Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с гумените маркучи за маслото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с гумените маркучи за маслото

    Колеги от къде мога да намеря гумените маркучи за охлаждането на масло? Нови сапо 180лв. Въпросните гумени маркучи са под турбината към кулера. Някой давал ли ги е за карбоване и дали издържат след въпросната процедура?

  • #2
    От: Проблем с гумените маркучи за маслото

    На буса си правих маркучите за турбото по същата причина- единия 150 евро, другия 70. (евро!!!) и доставка от Германия.
    Излязоха към 30 лева двата. Втора година работят без проблем. Тефлонови с метална оплетка, кербовани както си му е ред и т.н. Правиха ми ги в една работилница, където правят хидравлични маркучи за камиони.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с гумените маркучи за маслото

      Първоначално публикуван от Baba Radka Преглед на мнение
      Колеги от къде ......
      А като не си написал от къде си ....ние да не сме на баба Ванга рода.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с гумените маркучи за маслото

        На дикавърито слагах маркучи за олио. Олиото е по агресивно от маслото и не съм имал проблеми.
        На мястото на старата кербовка сложих по 4 скоби - и с това не съм имал проблеми.
        Някъде тука съм писал за това.
        Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с гумените маркучи за маслото

          Абе ти и с тел да ги беше вързал сигурно пак щеше да стане, ама не виждам смисъл като могат да ти ги направят навсякъде за съвсем прилични пари . Нали се сещаш, че ако изпуснат при 6 атмосфери налягане за колко секунди ще изплиска цялото масло навън ... Сваляй маркучите и ги носи в някоя работилница за хидравлични маркучи. Свалят старите щуцери и надяват нови маркучи и си ти.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с гумените маркучи за маслото

            За изходящото масло от турбото съм ползвал силиконов маркуч устойчив на масло. От тези сините по тунинг магазините. Точно като колегата по-горе - пристегнат със скоби за водни съединения. Само около него имаше един топлоизолиращ шлаух за да не го пече толкова топлата част на турбото (не съм сигурен беше ли необходим).

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с гумените маркучи за маслото

              Аз не бих рискувал. Може да е устойчив на масло, ама за какво налягане е и дали е устойчив на температура, кой знае. Ако се спраска или изхлузи от скобите ще е голяма веселба със сигурност. Че няма и с какво да го смениш ако си някъде на път или по чукарите .... На старата фронтера ми се спука маркуча за обратното масло от алтернатора (от вакуум помпата), където налягането е никакво и пак изтекоха 3-4 литра масло за 10-15 метра
              Последно редактирано от kuzdov; 25-01-19, 15:22.
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с гумените маркучи за маслото

                Маслото от турбото не излиза под налягане. Оттичането (или пък с едно т да се пишеше...) се случва заради гравитацията. Затова и турбото се монтира високо. Долната част трябва да е над нивото на маслото в картера.

                При мен изкара с години. Нямаше драми с него никога. Иначе и аз се чудех какво да сложа, но накрая минах с най-простият вариант и нямаше проблеми. Даже си намерих темата от тогава - http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?t=343934 .

                Тия маркучи издържат над 200 градуса (по спомен ми се върти 250 градуса като цифра). Маслото до такава температура не стига.
                Последно редактирано от brum; 25-01-19, 15:29.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с гумените маркучи за маслото

                  Може. То там маркуча оригинално си е със скоби май. Но за маслото към кулера не бих си правил експерименти.
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с гумените маркучи за маслото

                    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                    Абе ти и с тел да ги беше вързал сигурно пак щеше да стане, ама не виждам смисъл като могат да ти ги направят навсякъде за съвсем прилични пари . Нали се сещаш, че ако изпуснат при 6 атмосфери налягане за колко секунди ще изплиска цялото масло навън ... Сваляй маркучите и ги носи в някоя работилница за хидравлични маркучи. Свалят старите щуцери и надяват нови маркучи и си ти.
                    При мен проблема беше, че няма развиване тъпата алуминиева връзка и трябваше репатрак и т.н. А и кой ли щеше да я развие без да строши радиаторчето ...
                    За охлаждането няма налягане, само температура. Ония от олиото държат температура, а защо трябва да е кербовка, а не скоби не ми стана ясно.
                    А тел сложих малко. Без тел не може
                    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с гумените маркучи за маслото

                      Напротив. Има налягане точно такова, каквото излиза от помпата. На Фронтерата преди кулера има и термостат, който е затворен с тапа и зегерка и познай как се вади..... Като свалиш зегерката и избримчиш 3-4 000 оборота. Ама трябва да има някой с доволно количество парцали там и да не се плаши от малко масълце по физиономията и в косата ...
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с гумените маркучи за маслото

                        С водни съеднинения не знам как ги постигате нещата, ама налягането на маслото в турбото е 3-4 бара като минимум и спокойно отива на 8 ако на мотора не са му вече продухани лагерите на вала. Дори да стане с водно съединение, рискът не е оправдан. При мен изби маркуча до турбото (високото налягане) и за няма 100 метра половината масло беше на пътя. Погледнах в огледалото и видях, че оставям маслена диря. Дупката в маркуча-цепнатинка примерно 1-2мм.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с гумените маркучи за маслото

                          Е вие пък къде отидохте...
                          Аз , като фърлих боба излезе, че става дума за маркучите, които водят маслото от автомата до масления радиатор отпред.
                          Да видим, като баба Радка се пресрами да каже за какво точно става дума...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с гумените маркучи за маслото

                            Пак ще кажа - маркуча която отвежда маслото от турбото към картера е на самотек, не е под налягане! Пък ако искайте слагайте маркуч дето държи и 10 бара. Там маркуч със водна скоба върши идеална работа стига да е устойчив на масло и да държи на температура. Карал съм години със силиконов маркуч там.

                            На входа на турбото е колкото и в целият мотор. За това и там тръбата е метална. На изхода на тази тръба (между нея и турбото) има рестриктор който ограничава дебита на маслото към турбото.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с гумените маркучи за маслото

                              За това няма спор. Според поста на автора на темата става въпрос за маркучите към масления охладител, които са кримпвани към щуцерите и не е случайно. Няма смисъл да навлизаме в повече дебати ...
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X