа ли е - маховици и подобни скъпи части? Мерси.
      Последно редактирано от sabatton; 29-01-19, 21:39.

      Коментар


      • #4
        От: Мнения за гранд витара 2005г. 2.0 дизел

        Следващата Витара е вече без рама, но е фул-тайм с блокаж на централния диф и бавни скорости. Двигателят не го знам какъв е. РАВ 4 с бавни няма, но е фул-тайм с вискоблокировка на междуосев диф.
        Животът е харизан кон според мен...

        Теди

        Коментар


        • #5
          От: Мнения за гранд витара 2005г. 2.0 дизел

          Цена за подръжка на гранд витара не е скъпа. Много хора се ориентираха към бензиновите, заради газификацията и не само. Дизеловите и особенно hdi е добър също. В този ценови клас е еднин от най- добрите избори за парите си предлага много възможности за доработки. Пинина гние в пъти повече, аз търсих и от двете в страната. Витара ако я подържаш ще ти служи вярно, след няколко години и е доста проходима. С едни всесезонни гуми в началото е добър вариант да се ориентираш какво да правиш после с нея. Само малко трябва да се повдигне и е готова за приключения.
          Ако успееш да намериш запазен екземпляр няма да сбъркаш с гранд витара до 05г.

          Коментар


          • #6
            От: Мнения за гранд витара 2005г. 2.0 дизел

            Карам Гранд Витара 99г. с маздовия мотор вече 12г. - по-добре да е с мотора на Пежо, лични сравнения. Колата е карана само в България и видима ръжда за сега има само на десен заден праг/калник. Има и повърхностни ръждички по рамата, но отверката още не ще да влезе. В сравнение с нейни набори от Австрия, Швейцария...е направо девствена откъм ръжди.
            От 1,5г карам и Рав 4 2004г дизел- мома Италианка-няма грам ръжда. По сайтовете пише, че има 12 годишна заводска гаранция на купето???
            Suzuki Grand Vitara 2.0 TD 99г.
            Opel Corsa 1.7д 98г

            Коментар


            • #7
              От: Мнения за гранд витара 2005г. 2.0 дизел

              Имал съм такава 2004 с двигателя на Пежо. Много приятен автомобил. Извънградско разход 6-7 л. Единствен недостатък, че ремъците отпред не са защитени и цялата мръсотия влиза в тях. на 72 хиляди ми се скъса канален ремък и парчета влязоха под ангренажния и стана мазало. Това от нова съм я карал. Признаха го по гаранция и ми я смениха с новата-2006. Бих си купил отново такава.

              Коментар


              • #8
                От: Мнения за гранд витара 2005г. 2.0 дизел

                Не знам дали е по темата, но гледам XL7 с пежо мотора, някой може ли да ми каже какви слабости има този мотор, скъпи ремонти, скъпи части, съединителя и т. н. ?Също и като разход как е?

                Коментар


                • #9
                  От: Мнения за гранд витара 2005г. 2.0 дизел

                  Двулитровите хди та са два модела. До 2003 та слагат 2.0 хди 8в, от 2004 2005, 2.0 хди 16в. И двата са по 109 коня. Но май от питане тук там излиза, че 8 винтиловия е по-добрият избор. Но с него пък гранд витарата няма вътрешният фейслифт... И аз търся и все още, не мога да реша 8в и старото табло, волан и седалки, или 16в и новия по-съвременен интериор...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мнения за гранд витара 2005г. 2.0 дизел

                    Не мога да ги разбера кой какъв е, на някой пише че са ТД, други ХДИ, по всички обяви пише 109 коня, като вляза в аутодата даже не излиза XL7 с дизелов двг.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мнения за гранд витара 2005г. 2.0 дизел

                      16 вентиловия търпи тунинг докъм 200 коня,без съществени доработки.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мнения за гранд витара 2005г. 2.0 дизел

                        Какво значи несъществени? Не ми се вярва чак толкова да дига от софтуер и филтър.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мнения за гранд витара 2005г. 2.0 дизел

                          Този двигател се монтира и на ланча със сток мощност 150. Той софтуерно се докарва до 196 мисля, че беше. Поразрови се из нета има доста инфо.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мнения за гранд витара 2005г. 2.0 дизел

                            На всички пише 2.0тд но ако са с маздовия мотор са 80-тина кончета. С маздовите двигатели са до 2001г. След това са с пежо мотори, по 109к.с. Той хубаво се тунингова 16 винтиловият, но недай си боже да се появи зор с дюзите, нямат вадене. Като цяло от събраните мнения до сега, излиза, че 8 винтиловото хди е по надеждното от двата. Там го нямало и проблема с не излизащите запекли дюзи.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мнения за гранд витара 2005г. 2.0 дизел

                              Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                              Този двигател се монтира и на ланча със сток мощност 150. Той софтуерно се докарва до 196 мисля, че беше. Поразрови се из нета има доста инфо.
                              Възможно е, ама надали е еднакво оборудването на двигателя при 109 и 150 коня. Най-малкото турбината е друга, вероятно помпа, дюзи, интеркулер и другата периферия също е различна. Поне при ВАГ е така, един двигател има няколко нива на мощност с различна периферия.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X