Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся съвети. Документи за МПС - изрядност.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся съвети. Документи за МПС - изрядност.

    Здравейте всички. Пбръщам се към вас и ви моля за съвет, понеже съм в заплетена ситуация със стар автомобил на баща ми, който трябва да направя изряден, за да мога да карам. Колата е Мерцедес, нищо особено. Внос от Италия през 2007-2008 година. Когато за пръв път е регистрирана в България, родителите ми не са посетили данъчното с нужните документи, а само е регистрирана в КАТ и има номера. Никога не са плащани данъци, а на ГТП са минавали всяка година при познат. От известно време всичко стана електронно, аз изкарах книжка и няча как колата да бъде прекерана нез плащани данъците. Съмнявам се, че данъчното въобще знае, че колата съществува. Разполагам с Големия талон, малкия просто ще кажа, че беше откраднат, за да спестя ненужна имформация. Та въптосъте са ми:
    Мога ли някак да направя колата изрядна на сегашната регистрация на баща ми?
    Мога ли изобщо да я пререгистрирам без платен данък при нотариус?
    Какъв е редът на действия при КАТ и липсващия малък талон непоправим проблем ли е?
    Как мога да оправя нещата, защото колата има сантиментална стойност?
    Всякаква помощ ми е от полза, Благодаря предварително!

  • #2
    От: Търся съвети. Документи за МПС - изрядност.

    Първоначално публикуван от HeadShotMaybe Преглед на мнение
    Здравейте всички. Пбръщам се към вас и ви моля за съвет, понеже съм в заплетена ситуация със стар автомобил на баща ми, който трябва да направя изряден, за да мога да карам. Колата е Мерцедес, нищо особено. Внос от Италия през 2007-2008 година. Когато за пръв път е регистрирана в България, родителите ми не са посетили данъчното с нужните документи, а само е регистрирана в КАТ и има номера. Никога не са плащани данъци, а на ГТП са минавали всяка година при познат. От известно време всичко стана електронно, аз изкарах книжка и няча как колата да бъде прекерана нез плащани данъците. Съмнявам се, че данъчното въобще знае, че колата съществува. Разполагам с Големия талон, малкия просто ще кажа, че беше откраднат, за да спестя ненужна имформация. Та въптосъте са ми:
    Мога ли някак да направя колата изрядна на сегашната регистрация на баща ми?
    Мога ли изобщо да я пререгистрирам без платен данък при нотариус?
    Какъв е редът на действия при КАТ и липсващия малък талон непоправим проблем ли е?
    Как мога да оправя нещата, защото колата има сантиментална стойност?
    Всякаква помощ ми е от полза, Благодаря предварително!
    Не виждам да имаш някакви проблеми. Само трябва да и платиш данъците(от 2007-2008г.) до сега, вероятно с някакви лихви.
    Липсата на малък талон не е проблем. Отиваш със големия, ГО и вероятно преглед и бележка за данък(не помня вече), подписваш една декларация, че ако намериш малкия талон ще го върнеш, плащаш някаква малка такса и ти дават новия.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • #3
      От: Търся съвети. Документи за МПС - изрядност.

      Отиваш в КАТ с големия талон с баща ти, или с пълномощно, казваш че си загубил малкия талон, и си вадиш нови талони 2 бр., защото трябва двата да са с еднакви номера. После отиваш в данъчното и декларираш автомобила, начисляват ти данъци 5 години назад с лихвите и си готов. Може и в обратния ред. В този има шанс да ти я регистрират в данъчното автоматично, след смяна на талоните. Зависи от кой град си, че не навсякъде са вързани с областния КАТ. За изваждане на дубликат на талон пише тук https://www.mvr.bg/opp/%D0%B0%D0%B4%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%B8-%D1%83%D1%81%D0%BB%D1%83%D0%B3%D0%B8/%D1%83%D1%81%D0%BB%D1%83%D0%B3%D0%B8-%D0%BF%D0%BE-%D1%80%D0%B5%D0%B3%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%81/%D0%B8%D0%B7%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D1%83%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D1%80%D0%B5%D0%B3%D0%B8%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%8A%D1%82%D0%BD%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%BE%D0%B7%D0%BD%D0%BE-%D1%81%D1%80%D0%B5%D0%B4%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE , МНОГО е желателно да си го принтираш, почти сигурно ще ти искат още документи, щото там работят симпатични и усмихнати хора, които си знаят всичките наредби . Това последното ме разбра се надявам. Няма и ден два псуване и си готов.
      Ето го и текста, въпросните декларации за изгубен талон ти ги вадят на място от системата, само подписваш:

      Заявлението се генерира от информационна система на МВР. Данните са попълнени автоматично. Заявителят само проверява данните и удостоверява с подписа си верността им. Заявителят не е необходимо предварително да попълва заявление.
      Към заявлението се прилагат следните документи:
      - документ за самоличност
      - декларация, че свидетелството е изгубено, унищожено или откраднато. Декларацията се генерира от информационна система на МВР. Данните в нея са попълнени автоматично. Заявителят само проверява данните и удостоверява с подписа си верността им. Заявителят не е необходимо предварително да попълва декларация.
      - превозното средство - за идентификация (само когато се заявява дубликат на Част I)
      - документ за сключена застраховка "Гражданска отговорност" с бланка на двустранен констативен протокол за пътнотранспортно произшествие (ПТП)
      - табели с регистрационен номер (само когато се заявява дубликат и на двете части на свидетелството)
      - частта от свидетелството, която не е изгубена, открадната или унищожена
      - документ за платена държавна такса
      - нотариално заверено пълномощно - когато дубликатът се заявява от пълномощник

      п.п.МНОГО желателно дебитна карта, още по желателно на баща ти, ако си с него, или твоя, ако си с пълномощно. Иначе още псуване и втори дубъл на опашка, след като платиш в банка. Последната при нас е извън КАТ.
      Последно редактирано от Asen Kushlev; 26-01-19, 17:46. Причина: допълване
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #4
        От: Търся съвети. Документи за МПС - изрядност.

        За данъците има давност от пет години. Отиваш в данъчното и плащаш данъка за пет години назад и глобата и после са ти казали как е нататък.

        Коментар


        • #5
          От: Търся съвети. Документи за МПС - изрядност.

          Защо темата е в СПЕШНА помощ?
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #6
            От: Търся съвети. Документи за МПС - изрядност.

            Първоначално публикуван от crazyjob83 Преглед на мнение
            За данъците има давност от пет години. Отиваш в данъчното и плащаш данъка за пет години назад и глобата и после са ти казали как е нататък.
            Каква глоба и за какво ?!

            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
            Защо темата е в СПЕШНА помощ?
            Щото му е спешно.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Търся съвети. Документи за МПС - изрядност.

              Ако младежа каже цялата история може да се окаже нещо друго.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #8
                От: Търся съвети. Документи за МПС - изрядност.

                Ми ... и на мен ми трябва сМешо биалета за колата.

                Коментар


                • #9
                  От: Търся съвети. Документи за МПС - изрядност.

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Ако младежа каже цялата история може да се окаже нещо друго.
                  Нямането на талон може да значи и спрян от движение. Може и да значи неудачна покупко-продажба и някой да има претенции върху колата.

                  За регистрирането в общината искат договора за покупко-продажба. Ако го няма може да се иска от КАТ, там имат копие.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Търся съвети. Документи за МПС - изрядност.

                    Филмът е доста по-сложен...та за това колегата подожда по-внимателно отдалеч..
                    Имах подобен случай преди години...реших да взема един много читав Самурай , но имаше подобен проблем...От както е бил вкаран в Бг - първа регистрация , не е бил заприходяван никъде..в нито една служба, освен в КАТ -Хасково.Момчето дето ми го продаваше ми каза цялата истина...6години го кара без да го е регистрирал официално в данъчното в София и в кат.Голям проблем се оказа - да се регистра законно в КАТ , трябва законен Договор от Нотариус, но Нотариуса иска Платени данъци/липса на задължения/ , иначе нестава!Да ама в Данъчно се заприходява само със Договор от Нотариус!Омагьосан кръг.., който в София беше много скъпо и невъзможно да му го оправят!/нотариусите отказваха сделка/Трябва му много печен Нотариус, който разбира и знае какво да направи за да вкара мпс-то в масивите като заприходяване в данъчно/с глоба естествено за ненавременно данъчно задължение/
                    СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Търся съвети. Документи за МПС - изрядност.

                      Към питащия!!

                      Дубликат на "малък" талон ( да не обяснявам кое е част 1-ва и част 2-ра) се прави със заявление в КАТ, като се представи "големия" и ГО. Това го прави собственикът или упълномощен от него.
                      Данък се дължи за пет години назад плюс настоящата година.
                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Търся съвети. Документи за МПС - изрядност.

                        Не, просто един “познат” индивид от ромско потекло беше достатъчно убедителен, че с връзки колата може да мине на преглед без платени данъци. Баща ми му даде малкия талон със сума пари. Човека не се обажда втори месец, не вдига, явно е сменил телефон и общо взето това е сега талона е в него.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Търся съвети. Документи за МПС - изрядност.

                          Благодаря, на всички за предоставената имформация!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Търся съвети. Документи за МПС - изрядност.

                            Миналата година минах по тоя път с нивата . Въобще не я бях регистрирал навремето в общината повече от 10 години . Дължат се данъците за 5 години назад и лихвите върху тях за 3 . Това е няма никакви глоби . Ако от общината все пак се опитат нещо се позоваваш на давността и понеже по закон тя не се прилага автоматично може да се наложи да пуснеш едно заявление . При мен беше безболезнено защото данъка на нивата е около 30 лева .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Търся съвети. Документи за МПС - изрядност.

                              Те много добре си знаят за 5 годишната давност, миналата година разархивирах едно ремарке с жълт номер. В данъчното върнаха 5 години назад с лихвите и ми взеха 30 лв. и всичко е ОК. Преди това минах през КАТ да сменя номера и да се полюбувам на бюрокрация и простотии.
                              Ford Maverick II 2.3 XLT
                              Ford Mondeo MK5

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X