Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кое да избера - CR-V 2005 Face или Rav4 2003 Face

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кое да избера - CR-V 2005 Face или Rav4 2003 Face

    Дилемата е между тези два джипа. Едно е сигурно - ще е бензин 2.0 двигател. Може би автомат ако са надеждни. Колата ще се използва за ежедневен автомобил и от време на време ще има по някой черен път (без коловози и екстремен оффроуд) Четох доста и разликите ги научих горе доло. Ясно е, че ЦР-В не е баш джип докато равката е с постоянно 4х4 и блокажи. Просто ми трябва по голям клиренс за някой друг тротоар и за един черен път до едно село където с пежото задирам и зимата да ми е спокойно, че шанса да затъна е доста по малък от колкото с кола. Това което ме интересува е коя от двете е по надеждна и лесна за обслужване? По принцип се бях спрял на цр-в, но след дълго търсене и само ръждиви бройки от фейсовите модели започнах да се замислям и за рав4 които гледам вървят и по-евтино. Благодаря Ви!

  • #2
    От: Кое да избера - CR-V 2005 Face или Rav4 2003 Face

    Аз мога да дам мнение за Рав4, само че аз съм с дизелов. Много ми допада системата с постоянно 4х4. Също така фейслифта има тракшън и система против поднасяне, което също подпомага проходимоста. Вече две зими не ми е пробоксувал нито веднъж, а карам и по окаляни и заснежени черни пътища. Предполагам че и CRV-то ще свърши същата работа, но там първо ще пробоксува преди да включи задните колела. Също така мисля че втора генерация няма допълнителни системи за сигурност и тракшън.

    Коментар


    • #3
      От: Кое да избера - CR-V 2005 Face или Rav4 2003 Face

      Като поразгледах сега гледам, че има Гранд витара 2005+ година изглеждащи много добре вън/вътре а доста евтини. Къде е уловката?

      Коментар


      • #4
        От: Кое да избера - CR-V 2005 Face или Rav4 2003 Face

        Според мен и двете ще ти свършат работа за поставените цели.
        Гледай за конкретен екземпляр , да е читав автомобила до колкото можеш да го прецениш на място.
        Успех в търсенето !
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • #5
          От: Кое да избера - CR-V 2005 Face или Rav4 2003 Face

          Рав4 е много по-джип от ЦРВ, но резервните му части са отвратително скъпи. Имах 2 такива служебни и доста по-нови, но за около 200-300 000 и на двата маховиците бяха за смяна и имаха някакви ядове с лагер-помпата. Ремонта на всеки излизаше над 3500 лв. с частите. Сервиза не беше от евтините, но и на друго място не би излязло много по-евтино. Та имай и това предвид.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #6
            От: Кое да избера - CR-V 2005 Face или Rav4 2003 Face

            Митко, Хондата ако е с дизелов ДВГ, цената на комплекта съединител няма да е по ниска със сигурност.
            И въобще няма ефтини двумасови маховици, всички са с цени в диапазона 1000 - 3000 и нагоре, в зависимост от производителя.
            Иначе не е страшно положението с частите на тая Тойота, наскоро правих ремонт на 5 ск - двойка зъбни колела, муфа, лагер и гайка - под 400 лв.

            Коментар


            • #7
              От: Кое да избера - CR-V 2005 Face или Rav4 2003 Face

              Маховиците на Рав са инженерно подобрени 2002г, би трябвало да са по-здрави от предните модели, които действително не издържаха на натоварване. Аз не бих си взел Рав4 от това време обаче, ако ще се пестят пари. Натрупват доста проблеми, вече са на доизживяване, ръждясва резервоар, скапват се жици, заминават датчици... На Хондата диференциалите са слабо място, особено ако не е поддържана добре, друго общо взето е нормално откъм износване, някакси са по-предвидими нещата. Гранд Витара вози много дървено на асфалт и при колите втора ръка има твърде много конкуренция на подобни цени, та вероятно затова не върви особено.

              Коментар


              • #8
                От: Кое да избера - CR-V 2005 Face или Rav4 2003 Face

                Случайно съм от тези, с дизелови Хонди, сменявали - маховик, притискателен диск, феродов диск и лагер (пълен комплект).
                И това беше преди около 5 години, като тогава всичко плюс труда ми се върза 1800 лв.
                Платих по-скъпа цена за труда (400 лв.), защото трябваше да стане на момента-веднага (по мой избор), за има няма 2/3 часа.
                А относно диференциалите, за близо 10/12 години, съм чул за два счупени и то защото както казва колегата, сигурно не са поддържани както трябва.
                / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                Коментар


                • #9
                  От: Кое да избера - CR-V 2005 Face или Rav4 2003 Face

                  Понеже стана въпрос за цената на двумасов маховик при Црв 2.2 дизел, се включвам пресен, пресен от миналата седмица. Цена с труда 2000лв., като включва маховик Luk, комплект съединител, лагер и демпферната шайба отпред на маховика.
                  Това е почти неизбежен ремонт, ама бензиновите варианти са цената на дизела+тия пари+ газови уредби+ това че са преди фейслифта повечето. Вярно на нафта някое левче на 100 по-скъпо от на газ.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кое да избера - CR-V 2005 Face или Rav4 2003 Face

                    Първоначално публикуван от martinys Преглед на мнение
                    ......... Цена с труда 2000лв., като включва маховик Luk, комплект съединител, лагер и демпферната шайба отпред на маховика........
                    Една бърза справка за Лук за Рав 4:
                    маховик - 1000
                    комплект съединител +лагер - 300
                    Като сложиш и труда, и може да се каже, че цените са напълно съпоставими.
                    Е, има и други цени - джапанпартс е х 2, с което искам да кажа, че ако се заиграе с части по близки до оригиналните цената спокойно може да достигне тая която се спомена по горе.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кое да избера - CR-V 2005 Face или Rav4 2003 Face

                      След като започнахте да сравнявате цените за съединител с маховик , може ли да споделите и цени на дюзите им?
                      На РАВ 4 мисля че се въртят около 1000 лв.бройката , но може и да греша?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кое да избера - CR-V 2005 Face или Rav4 2003 Face

                        Тая Тойота няма проблем с дюзите, освен в случай, че не си знае километрите.
                        Иначе се намират за около 600 лв.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кое да избера - CR-V 2005 Face или Rav4 2003 Face

                          Аз си взех РАВ 4 бензин, автомат, че да не ме притесняват дюзи, демпферни маховици и съединители.
                          За сметка на това чаках конкретния екземпляр, малко повече от година и не съжалявам.
                          RAV 4
                          F650GS

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кое да избера - CR-V 2005 Face или Rav4 2003 Face

                            Първоначално публикуван от FREEFLYER Преглед на мнение
                            Аз си взех РАВ 4 бензин, автомат, че да не ме притесняват дюзи, демпферни маховици и съединители.
                            За сметка на това чаках конкретния екземпляр, малко повече от година и не съжалявам.
                            Добър избор,автомата замества почти напълно бавните!
                            Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                            Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                            Враца

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кое да избера - CR-V 2005 Face или Rav4 2003 Face

                              Да това за бавните с автомата е добе. На моята за една година три пъти изпуши съединителя. Много лесно се пали тая гад. Иначе от равката за сега съм доволен.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X