Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Първото ми бъги

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първото ми бъги

    Здравейте, решил съм да си направя бъги заедно с баща ми. На 16 съм и що годе разбирам от коли, а той беше състезател и разбира. За сега съм решил бъгито да е двуместно, но не знам какъв двг да използвам - от кола или мотор. В момента разполагам с един стар рендак 5 и москвич 412, та се чудя от тях нещо ще може ли да се ползва, ако не дали ще мога да разменя някое от двете за нещо, което наистина ще стане. Принципно ми се иска след време да почна да се състезавам и аз та може да се пробвам да го направя и състезателно. Кажете има ли смисъл да се занимавам с това или да взема някой по-старичък джип, да го стегна и да го направя за състезания (кефи ме лада нива ). Имам и още много питания, но сега ако можете да ми помогнете с нещо ще се радвам!

  • #2
    От: Първото ми бъги

    Определено имаш много да четеш из Форума.

    Коментар


    • #3
      От: Първото ми бъги

      Карай на игрите направо, по-безопасно е, по-лесно, по-евтино, не се мъчиш с нищо и като се блъснеш, почваш отново!
      мисля, да зема а се замисля...

      Коментар


      • #4
        От: Първото ми бъги

        Градев-младши....
        Виж сега - питай първо баща ти. Вероятно той ще е основния спонсор на занимавката, та ще е важно мнението му. Вероятно той ще е и основния източник на съвети, и вероятно той ще отвърне по-съществената част от работата.
        Та - послушай съветите му - тук със сигурност ще получиш една торба с акъли, ама кой ще ти е от полза?
        Ясен е прав - почни с четенето - толкова полезни неща има да прочетеш тук, толкова ценни хора с ценен опит и ценни познания има.
        Не им губи времето с неясни питания - почети повече, и тогава сервирай концепцията, с конкретни питания.

        Браво на баща ти - щом е успял да налее малко бензин и в тебе, и смелост - да се захванеш с такова нещо - пък дори с неясен край..

        Давай смело - тук един юнак направи кръстоска между моторетка и портален кран, и въпреки бъзиците, я подкара. Много хора бяха скептични, и аз включително, ама то пък взе, че стана.

        Успех ти желая!

        Коментар


        • #5
          От: Първото ми бъги

          Браво момче!Прави са колегите ,чети и се информирай,коментирай са баща ти целия проект !Няма да ти е лесно,но идеята си струва ,залагай много на сигурноста!Мотора от Рено 5тица не е зле,ако е в добро състояние,от Москвича не ,кютук е.!Успех в начинанието !Бъди здрав и когато почнеш практическото изпълнение ,споделяй тука!Ще е интересно!
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #6
            От: Първото ми бъги

            Рено петичката е по-добрия вариант.

            По-дълга колесна база с 1см .
            По-добро тегло с около 250 кг.
            По-добър избор на двигатели.

            Аз бих се захванал с нея и бих направил само леки корекции.
            Олекотяване на всичко,интериор,брони,лайсни,преден капак,замяна на стъкла с тънък поликарбонат,всичко...предната броня само да се модифицира без да се маха !!!
            Преместване на акумулатора отзад за да не ти подхвърля задницата по бабуните като олекне колата отзад.
            Изнесени джанти с по-адекватни гуми и леко изрязване на калниците за да се поберат гумите.
            Окачването може да не се пипа за начало защото колата ще се повдигне като я олекотиш,само едни каиши за ограничаване обратния ход на окачването са достатъчни.
            Проверка на шините държащи резервоара...за да не го търсиш в полето че ще те пораздруса
            Една импровизирана клетка от хубаво желязо.
            Каквото и да правиш е много важно колата да не спира да се движи !!!

            Аз бих направил това ако искам да се уча и забавлявам.

            Захванеш ли се с по-сериозен проект знай че дълго време ще седи купчина желязо в гаража,която няма да може да караш!
            Мятай се в нещо леко модифицирано и му скъсай задника.

            Направи си импровизиран маршрут из някой ниви и накарай баща ти да го мине с твоята кола за време за да имаш ориентир.
            Като му подобриш времето значи си готов за по-добра машина

            Коментар


            • #7
              От: Първото ми бъги

              Преди всичко Рено 5 е кола с предно задвижване и преден двигател, т.е. няма кардан, което сериозно опростява пасването на конструкцията.

              Коментар


              • #8
                От: Първото ми бъги

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Преди всичко Рено 5 е кола с предно задвижване и преден двигател, т.е. няма кардан, което сериозно опростява пасването на конструкцията.
                Тцъ,не е!По тази логика всички Опели и голфетки трябва да стават ама не.
                Удачен вариянт е мотор комплект със скорости от Ауди или Ренде Еспейс,21.На последните короната във скоростната кутия може да се "върти" за преден и заден мотор.

                P.S.При направа на бъги има две концепции,преден и заден мотор като мотора се намира зад водача.Преден е като зад водача е мотор и скорости,заден са скорости и после мотор.

                Ей го със преден мотор:

                И заден мотор,не се вижда много добре:
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • #9
                  От: Първото ми бъги

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190112_113140.jpg
Прегледи:1
Размер:215.0 КБ
ID:5808062
                  Ей го моя изрод и му предстои гоооляма реставрация!
                  мисля, да зема а се замисля...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Първото ми бъги

                    Я,Самарка.На времето в България са били внесени 10бр по някаква партийна линия,производство са на завод Кама.Три са нейде из Монтанско,две във Казанлък,едно във Шуменско,това във Варна и още три се губят някъде.Изключително лека и здрава конструкция,със напречен мотор-ск и ляв лост за скорости(недоразумение).От тия 7бр повече от 6години,не съм виждал нито едно по трасетата.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Първото ми бъги

                      Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                      Тцъ,не е!По тази логика всички Опели и голфетки трябва да стават ама не.
                      Удачен вариянт е мотор комплект със скорости от Ауди или Ренде Еспейс,21.На последните короната във скоростната кутия може да се "върти" за преден и заден мотор.

                      P.S.При направа на бъги има две концепции,преден и заден мотор като мотора се намира зад водача.Преден е като зад водача е мотор и скорости,заден са скорости и после мотор.

                      Ей го със преден мотор:

                      И заден мотор,не се вижда много добре:
                      Колега би споделил как стой въпроса с короната на моделите който си споменал.До колкото разбирам се отваря кутията и обръщаш короната за да започне да върти наобратно ли?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Първото ми бъги

                        Градски легенди малко...На рено само UN1 кутията може да и се върти диференциала. Много е рядка. Толкова, че след две години търсене още не съм виждал такава на живо.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Първото ми бъги

                          Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                          Я,Самарка.На времето в България са били внесени 10бр по някаква партийна линия,производство са на завод Кама.Три са нейде из Монтанско,две във Казанлък,едно във Шуменско,това във Варна и още три се губят някъде.Изключително лека и здрава конструкция,със напречен мотор-ск и ляв лост за скорости(недоразумение).От тия 7бр повече от 6години,не съм виждал нито едно по трасетата.
                          Даааа, старата пушка знае какво вижда! Наистина е много леко, това дебна да го купя от 2006г. от Варна! Момчето, ако е мераклия е по-добре да ползва модел за конструкция, вместо да се чуди от къде я захваща, че за състезателна машина няма право на грешки. В интерес на истината е моооого трудно да се направи сполучлив опит от първи път! Старата си рама (на Гальо от Търговище) я продадох на един, дето 3г. ряза, заваря и не успя да направи каквото искаше.
                          мисля, да зема а се замисля...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Първото ми бъги

                            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                            Градски легенди малко...На рено само UN1 кутията може да и се върти диференциала. Много е рядка. Толкова, че след две години търсене още не съм виждал такава на живо.
                            Търсиш Еспейс 2,8 V6!
                            мисля, да зема а се замисля...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Първото ми бъги

                              Първоначално публикуван от eti Преглед на мнение
                              Колега би споделил как стой въпроса с короната на моделите който си споменал.До колкото разбирам се отваря кутията и обръщаш короната за да започне да върти наобратно ли?
                              Точно,премества се короната.

                              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                              Градски легенди малко...На рено само UN1 кутията може да и се върти диференциала. Много е рядка. Толкова, че след две години търсене още не съм виждал такава на живо.
                              Както споменах,на ренде 21 също става да се прехвърли короната и до там,самата ск не подлежи на интервенции.Малко междуосово р-е и изключително дребни зъбни колела със ситен модул.
                              UN-1 ск има на ренде 25,мастер,еспейс или на всички обзаведени със бензиновият v-6-2,8.На еспейса се познава по петте шпилки на джантите.Има я и на някои дизели,като крайното предаване е променено на 4 и нещо си,спрямо 3,8888 на бензиновият вариянт.Има и едно супер рядко изпълнение на 3,444 монтирано на алпин-турбо.

                              Ей ги на картинка:UN-1

                              И от 21:
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X