Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

    Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
    100 винта 150/5 не ми изглежда нито хоби, нито инцидентно
    Аз по принцип съм я взел да си бъркам джибрите с нея, и да отмени едно 500 ватово SparkY(made in Germany е). За винтоверт в никакъв случай не съм го взел, но ще свърши работа ако се наложи.
    Хоби за мен е да си свърша нещо по двора, къщата, оградата, навеса. Не се заяждам, ползвай си я със здраве машинката, щом те кефи. Просто казвам колегите да знаят, че си е баш за инцидентно - да го има.

    Коментар


    • #47
      От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

      Бормашина с кабел и регулиране на оборотите да се ползва наместо винтоверт си е наведена работа. Ни старт има като хората, ни стоп, ни баланс, а и тежи двойно. За хоби и домашно ползване има файда да се инвестира във винтоверт. Най обикновени зелени бошове за няколко стотин лева се справят, какво остава за по скъпи.

      Коментар


      • #48
        От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

        Зелените уреди на бош са най-скапаното нещо, което човек може да си купи от магазин.

        Коментар


        • #49
          От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

          Може. Пропуснал съм да го установя на собствен гръб, но не щото не съм си купувал такива. Късметлия съм вероятно.

          Коментар


          • #50
            От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

            Импакт и винтоверт акумулаторни,комплект свредла,битове и камъни 1/2 с преходник за импакта.
            Ето ти го подаръка.
            Щом човека няма,значи не му трябва особенно. Можеше да се разминеш тънко от лидъл ,но в момента няма.
            Затова отиваш в практикер или подобно и питаш .
            Ако не можеш да запомниш показваш този пост.
            Недей да скачаш на най-скъпите марки, по-скоро една идея над най-евтините. Питай за съвместимост на батерии с други машини.
            Sent from my Nokia s fenerche

            Коментар


            • #51
              От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

              Първоначално публикуван от Flame_In_Black Преглед на мнение
              Така, момичета, страшно много ви благодаря за помощта, информацията и препоръките!!! [emoji2]

              Прочетох всеки пост с голямо внимание, но няма да ви отговарям поименно, че ще изпиша цял ферман.

              Всички детайли, които сте споделили, са ми от голяма полза – опитвам се да синтезирам нещата, доколкото мога, макар че трябва да призная, че след всички тези препоръки за конкретни марки / модели, съвсем се зачудих на какво да се спра, като финална опция... [emoji38]

              Имам още няколко кратки въпроса и ще ги номерирам за по-ясно:

              1. Каква е разликата между акумулаторните винтоверти и тези на кабел? Единственото в наличието / липсата на "жица" ли? Едни и същи функции ли могат да изпълняват? Една и съща мощност / параметри ли притежават?

              2. Колко дълъг е стандартният живот на батерията? В смисъл, ако винтовертът не се ползва често, след колко време (години, предполагам) батерията му ще си замине и уредът ще стане неизползваем, ако не се закупи нова батерия, която, доколкото разбирам, хич не е евтина?

              3. Ако купя уреда от чужбина (Amazon, например), ще има ли някакъв проблем с напрежението / зарядните и т.н.? Нали не всички уреди, закупени от чужбина, е възможно да се ползват безпроблемно в България. Може въпросът ми да е глупав, но съм длъжна да питам.

              4. Препоръчаха ми тази машинка на DeWALT – тя с малко надхвърля бюджета ми, но какво бихте казали за нея, ако трябва да я сравните с този комплект на Makita, който ми препоръчахте по-назад?

              Май това е засега, ако се сетя за нещо друго – ще се включа пак. :-)
              Не ми се пише толкова дълго,за което моля да бъда извинен.

              Отговарям на въпрос номер 4.

              Девалта е по добрия вариант ако сравняваш винтоверт срещу винтоверт.Девалта батерията му е по евтина и е 5 амперчаса срещу 3 амперчаса на макита.

              Но , комплекта на макита е със три батерии ,бързото зарядно и две машини което си е доста добре,импакта си е импакт въпреки че точно тоя не е правилния ....Аз бих избрал макита комплекта без да се замисля.


              Инъче пак казвам ,ако е до винтоверт,девалта е за предпочитане.
              796 е 70 нютона,макитата е 62 нютона.

              Оборотите на девалт бяха 2000 или 2100-2200 макитата са 1900 оборота.Лампата на девалта е долу и е адски удобно.На макита е горе под патронника .

              И не на последно място,макитата е 130 лв.девалта е 280 лв. Няма как евтината макита да равна или по добра на двойно по скъпия девалт.
              Патронника на девалта е изцяло метален.На макитата е пластмаса ,което не е проблем но питането ви е кое е Профи и затова го отбелязвам.
              И не на последно място,имам абсолютно цялата гама на девалт ,като от модела 796 и 795 имам над 10 броя


              Мисля че по обективен от това,няма на къде
              Специално за вас,отворих един комплект.Ако искате нещо,ще ви снимам.

              п.п Не продавам инструменти!
              Последно редактирано от Roninn; 29-01-19, 18:46.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #52
                От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

                Първоначално публикуван от Flame_In_Black Преглед на мнение
                Така, момичета, страшно много ви благодаря за помощта, информацията и препоръките!!! ..
                Не съм се сетил да видя дали темата не се дублира в бгмама, ама след три страници писаници и нито едно мнение от малкия ни, но качествен женсъстав, леко бих се притеснил от повече коментари...

                Това "момичета" ми идва леко перпендикулярно, не знам защо..

                И се сетих, че Гагича не е писал в тая тема - дали защото си има заместник, или защото тролинга бил широкоприложим риболовен похват...

                Давайте, момичета!

                Коментар


                • #53
                  От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

                  Първоначално публикуван от Flame_In_Black Преглед на мнение
                  ...
                  Не, човекът, за когото е предназначен винтовертът, досега не е имал такъв уред. ....

                  Ще се ползва предимно за сглобяване на мебели и за изграждане на различни конструкции, но не се знае кога ще се наложи да бъде употребен и за друго. Затова ми се иска да взема по-универсален модел, с възможно повече екстри.

                  ....Пари на вятъра за какво ли не съм пръскала през живота си – та, поне тук, като става въпрос за подарък, искам да взема нещо хубаво.
                  Без да съм спец по въпроса, мисля че нейде в горните условия се изясняват повечето неща.
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

                    Ле-ле, Roninn, страхотен пост! Благодаря ти сърдечно за обясненията и снимките! Преди да реша финално какво да взема, със сигурност отново ще изчета всичко в темата. Дадоха се доста добри предложения.
                    А какво имаш предвид, като казваш, че импакт-ът на Makita-та "не е правилният"?

                    Между другото, сега прочетох, че моторите на Makita-та не са "безчеткови", което май не беше OK.

                    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                    Давайте, момичета!
                    Опс, извинявам се... Пиша бързо и наистина е излязло така по инерция. Алармирах модератор, ако може, да го оправи, понеже вече няма как да го редактирам сама.
                    Последно редактирано от Flame_In_Black; 30-01-19, 07:54.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

                      Първоначално публикуван от Flame_In_Black Преглед на мнение
                      Ле-ле, Roninn
                      А какво имаш предвид, като казваш, че импакт-ът на Makita-та "не е правилният"?

                      Между другото, сега прочетох, че моторите на Makita-та не са "безчеткови", което май не беше OK.


                      Опс, извинявам се... Пиша бързо и наистина е излязло така по инерция. Алармирах модератор, ако може, да го оправи, понеже вече няма как да го редактирам сама.
                      За същите пари,може да бъде друг модел,който е доста по добре.

                      Аз не обърнах внимание със призумцията че вече никой не купува четкови.

                      На макита безчетковите са обозначени с надпис BL

                      И да, всички споменати в темата девалт са безчеткови.
                      Разлика има в рънтайма на батериите,въртящия момент както и че същия въртящ момент е почти еднакъв във целия диапазон на оборотите при безчетковите.
                      Последно редактирано от Roninn; 30-01-19, 08:25.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #56
                        От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

                        Благодаря отново!

                        А какво мислите за този на Hitachi? Препоръчаха ми го.

                        Roninn, понеже виждам, че много разбираш материята, ти кои конкретни модели би препоръчал за бюджет около 500 лв.? Нещо като Топ 5 предложения и откъде ще е най-добре за бъдат закупени (да има включени зарядно и батерия в комплекта, че не ми се купуват отделно)?
                        Последно редактирано от Flame_In_Black; 30-01-19, 16:13.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

                          Първоначално публикуван от Flame_In_Black Преглед на мнение
                          Благодаря отново!

                          А какво мислите за този на Hitachi? Препоръчаха ми го.
                          Това е само т.н.-то Боди, без батерия и зарядно. За такъв вариант (тоест сглобка на комплект) препоръчвам ИБЕЙ Англия. Аз от там съм се снабдил с високо ниво уреди на Макита на несравнимо по ниски цени от тукашните. Макита имат вече завод в Румъния (да се чудиш защо не са избрали държавата на Борисов и Цветанов) от който имам безчетков ъглошлайв на нормалното като за фирмата добро качество. Това го казвам за някой който може да има чуденка по този въпрос.
                          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

                            Благодаря за предложението, но вече не съм толкова сигурна, че има време за онлайн поръчки. А и сякаш ми се струва по-лесно с гаранциите и прочее да взема продукта оттук.

                            Търся си комплект (винтоверт + батерия + зарядно + куфарче) за около 500 лв. Искам да взема най-доброто за тази цена, но ... наистина ми е трудно да реша какво да купя.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

                              Отивате при най удобния представител на макита и/или девалт и му поставяте същия въпрос.Ако сте в Пловдив,мога да съдействам,но виждам че сте от София.

                              Ако не държите на Бг гаранция,също мога да съдействам ,но не продавам инструменти,просто много ги купувам и ползваме.

                              За България,освен макита,девалт,бош,хилти и Спарки,всичко друго да се счита за екзотика.Това Хитачи,фестол,крес,риоби,Милуоки и някои други не са лоши или друго.Но сервиз някои нямат,батерии трудно ще се намерят и много други.


                              За пример,трябва ми щипка за някой девалт или макита,отивам казват няма,след седмица.Отивам,щипката е налична,обаче болтчето не влиза в комплекта.Я да видим,да ,има го с каталожен номер.0.7 лв.Заповядайте.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • #60
                                От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

                                Много благодаря, Roninn, така ще направя. И аз сякаш за момента съм се ориентирала към тези 2 марки, най-много ми допадат, като че ли.

                                Поздрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X