Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Издирвам лекарството Дараприм/Daraprim

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Издирвам лекарството Дараприм/Daraprim

    Мда, отново една родна действителност - получаваш рецепта от лекар (паразитолог) с думите, като намерите лекарството ми се обадете .
    - Ама чакай - нали се купува от аптеката ?
    - Няма го !
    - Е как?! От къде ще го намерия ?
    - Ами има го в Гърция, Англия, Испания, Германия, Америка, Канада...
    - Викам, аха ок!!!

    Да де, ама се оказа, че не е баш Ок. Ситуацията. е че брат ми има токсоплазмоза. Някакви си там паразитчета в кръвта. Обаче лечението се извършвало с лекарството Daraprim, което всъщност не е налично никъде в България. Както казах вече имам рецепта, но в Гърция ми отказаха с тази рецепта - трябвало от гръцки доктор. Помолих познат грък, да намери доктор и с моята рецепта да му напише гръцка - нъцки 7 са му отказали, имало някакъв чак в Солун компетентен лекар.
    В Англия търсят рецепта, незнам повече повече подробности, че свръзката ми е с беден речник.
    В Германия го има, дори онлайн, отново с рецепта, а и нямам представа как ще стане номера с транспорта, ако стане номера с рецептата.
    И така до тук.

    Пиша с надеждата, че някой наш съфорумник зад граница, който има желанието и езика да удари едно рамо в намирането и евентуално транспорта. За пари мисля, че не е нужно да говорим - каквото трябва ще бъде платено в аванс !
    А и някой ако е минавал по този път, да споделя ноУ хаУ

    За контакти - тук, на лично, на О899О14О8О и на вайбър - Иван!

    Благодаря предарително

  • #2
    От: Издирвам лекарството Дараприм/Daraprim

    Здравей, само идея чрез гъбко от англия. Има редовни пратки от там насам. В сърбия ако го има е добър вариант и обикновенно са по евтини лекарствара от тук пък може да се съчетае с разходка с дегустация

    Коментар


    • #3
      От: Издирвам лекарството Дараприм/Daraprim

      Първоначално публикуван от a_andreew Преглед на мнение
      Здравей, само идея чрез гъбко от англия. Има редовни пратки от там насам. В сърбия ако го има е добър вариант и обикновенно са по евтини лекарствара от тук пък може да се съчетае с разходка с дегустация
      Здрасти, забравих да напиша - в Сърбия го няма.
      В Англия ми трябва някой който да го закупи. А транспорта ще по Еконт - имат офиси там.
      Обаче се търси, някой който да може да свърши работата

      Коментар


      • #4
        От: Издирвам лекарството Дараприм/Daraprim

        Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
        Мда, отново една родна действителност - получаваш рецепта от лекар (паразитолог) с думите, като намерите лекарството ми се обадете .
        - Ама чакай - нали се купува от аптеката ?
        - Няма го !
        - Е как?! От къде ще го намерия ?
        - Ами има го в Гърция, Англия, Испания, Германия, Америка, Канада...
        - Викам, аха ок!!!

        Да де, ама се оказа, че не е баш Ок. Ситуацията. е че брат ми има токсоплазмоза. Някакви си там паразитчета в кръвта. Обаче лечението се извършвало с лекарството Daraprim, което всъщност не е налично никъде в България. Както казах вече имам рецепта, но в Гърция ми отказаха с тази рецепта - трябвало от гръцки доктор. Помолих познат грък, да намери доктор и с моята рецепта да му напише гръцка - нъцки 7 са му отказали, имало някакъв чак в Солун компетентен лекар.
        В Англия търсят рецепта, незнам повече повече подробности, че свръзката ми е с беден речник.
        В Германия го има, дори онлайн, отново с рецепта, а и нямам представа как ще стане номера с транспорта, ако стане номера с рецептата.
        И така до тук.

        Пиша с надеждата, че някой наш съфорумник зад граница, който има желанието и езика да удари едно рамо в намирането и евентуално транспорта. За пари мисля, че не е нужно да говорим - каквото трябва ще бъде платено в аванс !
        А и някой ако е минавал по този път, да споделя ноУ хаУ

        За контакти - тук, на лично, на О899О14О8О и на вайбър - Иван!

        Благодаря предарително
        Баща ми страда дълго от токсоплазмоза и последвали други усложнения(алергии) в следствие на предозиране с антибиотици. Иначе не е толкова сташно. Не трябва да се предозира.

        По същите причини - трудно намиране пробва по спомен 2 други антибиотика без ефект и от тях реално разви усложненията.
        Дараприма го намери в Испания за скромната сума от 2,6 евро на опаковка, при над 50лв. цена на заместителите които пробва преди това. Това преди 10 години някъде.

        Съветите му са да не си правите експерименти с други медикаменти и да внимавате с дозите. Беше луднал от проблемите и взимаше двойни дози от които получи тежки алергии най-вече към храни и пълното възтановяване му отне повече от 2 години. Имаше останал Дораприм, но скоро го изхвърли поради отдавна изтекал срок на годност.

        П.П. Бързо ли установиха диагнозата, че при него беше 20 дни ходене по лекари и изследвания докато разберат какво му е?
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • #5
          От: Издирвам лекарството Дараприм/Daraprim

          Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
          .

          П.П. Бързо ли установиха диагнозата, че при него беше 20 дни ходене по лекари и изследвания докато разберат какво му е?
          Месец... След проведено лечение за лаймска болест [emoji849]

          В крайна сметка и ние сме на мнение да изчакаме точното лекарство. Затова и пиша тук..

          Коментар


          • #6
            От: Издирвам лекарството Дараприм/Daraprim

            Учудвам се, че не ви дават лекарството в Гърция. Аз често изпращам мои пациенти за друго лекарство в Гърция, евтино, но липсващо в Родината. Нямат никакви проблеми с моите рецепти, както и от Турция. Попадал съм на гръцки сайт с доставки до БГ. Чул съм и за аптека в Серес, където работели българи и помагали. Има и една аптека в София, която внася и таблетира медикаменти, които липсата в България. Казва се Ерудита. Обади им се и попитай.
            Успех!

            Коментар


            • #7
              От: Издирвам лекарството Дараприм/Daraprim

              От Гърция има даже редовни доставки на всичко, де що можеш да се сетиш. Това нещо няма ли тукашен аналог. Защото аз така навремето с връзки си внасях едно от Австрия, а после се оказа, че и тук го има. Същото, ама с име-различно точно толкова, колкото да не го намерят търсачките.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #8
                От: Издирвам лекарството Дараприм/Daraprim

                Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
                Учудвам се, че не ви дават лекарството в Гърция. Аз често изпращам мои пациенти за друго лекарство в Гърция, евтино, но липсващо в Родината. Нямат никакви проблеми с моите рецепти, както и от Турция. Попадал съм на гръцки сайт с доставки до БГ. Чул съм и за аптека в Серес, където работели българи и помагали. Има и една аптека в София, която внася и таблетира медикаменти, които липсата в България. Казва се Ерудита. Обади им се и попитай.
                Успех!
                Ами странно, звънял съм в серес и някаква на промахон. Нямат го.
                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                От Гърция има даже редовни доставки на всичко, де що можеш да се сетиш. Това нещо няма ли тукашен аналог. Защото аз така навремето с връзки си внасях едно от Австрия, а после се оказа, че и тук го има. Същото, ама с име-различно точно толкова, колкото да не го намерят търсачките.
                Има да, и лекарството го има, но не го дават без рецепта.

                Коментар


                • #9
                  От: Издирвам лекарството Дараприм/Daraprim

                  Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                  От Гърция има даже редовни доставки на всичко, де що можеш да се сетиш. Това нещо няма ли тукашен аналог. Защото аз така навремето с връзки си внасях едно от Австрия, а после се оказа, че и тук го има. Същото, ама с име-различно точно толкова, колкото да не го намерят търсачките.
                  Има. Струва 10 пъти повече и не върши никаква работа, те и за това не го продават тук - евтино е и се ползва рядко за малко болести. Другия заместител го бяхме намерили в Турция - същата работа. Не помня на кой месец стигна до Дараприм и вече беше направил усложнения.

                  Успех с търсенето и бързо възстановяване!
                  Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                  Телефон - в профила!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Издирвам лекарството Дараприм/Daraprim

                    Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                    Има. Струва 10 пъти повече и не върши никаква работа, те и за това не го продават тук - евтино е и се ползва рядко за малко болести. Другия заместител го бяхме намерили в Турция - същата работа. Не помня на кой месец стигна до Дараприм и вече беше направил усложнения.

                    Успех с търсенето и бързо възстановяване!
                    Благодаря!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Издирвам лекарството Дараприм/Daraprim

                      Тези юнаци твърдят че доставят от Германия без рецепта - http://lekargermany.ru/lekarstva/pirimetamin-daraprim

                      Обаче цената е дърво, явно заради липсата на рецепта...

                      Вече предполагам от Русия ще е по лесно да ги докараш до България.

                      Друга опция която ползвах наскоро - Дубай. Пак ставаше въпрос за лекарство което струваше буквално левчета, но го нямаше в БГ. Е вярно ставаше въпрос за ОТС не за лекарство с рецепта, ама не пречи да пробваш.
                      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Издирвам лекарството Дараприм/Daraprim

                        Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                        Тези юнаци твърдят че доставят от Германия без рецепта - http://lekargermany.ru/lekarstva/pirimetamin-daraprim

                        Обаче цената е дърво, явно заради липсата на рецепта...

                        Вече предполагам от Русия ще е по лесно да ги докараш до България.

                        Друга опция която ползвах наскоро - Дубай. Пак ставаше въпрос за лекарство което струваше буквално левчета, но го нямаше в БГ. Е вярно ставаше въпрос за ОТС не за лекарство с рецепта, ама не пречи да пробваш.
                        Благодаря, чакам отговор от един колега от форума и позната от Германия.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Издирвам лекарството Дараприм/Daraprim

                          На таблото с обяви в Кауфланд, често се предлагат такива доставки, пробвай, обикновено са доста обиграни.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Издирвам лекарството Дараприм/Daraprim

                            Опитай друга аптека в Гърция. Давали са ми всякакви лекарства, вкл. онкологични. Ако го нямат в наличност, го доставят др. ден 12 ч.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Издирвам лекарството Дараприм/Daraprim

                              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                              Опитай друга аптека в Гърция. Давали са ми всякакви лекарства, вкл. онкологични. Ако го нямат в наличност, го доставят др. ден 12 ч.
                              В кой раион на Гърция ?
                              Дано днес Венци да намери и да му дадът в Брюксел. Ако не ще ходя пак до Гърция. Пусто малко говорят английски и се правят на отровени като ги питаш...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X