Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Mат лак Mицибуши l200

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Mат лак Mицибуши l200

    Здравейте Колеги,

    Искам да си боядисам колата в черен мат, че днес видях една такава машина и изглеждаше супер яко.

    Някой да има опит?

    Как мога да постигна такъв военен стил?

  • #2
    От: Mат лак Mицибуши l200

    Купуваш съответната боя от магазина и намираш кадърен бояджия. Доколкото ми е известно матът е по-труден за работа от гланца. Гланца търпи корекции чрез полиране.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Mат лак Mицибуши l200

      Аз преди години си боядисах мотора така.Черен мат със 100% мат лак.Така се водеше по спомен.Стана много лесно,никаде не се разля а не съм бояджия и го правих в гаража.
      Аз знам че нищо не знам,но други и това не знаят.

      Коментар


      • #4
        От: Mат лак Mицибуши l200

        На мотора са малки отделни детайли, с малки равни (като повърхност) части. Не знам като площ дали има колкото един средностатистически капак на автомобил. Именно на големите повърхности е лесно да се оакаш. Току видя някоя такава по улиците.

        ...и не на послено място - за частичен ремонт забравяш. Вади очи. Минимум цял детайл, със същата боя и при същия бояджия.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Mат лак Mицибуши l200

          Има сайтове които показват как да го направиш сам. Боите обикновено са спрей. Облпването на детайлите си е играчка.

          Коментар


          • #6
            От: Mат лак Mицибуши l200

            Бая спрейове ще му трябват за Л200 .... Със спрей с боя по каталог си боядисвах цялата лява страна на Вектрата, че беше издрана. Отива горе долу по един на детайл и пак не стана перфектно, иначе цвета е 1:1 с оригиналния. Спрейовете ми излизат по 23 паунда на брой с доставката, по един спрей лак към всеки спрей боя включително. В България са по около 30-40 лв. с лака. Та като добавиш шкурки, разредители и т.н. не излиза много по-евтино от това да я боядисат в гараж и риска да си ос.еш колата е значително по-малък. Някъде из провинцията сигурно ще му я пръснат за 500-600 лв. цялата + боята, но друг е въпросът дали ще намери някой, който е виждал и пипал мат боя преди това ...
            Последно редактирано от kuzdov; 25-01-19, 17:08.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #7
              От: Mат лак Mицибуши l200

              Баща ми боядисва на времето бус със спрейове. Точно мат. Доооста отиде.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Mат лак Mицибуши l200

                Аз имам опит. Не точно с L200 с други возила. Правилният, според мен, начин е с черна база (базова боя)и мат лак на Мипа.
                Боядисвал съм и с готова матова боя пак на Мипа,зелено т.нар. Милитъри гриин.Също стана добре,но варианта с мат лака ми хареса повече.
                Както по- горе отбелязаха,мат не се полира,поне не и с нормалните политури.
                Има и други вариянти,ма тях само съм ги гледал из интернет-Пласти Дип,или както и да се казва,нещо между боя и гумено покритие.Сега гледам и някакво подобие на "шагрен" на Боди,двукомпонентно,което се тонира и също е мат.
                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                Коментар


                • #9
                  От: Mат лак Mицибуши l200

                  Първоначално публикуван от Асен Христов Преглед на мнение
                  Аз преди години си боядисах мотора така.Черен мат със 100% мат лак.Така се водеше по спомен.Стана много лесно,никаде не се разля а не съм бояджия и го правих в гаража.
                  100% лично за мене седи като прегорял лак.
                  Аз лично мата го пръскам на 70%,но нали това си е въпрос на вкус.
                  Иначе колегата ако реши да го прави сам.....мата е по-тегав за пръскане.Пъро,ако не го нанесеш равномерно,при съхнене може да стане на петна.Ако нямаш условия и го направиш в прашинки и гадости - няма полиране.А пък ако тръгне да стича някъде - нито има полиране,нито вариянт да го "изгониш" при самото пръскане.
                  Иначе МИПА имат хубав готов мат лак - сипваш втвърдител,разредител и стреляш

                  Коментар


                  • #10
                    От: Mат лак Mицибуши l200

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Баща ми боядисва на времето бус със спрейове. Точно мат. Доооста отиде.
                    Така по груби сметки от личния ми опит със спрейовете (моите бяха по 500 мл., в България съм виждал само по 400 мл.) ще са необходими около 18-20 с боя и поне 10 с лак. Ако се грундира, още поне 10-15 грунд. Ако се наложи да повтаря някъде заради грешка или нещо друго, бройката може да скочи и нагоре. Абе грубо около 1200-1300 лв. (в оптимистичен вариант) ще е цялото удоволствие ако приемем, че боята е по 40 лв. за спрей ...
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #11
                      От: Mат лак Mицибуши l200

                      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                      Така по груби сметки от личния ми опит със спрейовете (моите бяха по 500 мл., в България съм виждал само по 400 мл.) ще са необходими около 18-20 с боя и поне 10 с лак. Ако се грундира, още поне 10-15 грунд. Ако се наложи да повтаря някъде заради грешка или нещо друго, бройката може да скочи и нагоре. Абе грубо около 1200-1300 лв. (в оптимистичен вариант) ще е цялото удоволствие ако приемем, че боята е по 40 лв. за спрей ...
                      Над 20 отидоха. Но само боя. Лак не е имало, грунд само на "кърпените" места. На другите само матиране с шкурка. 40лв на спрей ми се вижда малко множко като цена, даже и сега. Novol-ския акрилен прозрачен спрей например е 8лв в момента.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Mат лак Mицибуши l200

                        Преди няколко месеца оправях Хюндая на сина ми, че го беше направил на манерка. Пълнене на спрей 400 мл. с боя металик по каталог - 30 лв. Отделно другите екстри. Ако е заводски сигурно ще е по-евтин, но надали ще е значително. Грубо слагам 40 лв. с лак, шкурка, разредител и т.н., иначе не съм се интересвал колко е мат-лака. Може да се обезмасли и с бензин, вместо с разредител, ама някои от тия бои не се понасят добре с бензина и не хващат добре. А и дали ще даде 2 лв. за бензин или 5 за разредител е все тая. Както и да го смяташ, все ще си идат минимум 800-1000 лв. само за материали.
                        Последно редактирано от kuzdov; 07-02-19, 10:29.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #13
                          От: Mат лак Mицибуши l200

                          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                          ...Пълнене на спрей 400 мл. с боя металик по каталог - 30 лв...
                          Говоря за не-металик, заводски напълнена. Естествено че пълненето ще е по-скъпо, а металика - още по. Готова, предполагам прилична, акрилна боя на спрей е около 10лв в момента. Току що погледнах няколко сайта.
                          Не иде реч за ремонт, а за цялостно боядисване, тоест дали ще имат точно твоя цвят по RAL е без значение - взимаш каквото ти хареса от наличното. Случая беше именно такъв.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Mат лак Mицибуши l200

                            Според мен тия бои са само за дребни поправки и държат по година-две. Иначе ако се ползва такава цената ще спадне значително. Но колко ще изкара, Божа работа ....
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #15
                              От: Mат лак Mицибуши l200

                              Еми изкара 4-5 години, после замина на скрап. Боята си седеше, за мое учудване, и не съм забелязал някакви грижи. Подозирам че по някое време ще започне да "цапа", ама кога и как....
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X