Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

    Според мен първо трябва да отговориш на следните въпроси за да се даде по конкретен отговор.

    До сега този на когото ще се прави подарък ползва си нещо подобно и какъв клас е и типа на машината.

    Защото нещата са много различни за различните цели и като цена и като екстри.

    А и не е необходимо да се насочвате към машина от прекалено висок клас ако никога няма да се наложи да се ползват повечето и екстри.

    Бош не са лоша марка но със сервиза последно време куцат, всяка машина ходи в гаранционния сервиз в Румъния някъде.Да става бързо но като свърши гаранцията не е ефтино и оправдано.

    Макита също са добри сега имат нов представител за България с големи амбиций и много широка мрежа от търговски обекти.


    Аз от Бош ползвам ежедневно ето това :

    Много е компактен и лек лесно се завира на тесни места по автомобили и в домакински задачи.
    По сила не отстъпва на по големите си събратя.Има същия модел и на Макита.

    Снимките са от нета пишеш модела и готово.





    Натисни за галерия

    Makita LCT204 10.8V Акумулаторен комплект

    • Код: Makita LCT204
    • Наличност: Налично

    • 429.00 лв.
    • без ДДС: 357.50 лв.








    Акумулаторен винтоверт Bosch GSR 12V-15 / 12 V , 2 Ah , 2 батерии, зарядно и куфар /







    Марка: Bosch
    Доставка: На склад
    Произход: Германия
    Гаранция: 3 години

    ХАРАКТЕРИСТИКА:
    Окомплектовка: 2бр. 10,8V, 2.0Ah батерия, зарядно устройство, Доставя се в куфар. С изключително къса конструкция 169 mm в своя клас за оптимална работа, преди всичко при пробиване и завинтване над главата и на тесни места. Професионална мощност: 2-степенният редуктор осигурява мощни 15 Nm (лек случай на завинтване) при пробиване (до 19 mm) и завинтване (до 7 mm).Пълноценен 10 mm патронник Auto-Lock

    Технически параметри:
    • Максимум в метал: 10.00 мм
    • Акум.батерия-капацитет: 2 Ah
    • Акум.батерия-напрежение: 10.8 V
    • Акум.батерия-тип: Li-Ion
    • Брой скорости(степени): 2
    • Вградено работно осветление: да
    • Въртящ момент: 30.00 Nm
    • Константна електроника: да
    • Модел: GSR 10.8-2-Li
    • Обороти без товар: 0-1300 об./мин.
    • Тегло: 0.95 kg



    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

    Коментар


    • #17
      От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

      Ники, благодаря и на теб за изключително подробния отзив!

      Не, човекът, за когото е предназначен винтовертът, досега не е имал такъв уред. Въпреки това, ми се иска да взема нещо наистина качествено / мощно, пък макар и по-скъпо да е. Ще се ползва предимно за сглобяване на мебели и за изграждане на различни конструкции, но не се знае кога ще се наложи да бъде употребен и за друго. Затова ми се иска да взема по-универсален модел, с възможно повече екстри.
      Сега разбрах и за тази "ударна" функция – хубаво е да има такава, т.е. да служи и като бормашина (уф, как се изразявам и аз само...). Надявам се, разбирате какво имам предвид. :-)

      Пари на вятъра за какво ли не съм пръскала през живота си – та, поне тук, като става въпрос за подарък, искам да взема нещо хубаво.

      Ще погледна препоръчаните от теб машинки. Поздрави!

      Коментар


      • #18
        От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
        https://www.amazon.co.uk/Makita-DLX2...qid=1548667234

        За ~580 лева получаваш страхотен комплект с 3 батерии и много добра преспектива за допълване.
        Приятел има този комплект. Изключително читави машинки!
        Аз съм за него с две ръце!
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • #19
          От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

          Първоначално публикуван от Flame_In_Black Преглед на мнение
          Благодаря за поясненията. Звучи добре, ще помисля върху този вариант.

          Може да прозвуча малко наивно, но няма ли как функциите да двата уреда да бъдат обединени в едно и да не се налага закупуването на 2 отделни винтоверта в комплект? Примерно, този ударният не може ли да прави всички неща, които и другият, по-малко базовият модел?
          И да има начин - няма да е разумно. Два такива отделно е много по-удобно от 1 комбиниран. Важно също е и с какво се занимава човека. Ако е професионален картонаджия, примерно, там има съвсем други подходящи уреди. Ако сглобява по 2 шкафа от икея в годината - пак е различно.

          Коментар


          • #20
            От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

            "Hammer Drill" / "Impact Driver", предполагам, е точно названието на английски за ударен винтоверт? Или греша?

            Коментар


            • #21
              От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

              Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
              Приятел има този комплект. Изключително читави машинки!
              Аз съм за него с две ръце!
              Мерси!

              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
              И да има начин - няма да е разумно. Два такива отделно е много по-удобно от 1 комбиниран. Важно също е и с какво се занимава човека. Ако е професионален картонаджия, примерно, там има съвсем други подходящи уреди. Ако сглобява по 2 шкафа от икея в годината - пак е различно.
              Ами, да, едва ли ще се ползва често. :-) Но, все пак, ми се ще да взема нещо качествено и изпитано, а не някой евтинджос (което, всъщност, май е по-разумният вариант, ама нали съм си максималист...).

              Коментар


              • #22
                От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

                Тогава не ти трябва Impact Driver

                Коментар


                • #23
                  От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

                  Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                  Тогава не ти трябва Impact Driver
                  За униврсална монтажна работа са тези малките които съм показал по горе.Като качество са добри и за целта за която посочваш че ще се ползват евентуално са точният избор.
                  Компактен размер,достатъчно мощни и надеждни са.

                  От както имаме този Бош при нас той е най ползвания винтоверт.Заради малкия му размер и голяма мощност.

                  Макитата от линка горе даже са два винтоверта в тази цена сега видях.
                  Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                  Място и хора към които да принадлежи ...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

                    А какво мислите за този комплект? С изключително добри отзиви е в Amazon. Значително по-евтин е от този, който показахте по-назад: цък. Каква точно е разликата между двата, че цената на втория е толкова по-висока?

                    Коментар


                    • #25
                      От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

                      Мощността на уредите - по-скъпия е на 18V, a по-евтиния на 10.8V.
                      Или иначе казано с по-скъпия ще може да се завиват по-големи винтове и болтове отколкото по-евтиния.
                      Както споменах по-горе за домашна употреба може би и 10.8V ще свърши работа, но нямам наблюдения за този модел на Макита.

                      Пояснение относно ударната бормашина - няма да може да пробива широки дупки в бетон. (това е доста опростено, но мисля че е достатъчно)

                      П.П. 18v Макита не е чак толкова скъпа... да не казвам че цена/качество е доста добре според мен.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

                        Първоначално публикуван от Flame_In_Black Преглед на мнение
                        "Hammer Drill" / "Impact Driver", предполагам, е точно названието на английски за ударен винтоверт? Или греша?
                        Различни неща са двете.

                        Hammer drill е това, което чуваш когато съседа си пробива стената с бормашина. "Impact driver" е такова, с което ти отвиват и завиват болтовете на джантите на колата като идеш на гумаджия, но в умален вариант. Едното (Hammer drill) използва ударите за да пробива стената и ударите са насочени по посока на пробиването, тоест перпендикулярно на посоката на въртене. Другото (Impact driver) използва ударите за да отвива или завива болтове/винтове и ударите му са "въртеливи", тоест насочени по посоката на въртене/отвъртане.

                        Няма как да се комбинират двете - работят на различен принцип.

                        Щом споменаваш и бюджетни, имам ей-това, и за парите си "кърти, чисти и извозва":
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:res_2bad0945fc301573087e9c1462000212_450x450_14uk.jpg
Прегледи:1
Размер:32.3 КБ
ID:5808026

                        Einhell TE-CD18Li BL е модела. Има го и отделно (без куфар и батерия) и може да се купи тяло(170лв)+една батерия 3Ah(около 100лв)+зарядно(около 50лв).

                        Преидмството му е че е от тук и с 3 години гаранция. Същата батерия ползват поне още 30-ина машини от същата марка. Има и "impact driver" естествено, в 2 варианта - с голям квадрат (за сваляне на гуми например) и с малък - такъв като на досега обсъжданите.

                        Мотора е безчетков, и това е съществено.

                        Имам общо 4 машини на тая марка. Нула проблеми.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

                          Аз днес поръчах ей този https://www.mytoolstore.de/89530/dew...hrschrauber-bl

                          Също като колежката съм доста бос с материята, но този на хартия ми изглежда добър, а и марката има добра репутация. Предполагам, че батериите могат да се ползват с други инструменти на марката ?


                          Коментар


                          • #28
                            От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

                            +10 за Dewalt 796 с 5А.ч. батерия.
                            Повече от доволен съм. Струва си всяка стотинка!!!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

                              Ако получателят на подаръка ще го ползва рядко препоръчвам винтоверт на ток.
                              Големият минус на уредите на на батерии са самите батерии-имат живот и са относително скъпи.Ако ще се ползват при домашни условия и рядко:
                              https://www.skil.bg/skil-6221-aa-vin...0156221aa.html

                              Коментар


                              • #30
                                От: Избор на качествен винтоверт – моля за помощ!

                                Първоначално публикуван от Flame_In_Black Преглед на мнение
                                но все пак, искаше ми се да взема нещо наистина добро, защото е за подарък и не искам да пестя средства.
                                Трябва ли да е непременно такъв уред? Защото рядко ще се ползва все пак.А струва пари.Освен това ако се ползва рядко не е удачно да е акумулаторен.Защото и да не се ползва батериите пак заминават.А те съставляват повече от 50 процента от сумата.
                                Дали пича няма да се зарадва повече на спонтанен импровизиран стрийптиз от две каки?! Може и да са облечени като майсторки с акумулаторни винтоверти Ако е нормален хетеросексуален мъж ще оцени жеста
                                Иначе имам и други идеи за подарък на мъж.. Практични и често използвани?!Или държиш непременно да е инструмент?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X