Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпросчета за аудио(музика) на Чероки/Либерти...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпросчета за аудио(музика) на Чероки/Либерти...

    Здравейте отново колеги!
    Както вече казах в други постове, Джип-ката, която купих има някой дребни забележки. Една от тях е идеята на някой преди мен да смени оригиналната музика.
    След като дойде при мен, махнах гадното китайско двд, махнах преходника, който беше сложен за да се монтира 1 дин аудио и се сдобих с оригинален касетофон. Благодарение на колегата Еди Рангелов получих и код, и радиото тръгна... но пак проблем. Радиото тръгна, но звук няма. След като свалих корите на предните врати установих, че оригиналните говорители са махнати и са сложени някакви други. Оригиналните кабели са запазени непокътнати! В няколко клипа в нета видях, че на оригиналните говорители има някакви черни кутии, вероятно някакви усилватели и/или филтри. Та въпроса е:
    Дали ако сложа оригинални говорители, след като закача оригиналните букси ще се появи звук в колата? Дали управлението на задните говорители и говорителите в таблото минава през тези "черни кутии"?
    Моля, някой, запознат с електрониката, да бъда така добър да обясни, че да знам от къде да я захващам!

  • #2
    От: Въпросчета за аудио(музика) на Чероки/Либерти...

    Ако радиото ти работи коректно и "изкарва" звук , то би трябвало на всеки говорител да започне да свири , независимо дали е оригинален и не. От другите чували се някакъв звук ( задните които са си оригинални или и те са сменяни)?

    Коментар


    • #3
      От: Въпросчета за аудио(музика) на Чероки/Либерти...

      Здравейте!
      Задните са оригиналните, но до тях отиват само по два кабела. Малките в таблото също. А на предните куплунзихе са едни големи и в тях са десетина кабела. За това питам дали има някаква връзка...А тези които бяха не оригиналните, бяха с пуснати отделни кабели, без да се ползва оригиналната инсталация. И реално са свирили само те двата.

      Коментар


      • #4
        От: Въпросчета за аудио(музика) на Чероки/Либерти...

        Мисля че те са ти усилвателите, оригиналното радио работи само през усилвател. Явно хората преди тебе са сложили СД което си е с вграден усилвател и са елеминирали твоя, въстанови ги и ще тръгне.

        Коментар


        • #5
          От: Въпросчета за аудио(музика) на Чероки/Либерти...

          Днес поръчах два говорителя заедно с усилвателите, за да видя дали ще се появи някакъв звук в колата. Дано да стане, че иначе ще е голям т***к слагането на незаводска музика.

          Коментар


          • #6
            От: Въпросчета за аудио(музика) на Чероки/Либерти...

            Що не се обадиш, бе човек - говорителите от обърнатото ми Чероки още си стоят на останките от джипа. Щях да ти ги дам да пробваш.
            "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

            2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

            Коментар


            • #7
              От: Въпросчета за аудио(музика) на Чероки/Либерти...

              Значи, колеги, при Чероки KJ музиката се управлява от "черните кутии", монтирани на предните говорители. Без тях няма никакъв звук в колата. Самите кутии са монтирани на предните говорители посредством едни алуминиеви планки, които играят ролята и на радиатори. Задните говорители са същите визуално отпред, като размер и като монтаж, но нямат планки за монтаж на кутиите и магнитите им са по-малки. Та ако някой ще го играе това упражнение...да има няколко на ум!
              Вече имам работеща музика, благодаря на колегите които помогнаха по един или друг начин!
              Темата може да бъде архивирана!

              Коментар


              • #8
                От: Въпросчета за аудио(музика) на Чероки/Либерти...

                Черните кутии са крайни стъпала на усилватели. Те се включват от подаването на +12V по аксесори кабела (синьо-бял),какъвто има всяко съвременно плейващо устройство.
                Той обикновено се използва за командване на активни антени,усилватели,бас системи и е с максимален ток 0.2А.
                Това е само за премиум аудио системата. Обикновената няма такива усилватели. Там е по-просто.
                Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                Коментар


                • #9
                  Здравейте колеги,имам питане на което получих вече няколко отговори (негативни), но все пак да си попитам и вас ако сте наясно,имам Гранд Чероки 2006 г и искам да монтирам Парот мк9100 за да минава и музиката през колоните,но е с усилвател и ми казаха че не е възможно и няма такъв начин.Наистина ли е така ?

                  Коментар


                  • Bogoljub Gagic
                    Bogoljub Gagic коментира
                    Редактиране на коментар
                    Темата е за Liberty / Cherokee, не за Grand WK/WH. Има някакви CAN-адаптери и преходници за "Крайслер", потърси конкретната тема или потърси потребителя "Kinex" във форума.

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X