Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся съвети. Документи за МПС - изрядност.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Търся съвети. Документи за МПС - изрядност.

    Първоначално публикуван от HeadShotMaybe Преглед на мнение
    Не, просто един “познат” индивид от ромско потекло беше достатъчно убедителен, че с връзки колата може да мине на преглед без платени данъци. Баща ми му даде малкия талон със сума пари. Човека не се обажда втори месец, не вдига, явно е сменил телефон и общо взето това е сега талона е в него.
    До миналата година ставаше в някакъв вълшебен пункт в София, ама за тази вече не знам, а и не ме интересува.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #17
      От: Търся съвети. Документи за МПС - изрядност.

      Не ми се смята колко закона са нарушени тук.

      Коментар


      • #18
        От: Търся съвети. Документи за МПС - изрядност.

        Ха, появи се и полицията...
        Все пак момчето пита как да оправи нещата така, че да станат легални и без нарушения, а не 'защо се е стигнало до тук'...
        Не съм сигурен дали вече не е въведен автомобила и в МДТ, щото нали нещо връзваха системите точно с цел да изловят такива 'невидими' автомобили..
        Но общо взето - колегите са посочили правилният път...
        1. Възстановяване на документацията (талоните на автомобила)
        2. Възстановяване на справедливостта - деклариране в данъчното и плащане на дължимите данъци с лихвите...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #19
          От: Търся съвети. Документи за МПС - изрядност.

          В МДТ могат го въведат само ако някой им подскаже. Въпросното ремарке, което разархивирах, беше 2 в 1, загубен жълт номер и загубен талон. Търсих го в КАТ по номер на рама, която си взех от теглича. Та с "любезното" съдействие на найсе гишета в КАТ(всеки гледа да те прехвърли на някой друг, белким се откажеш, ма аз тъп и упорит ), намерих какъв е бил заветният ДКН. Това беше някъде по това време на годината. Ремаркето е зарязано поне 15 години, спряно явно автоматично от движение, не се начисляват данъци. Месец след моето разбутване в КАТ, се появиха данъци за 5 години назад.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • #20
            От: Търся съвети. Документи за МПС - изрядност.

            Нормално да се появят.
            За минаването на преглед-става, ама не става за всеки. Глобите са сериозни. В един момент бяха напраскали такива количества актове на софийските пунктове, че не смогнаха да издадат постановленията после. На поне 80% им се размина, защото изтече давността за издаване на НП. Отделно колко отпаднаха в съда.
            Така, че-за ставането става, ама мноооого трудно и не за всеки. Трябва тоя в пункта да е минал вече по тоя път и да знае какво прави.

            Идеята да се дадат пари+документ в единствен екземпляр на циганин е...извинявайте...много тъпа!
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #21
              От: Търся съвети. Документи за МПС - изрядност.

              Ако колата е под 100 кс и е с малък данък всички останали галимации са излишни . По едно време миналата година за преглед без данък искаха по 200 - 300 лева . Да търсиш по евтини варианти е оправдано само ако данъка ти е 200 - 300 лева .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #22
                От: Търся съвети. Документи за МПС - изрядност.

                Дори и за тия пари пак нямаше 100% гаранция, че ще успеят да ти направят прегледа. Това пък вървеше до време. Сега не мисля, че е възможно това.
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X