Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

    Само аз ли си мисля, че един Parkside от Lidl ще свърши идеална работа?

    Коментар


    • #32
      От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

      Първоначално публикуван от piper Преглед на мнение
      Ако получателят на подаръка ще го ползва рядко препоръчвам винтоверт на ток.Големият минус на уредите на на батерии са самите батерии-имат живот и са относително скъпи.Ако ще се ползват при домашни условия и рядко:https://www.skil.bg/skil-6221-aa-vin...0156221aa.html


      Да споделя лично мнение, до толкова съм намразил всякакъв вид кабели напоследък че гледам да ги елиминирам навсякъде.
      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

      Коментар


      • #33
        От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

        Първоначално публикуван от Peter P Преглед на мнение
        Само аз ли си мисля, че един Parkside от Lidl ще свърши идеална работа?
        С тия постоянни смени на модел батерия и циганиите със свършилите машини преди да отвори магазина, може и да не си само ти, но със сигурност редиците драстично оредяват.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

          Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
          Да споделя лично мнение, до толкова съм намразил всякакъв вид кабели напоследък че гледам да ги елиминирам навсякъде.
          Кабели не съм намразил чак толкова, но "кабелен" и "винтоверт" в едно изречение към днешна дата си е нонсенс. Първо - батерийните могат достатъчно та с 2 батерии да нямаш прекъсване за почвече от смяна на батерия през доволно дълго време, дори да ги счупваш от работа, второ - дърпаш жици за машина, която не може нищо повече.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

            Първоначално публикуван от Peter P Преглед на мнение
            Само аз ли си мисля, че един Parkside от Lidl ще свърши идеална работа?
            Не си само ти, особено за мебелите,малката отвертка 3.6 волта сглобява мебели та се пука.

            Търся си такива приятели като автора.....без ограничение в бюджета....да им съставя списък...и обещавам че ще ги помня с добро.

            Само да спомена,че има комплекти инструменти за които ще трябва да си продадеш колата, особенно ако ги купиш от БГ.
            При други марки като хилти и жената...
            Може би и душата ако им купиш пистолетите за директен монтаж с консумативите.



            Хилядарка и гарантирам че ще се справи със всичко

            п.п Забравих...DEWALT 996 е модела...

            Има един недостатък за мен,леко е тежка.Тоест това е типа машина с който американците си строят къщите и покривите от дърво.
            Последно редактирано от Roninn; 29-01-19, 00:04.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #36
              От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Кабели не съм намразил чак толкова, но "кабелен" и "винтоверт" в едно изречение към днешна дата си е нонсенс. Първо - батерийните могат достатъчно та с 2 батерии да нямаш прекъсване за почвече от смяна на батерия през доволно дълго време, дори да ги счупваш от работа, второ - дърпаш жици за машина, която не може нищо повече.
              Не е толкова нонсенс. За неудобството от кабела няма да спорим. Факт. Но още по-голямо е неудобството уредът да ти потрябва инцидентно и да установиш, че е неизползваем в момента, защото е престоял по-дълго и батерията вече е умряла, та първо ще трябва да я заредиш. Често срещан сценарий при "домашния майстор". Не че не може човек през някоя година да смени я батерия, я целия уред, ама все пак дали си струва, ако не си изкарваш хляба с инструмента?

              И какво трябва да значи "дърпаш жици за машина, която не може нищо повече"? Какво "повече" трябва да може винтовертът освен да завива/отвива винтове и да пробива инцидентно отвори?!? Ами той и, примерно, перфораторът само едно може - дупки да прави. Циркулярът - само реже, шлайфът - само шлайфа и т.н.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #37
                От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!



                Този комплект на Макита го ползвам професионално повече от четири години , проблеми нямам никакви. Предпочитам ги защото са леки , а това е от голямо значение когато трябва да сглобя гардероб и да навия 200 винта. Без проблеми завива винтове 4х60 в ПДЧ , в чам завива 6х120 , дори съм го ползвал и за 8х140. В бук , дъб , орех завива 6мм. винтове като предварително се прави отвор 4мм. , но това е правилният начин независимо от мощността на машината.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #38
                  От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

                  Така, момчета, страшно много ви благодаря за помощта, информацията и препоръките!!!

                  Прочетох всеки пост с голямо внимание, но няма да ви отговарям поименно, че ще изпиша цял ферман.

                  Всички детайли, които сте споделили, са ми от голяма полза – опитвам се да синтезирам нещата, доколкото мога, макар че трябва да призная, че след всички тези препоръки за конкретни марки / модели, съвсем се зачудих на какво да се спра, като финална опция...

                  Имам още няколко кратки въпроса и ще ги номерирам за по-ясно:

                  1. Каква е разликата между акумулаторните винтоверти и тези на кабел? Единственото в наличието / липсата на "жица" ли? Едни и същи функции ли могат да изпълняват? Една и съща мощност / параметри ли притежават?

                  2. Колко дълъг е стандартният живот на батерията? В смисъл, ако винтовертът не се ползва често, след колко време (години, предполагам) батерията му ще си замине и уредът ще стане неизползваем, ако не се закупи нова батерия, която, доколкото разбирам, хич не е евтина?

                  3. Ако купя уреда от чужбина (Amazon, например), ще има ли някакъв проблем с напрежението / зарядните и т.н.? Нали не всички уреди, закупени от чужбина, е възможно да се ползват безпроблемно в България. Може въпросът ми да е глупав, но съм длъжна да питам.

                  4. Препоръчаха ми тази машинка на DeWALT – тя с малко надхвърля бюджета ми, но какво бихте казали за нея, ако трябва да я сравните с този комплект на Makita, който ми препоръчахте по-назад?

                  Май това е засега, ако се сетя за нещо друго – ще се включа пак. :-)
                  Последно редактирано от Чавдар (V93); 30-01-19, 07:44.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    Не е толкова нонсенс. За неудобството от кабела няма да спорим. Факт. Но още по-голямо е неудобството уредът да ти потрябва инцидентно и да установиш, че е неизползваем в момента, защото е престоял по-дълго и батерията вече е умряла
                    Ще трябва да е престоял доста дълго - над година със сигурност, вероятно 2. Някога с NiCd инструментите го имаше това. Със сегашните практически го няма. Като прибавим и факта че повечето за 10 минути зареждане докарват достатъчен заряд за инцидентното ползване, дори да приемем че са стояли в шкафа до пълно изтощаване на батерията, файдата от ползата за имаш винтоверт с кабел съвсем я отняма.

                    Лидълската ми е стояля по 7-8 месеца без ползване. И батерията си стои пълна за това време.

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    И какво трябва да значи "дърпаш жици за машина, която не може нищо повече"? Какво "повече" трябва да може винтовертът освен да завива/отвива винтове и да пробива инцидентно отвори?!? Ами той и, примерно, перфораторът само едно може - дупки да прави. Циркулярът - само реже, шлайфът - само шлайфа и т.н.
                    Значи каквото значи. Обикновена бормашина с променливи обороти върши повече от винтоверт и тръгва от 20лв цена. Да, тежка е, ама точно за сценария с инцидентното ползване това няма никакво значение.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

                      На Ташев цените са им по-високи в сравнение с други. За Макита ползвам отстъпка , днес ще ходя да взема един банциг , ако искаш мога да проверя каква цена ще ми предложат.
                      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                      Коментар


                      • #41
                        От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Значи каквото значи. Обикновена бормашина с променливи обороти върши повече от винтоверт и тръгва от 20лв цена. Да, тежка е, ама точно за сценария с инцидентното ползване това няма никакво значение.
                        Аз точно за това си купих последната 750 ватова лидълска бормашина - има удърна функция, има променливи обороти, има реверс и универсален патронник. Това за 40 кинта. Единствено това ,че е доста обемна и тежка не я прави универсален боец. Но за инцидентни ремонти се е утепала.
                        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                        Ford Fiesta 1.4 Tdci

                        Коментар


                        • #42
                          От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

                          Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                          Аз точно за това си купих последната 750 ватова лидълска бормашина - има удърна функция, има променливи обороти, има реверс и универсален патронник. Това за 40 кинта. Единствено това ,че е доста обемна и тежка не я прави универсален боец. Но за инцидентни ремонти се е утепала.
                          Те това след 100 винта 150х5 торнадо в чамови греди и хвърля ротор - смениха ми 2, на третата ми върнаха парите. Девалта 796, навива над 300 от тези винтове преди да му клекне батерията. На моя откакто го имам съм му зареждал батерията не повече от 15 пъти (говорим за вече над 6 месеца) и работа почти ежедневно за дреболии, въртене на телена четка и тнт. Бъркал съм и теракол с него, единствено тогава му се еб@в@ мамата на батерията.
                          С този диапазон на обороти, пробива без замисляне във всякакви метали. Абе общо взето парите са си в него.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

                            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                            Те това след 100 винта 150х5 торнадо в чамови греди и хвърля ротор...
                            Agoyama от Metro, купувана преди сигурно 15 години за "крупната" сума от 20лв - нула грижи. Къса винтове 5-ца, ползвана е и като ударна, докато нямах перфоратор. По-късно купих и втора - зверски тормоз, и след 7-8 години счупи пиньон по чисто моя вина, но първата още си работи. Много пъти е работено с тяк докато корпуса започне да пари и изходящия поток въздух стане с неприятна температура.

                            Смятай за какво "качество от Lidl" говорим.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                              Смятай за какво "качество от Lidl" говорим.
                              Именно!!! Аз имах Райдерска от първите за 20-30 пари, с удар. Също никакви грижи, все още е работещата, но предаде механизма за ударното и почно да бие патронника. НО е навила хиляди винтове...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

                                100 винта 150/5 не ми изглежда нито хоби, нито инцидентно
                                Аз по принцип съм я взел да си бъркам джибрите с нея, и да отмени едно 500 ватово SparkY(made in Germany е). За винтоверт в никакъв случай не съм го взел, но ще свърши работа ако се наложи.
                                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X