Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за Фероза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнение за Фероза

    Здравейте! Нов съм във форума, доста неща изчетох. Виждам,че има доста компетентни мнения.
    На въпроса. Харесал съм си една фероза, но си има косури. От към външен вид е прилично запазена, интериора и е без забележки. Има ръжда, но е минимална и приемлива за годините на колата. Колебанието ми идва от двигателя. Има харч и теч на масло, също там където се сръзва кардана с дефернциала. Какви са ви прогнозите за причините за теча и ще ми излезе ли солено. Кръгла 0 съм от към майсторлък и самоделие. Джипката ми трябва за гора, риба и ако се наложи и лек офф-роуд. Зимата също, ще е потребна.

  • #2
    От: Мнение за Фероза

    Здравей колега ! Избрал си добра джипка
    Ръждата, ако не е много плашеща, не се притеснявай, един добър майстор тенекеджия
    и е готова работата. Не знам дали има ферози на толкова години,
    без да са пробвали вкуса на кита поне веднъж, както и много други джипки на същите години.

    Това с теча и харченето на масло ме притеснява обаче. Не, че не може да се спре,
    но ще трябва да отделиш допълнителни средства за ремонт.
    За това е добре да си прецениш ти спрямо цената и ремонтите след това.

    Недей бърза с избора си! В момента в сайтовете е пълно с обяви за ферози.
    Важно е да напишеш и от къде си, за да може ако има някой по-разбиращ близо до теб да дойде с теб и да ти помогне с избора.
    Дано да попаднеш на читава Фероза и да те радва дълги километри.

    Коментар


    • #3
      От: Мнение за Фероза

      Теч на масло оттам и аз имам, въпреки че не карам фероза. Това е семеринга на входа на диференциала. Преди малко поръчах, оргинален струва колкото кутия цигари. Предполага се ,че щом избива оттам, явно отдушника е запушен. ще проверя тази теория малко по-късно тази седмица.
      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
      Ford Fiesta 1.4 Tdci

      Коментар


      • #4
        От: Мнение за Фероза

        Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
        Теч на масло оттам и аз имам, въпреки че не карам фероза. Това е семеринга на входа на диференциала. Преди малко поръчах, оргинален струва колкото кутия цигари. Предполага се ,че щом избива оттам, явно отдушника е запушен. ще проверя тази теория малко по-късно тази седмица.
        Колега знам, че си с Теракан и правилно си се насочил към клапана на отдушника на дифа!
        При мен беше същото положение и при раздвижване на клапана теча изчезна.
        Та при колегата за Ферозата може да е същият проблем, просто от прах и кал запича клапанчето и спира фа работи коректно!
        HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
        VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
        Няма да е все така!
        Нула две осмици 724 пет едно пет 1

        Коментар


        • #5
          От: Мнение за Фероза

          На Ферозата не е с клапан, Има щуцерче, на което е надянато маркуче.
          Явно семеринга е сдал багажа.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #6
            От: Мнение за Фероза

            Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
            На Ферозата не е с клапан, Има щуцерче, на което е надянато маркуче.
            Явно семеринга е сдал багажа.
            Той щуцера като се запуши става същата работа като с клапана на теракана- избива от по-големия от трите семеринга- входящия.
            Последно редактирано от Juiced; 29-01-19, 08:06. Причина: у
            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
            Ford Fiesta 1.4 Tdci

            Коментар


            • #7
              От: Мнение за Фероза

              Не се плаши от тези дреболии , всичко се оправя , въпрос обаче на цена. Хубаво е , че тук цената няма да е голяма , а ти виж другата цена и , ако са взети пред вид тези дреболии жени се. Семеринг се сменя лесно и евтино. При мен , когато имах Паджеро когато разглобих теча се оказа от изкочила метална капачка вътре в кардана под карето , набих отново и с ЦО то няколко капки , при теб не знам дали имаш такава.Желая ти късмет!
              Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

              Коментар


              • #8
                От: Мнение за Фероза

                Течът на масло от двигателя също не е проблем. Най-вече протича семеринга на разпределителния вал от към делкото. Случва се и гарнитура на капака и по-рядко семеринги на колянов вал. Ноооо, харча на масло, не е хубаво. Невинаги се свежда до "гумички" на клапани. Може да се окажат сегменти и да си иска по-обстоен ремонт, а както се знае, едно повлича друго и става драма.
                Някъде из подфорума имаше тема на Ванката Горчев. "Завъдих маслояд", мисля се казваше.
                Не е хубаво да гори масло. Двигателя принципно не е маслояд. Харчи съвсем малко от смяна до смяна, колкото е нормално и неизбежно.
                От семеринги, течът често е предизвикан от запушена картерна вентилация, но може и от самите семеринги.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #9
                  От: Мнение за Фероза

                  Здравейте, от доста време съм се наканил да си купувам Жипака, и все отлагам... Мисля че, момента е дошъл. Бях се спрял на Фероза и Самурай, но след каране и на двете клоня повече към ферозата. Моля за коментар какво да следя при покупка (вид двигател 1.6, 1.6 16v; ръжда, течове, хъбове, дали да бъде с регулиране на окачване и т.н...). Отворен съм за предложения от колеги от форума решили да си продават Ферозата, както и за други предложения!
                  Благодаря!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X