Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бутала за нисан терано КА24Е

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бутала за нисан терано КА24Е

    Търсят се бутала нови бутала ремонтен размер за този двигател в модификация 124 коня ако има значение.Другият ми въпрос,преди да съм го разглобил е имат ли някакво специално покритие цилиндрите и подлежи ли на шлайф?

  • #2
    От: Бутала за нисан терано КА24Е

    Има какви ли не, включително оригинални +0.5 и +1.00. Ама цената на оригиналните хич не е красива. Неоригинални, включително ковани, се предлагат даже във варианти за различно сгъстяване, например 10.7:1 и 11:1

    Няма покритие. Разстъргва се безгрижно.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Бутала за нисан терано КА24Е

      Благодаря,родинте вериги са доста мълчаливи по въпроса и за това питам,помислих че има някаква изненада в блока и за това не се предлагат.

      Коментар


      • #4
        От: Бутала за нисан терано КА24Е

        Родните вериги продават повече части за ширпотреби. А и мотора си е дъртичък вече.

        Търси в google "KA24E pistons" и гледай колко нещо излиза.

        TEIKIN е не лош и доста евтин вариант, обаче +0.5 не намирам никъде. Стандартните са по 16 евро парчето в Русия.

        ПП: Глей кво става тук (не коментирам цените) - сума варианти:
        https://www.realstreetperformance.co...3D%5D%5B0%5D=1
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Бутала за нисан терано КА24Е

          Съвет към колегите с такива мотори.Ако чувате каквото и да е тракане от предния край на мотора не си правете оглушки,най-вероятно е от веригата и може да причини сериозни щети.Механизма за обтягане на веригата е недоклатен,но има лесна възможност за отремонтирането му.При прескачане на веригата последствията са сериозни.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038919156-big.jpg
Прегледи:1
Размер:467.5 КБ
ID:5809001Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038919155-big.jpg
Прегледи:1
Размер:412.0 КБ
ID:5809002Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038919169-big.jpg
Прегледи:1
Размер:905.4 КБ
ID:5809003Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038919170-big.jpg
Прегледи:1
Размер:789.5 КБ
ID:5809004Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038919163-big.jpg
Прегледи:1
Размер:654.1 КБ
ID:5809005Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038919157-big.jpg
Прегледи:1
Размер:582.9 КБ
ID:5809006Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038919161-big.jpg
Прегледи:1
Размер:707.7 КБ
ID:5809007Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038919160-big.jpg
Прегледи:1
Размер:506.9 КБ
ID:5809008Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038919159-big.jpg
Прегледи:1
Размер:724.8 КБ
ID:5809009

          Проблема в хидравличния обтегач се състои в това, че пружината му е много мека и без проблем може да бъде свита с пръсти,тя осигурява натяга,когато няма налягане на маслото.Рамото(плъзгача),с който го натиска веригата е около 40см и при въртене на стартер или при застопоряването на джипа на скорост,не е никакъв проблем прескачането.В отбегача има обратен клапан,който трябва да задържа маслото при изгасен двигател,но работата му не ме впечатли.

          Коментар


          • #6
            От: Бутала за нисан терано КА24Е

            Виж дали няма вариант на обтегача с механична "контра" - стеблото му пак е кръгло, но има нарязани шлици като на рейка.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Бутала за нисан терано КА24Е

              Има с тресчотков механизъм, даже е показан на клипа.Но аз харесвам простите неща и мисля да направя една шапчица на новия обтегач,която да не позволява прекаленото прибиране на банана, хем да се запази принципа му на работа.Като го гледам на клипа тресчотковия обтегач как трепери постоянно си представям при едно палене на скорост или рязко връщане на скорости какво му се случва.

              Коментар


              • #8
                От: Бутала за нисан терано КА24Е

                Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                Като го гледам на клипа тресчотковия обтегач как трепери постоянно си представям при едно палене на скорост или рязко връщане на скорости какво му се случва.
                Какво да му се случва? Това е преходен период от някоя и друга секунда. В нормален режим си работи като другия. Идеята на тресчотката е именно да не позволява прекалено прибиране, а не да обира луфтове. На трилитровия дизел например вариант без тресчотка няма, и двигателя има какви ли не други проблеми, но за проблеми с веригата и обтегача не съм чул до сега.

                Ти и да му направиш шапчица и да смениш веригата, тя все някога пак ще се разтегне и пак ще имаш луфт. Тресчотката прещраква именно при разтягане и се самонагажда към състоянието на веригата.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Бутала за нисан терано КА24Е

                  Че с тресчотка е по добре е ясно , ама на тоя двигател май първоначалния проблем е скъсания клапан.
                  Фиат Купе
                  Опел Фронтера В
                  Мицубиши Паджеро Пинин

                  Коментар


                  • #10
                    От: Бутала за нисан терано КА24Е

                    Понеже и аз имам същия мотор, при мен при палене на студено дрънчи 2-3 секунди докато маслото стигне до обтегача. Започна обаче от няколко седмици да че чува звънтене при рязко връщане на газта, което според мен значи, че веригата вече е порядъчно разтеглена. Мислех варианта да мина с подлагане на цилиндърчето на обтегача, но се отказах, така и така ще се отваря реших да сменя всичко. До ценовия клас 300 лева намерих цял комплект на Nipparts, тайвански, взех го дано да е читав. Вече близо месец седи в дома, че имаше много задачи, но живот и здраве във вторник ще започне да се разглабя джипката да се сменят. Направи ми впечатление, че тук (Великотърновско) доста от майсторите не се захващат да правят ремонта, явно е доста работа и не е много рентабилно или нямат знанията.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Бутала за нисан терано КА24Е

                      Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
                      Че с тресчотка е по добре е ясно , ама на тоя двигател май първоначалния проблем е скъсания клапан.
                      В грешка си, колега, ако се вгледаш внимателно ще видиш,че по всички цилиндри има удар на клапан в буталото, просто на четвърти клапана не е издържал при удара и е смлял буталото.



                      @sparkybg Той точно в тея преходни периоди от по няколко секунди прави белята.Веднъж вдигне ли налягане на маслото няма ядове.Притеснява ме това, че при някой по рязък удар може да изтърве зъбчето на тресчотката и да се върнем в изходно положение, най вече защото тази от клипа е някакво много афтърмаркет изпълнение.Виж ако е в заводски вид и някой доста си е чесал главата от какъв материал да бъде направена и как да бъде fail-safe бих я сложил без да се чудя, особено пък както казваш, че е проверена във времето, аз по сигурна проверка от тази не зная.За сега мисля да го реша проблема с нов обтегач и шапчица, пък после ако някой ден се разтегне до там,че да трака на студено,ще се подложи една шайба зад шапчицата,цялата работа се заключава в развиването на капака на клапаните и още 2 болта.Поне по-този начин съм сигурен,че няма да прескочи заради обтегача.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Бутала за нисан терано КА24Е

                        Ако направиш шапчица, напиши размерите ако може. Не е ли възможно да изпадне по някакъв начин самата тя?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Бутала за нисан терано КА24Е

                          Ще я направя и ще споделя със сигурност, но не мога да ти обещая кога, че доста неща са ми на главата.Няма как да изпадне,защото просто няма място къде да отиде.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Бутала за нисан терано КА24Е

                            На моя маверик като изтропа биелен лагер взех един двигател от нисан прерия за донор. Пак 2,4 бензин, кода пак е КА24, само без "Е" накрая. Викам си-какво пък толкова, това е или с различна водна помпа, или с по-мощен генератор, или...
                            И като го разглобих уж всичко е като на моя, ама с малки разлики. Малки разбира се, ама колкото да не стават като за мен. Не си спомням биелите ли ползвах или буталата. Трябва да погледна в гаража, ако буталата са налични-подарък.
                            Ама надали, от тогава гаража е претърпял няколко основни разчиствания, и доста скрап се изнесе, та може и буталата да са заминали.
                            Ако има интерес-ще проверя в скоро време.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Бутала за нисан терано КА24Е

                              Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                              Притеснява ме това, че при някой по рязък удар може да изтърве зъбчето на тресчотката и да се върнем в изходно положение, най вече защото тази от клипа е някакво много афтърмаркет изпълнение.
                              Бях останал с впечатление че има и оригинално със зъбчета. За тоя мотор не съм се ровил.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X