Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Педал на газта Терано 2.7

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Педал на газта Терано 2.7

    Колеги, някой знае ли дали педала на газта с потенциометъра е еднакъв при Терано 2.7 1996 год.:
    - с Bosch и Zexel горивна система;
    - с ляв и десен волан;
    - с ръчни или автоматични скорости;
    - с 4-те фара или тези след 2000-та година?
    Налага ми се да сменя педала с потенциометъра, тъй като на диагностика излиза грешка в педала на газта и незнам от какъв джип да търся втора употреба.
    Ако някой знае цена на нов нека сподели.

  • #2
    От: Педал на газта Терано 2.7

    Цената на нов не те интересува, вЕрвай ми! По-скъп е от ново турбо.

    Поне 2 модела са. Като номера излизат повече но подозирам че са най-много 3 вида, а вероятно дори и само тия двата, на които се мъдрят картинки из нета.

    На трилитровите е различен със сигурност и несъвместим.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Педал на газта Терано 2.7

      Пробва ли да го опръскаш обилно с контактен спрей ?

      Коментар


      • #4
        От: Педал на газта Терано 2.7

        Не съм пробвал още, но мисля през почивните дни да сваля педала и да опитам да го почистя и да напръскам с контактен спрей. Според вас ще навреди ли, ако първо напръскам с WD-40 или спирт, а след това с контактен спрей? Като го сваля ще потърся и номер, за да имам ориентир какво да търся, ако се наложи.

        Коментар


        • #5
          От: Педал на газта Терано 2.7

          Къде ще го пръскаш това WD40?

          Потенциометъра е затворен хермертично. Дали може да се отвори ще видиш като го свалиш, а къде да се чисти и поправя евентуално ще се види като го отвориш. Мисля си че вътре трябва да има смазка, та не е много сигурно контактния спрей колко би помогнал - той ще я махне. Ако причината е спекла се смазка по пистите - почистване с контактен спрей и нанасяне на нова смазка където е нужно ще помогне. Но смятай че ако причината е в самия реостат/потенциометър, вероятността да подлежи на ремонт е доста малка. Трудно се случва да не дава контакт заради замърсяване или смазка - постоянно е в движение и се самопочиства, точно като потенциометър за нивото на горивото в резервоара - това сдава или от корозия, или от износване, или от дълъг престой неподвижно, като ако е последното след известен период на каране се самопоправя/самопочиства.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Педал на газта Терано 2.7

            Мислех да пръскам по пистите. Джипа последните 12 години е каран много малко, взех го от познат и може би от застояване идва проблема. Май в крайна сметка ще се взима "нов" втора употреба, пък какъвто се падне Все пак тези дни ще сваля педала да знам поне какво търся и ще се пробвам да го разглобя, ей така от любопитство.

            Коментар


            • #7
              От: Педал на газта Терано 2.7

              Освен потенциометър има и 2 микроключета - виж и тях - едното показва кога педалът е отпуснат , другото при максимално натиснат . Ако се сваля и разглобява може и да се разхвърчат разни пружинки , пластинки ... По-скоро провери на място как сработват ключетата .

              Коментар


              • #8
                От: Педал на газта Терано 2.7

                Благодаря за съветите!

                Коментар


                • #9
                  От: Педал на газта Терано 2.7

                  Какви са симптомите и какво точно дава при диагностиката? Питам, защото доскоро и аз се заигравах с педала на Вектра, но се оказа, че проблема е в ТПС-а и дросела (т. нар. throttle body) и по-точно в спукани спойки на крачетата на буксата и задръстване от нагар от ЕГР-а.
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #10
                    От: Педал на газта Терано 2.7

                    Няма тук такива неща - на самия педал има потенциометър и ключета, натам всичко е жици. TPS няма - то няма и дросел, нито пък нещо, от което може да даде грешка, по-надолу в колектора отиват направо, когато изобщо има ЕГР.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Педал на газта Терано 2.7

                      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                      Какви са симптомите и какво точно дава при диагностиката? Питам, защото доскоро и аз се заигравах с педала на Вектра, но се оказа, че проблема е в ТПС-а и дросела (т. нар. throttle body) и по-точно в спукани спойки на крачетата на буксата и задръстване от нагар от ЕГР-а.
                      Симптомите са, че светва от време на време чека и колата влиза в сервизен режим, започва да си дава за момент сама газ, после спира да дава газ. След време чека изгасва и колата започва да си върви. По време на изпреварване също прави мизерии, като натиснеш рязко газта, между 2000 и 3000 оборота, джипа започва да придърпва (да се подмята) все едно не му стига гориво. Ако отдръпна дори половин сантиметър крака от педала, всичко се оправя. Вчера Тераното беше на диагностика и ми казаха, че излиза грешка от педала на газта.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Педал на газта Терано 2.7

                        Ако при това пропушва синъо може да е запушено подаването на гориво. В такава ситуация може да извади няколко грешки.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Педал на газта Терано 2.7

                          Първоначално публикуван от Жеков Преглед на мнение
                          Ако при това пропушва синъо може да е запушено подаването на гориво. В такава ситуация може да извади няколко грешки.
                          Не виждам как би извадило грешка от педала на газта, обаче.

                          Иначе всичко останало по отношение на момент на впръскване, количество и умна дюза ще извади като нищо при недостиг на гориво. Даже е почти задължително да ги извади, ако се стигне до светване на лампа.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Педал на газта Терано 2.7

                            Не съм забелязал да пуши.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Педал на газта Терано 2.7

                              Най-добре приготви / огъни един кламер и като направи пак номера , отбий и направи диагностиката на момента ( има залепена тема как става ).

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X