Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Опел Антара 2.4 бензин или друг джип ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Опел Антара 2.4 бензин или друг джип ?

    Мой близък се е загледал по Опел Антара 2,4 бензин,2008г.Няма много информация в нета,но технически близката платформа е Шевролет Каптива.Освен,че има висок разход /13,3 л. бензин градско/ и не върви много по съществени недостатъци не можах да открия.Някакво мнение за машината,проблеми и поведение на мотора,става ли за газ,гние ли,как се държи скоростната кутия - механична,проблеми с електрониката?

    Принципно се търси нещо след 2007 - 2008г.,бензин,механична кутия,без особени проблеми и с не скъпа поддръжка,до 12000 лв. максимално.Евентуално да става на газ,макар че човекът е пенсионер и не кара особено.Предлагах Туксон,Кашкай,Рав4 /2006/,Мицубиши Аутлендър,но нещо не му допаднаха.

    Предложения?

  • #2
    От: Опел Антара 2.4 бензин или друг джип ?

    Специално с този двигател, почти навсякъде из Опел форумите, казват че харчел повечко и че не вървял много, било трудно да изпреварваш бързо, това съм чел като основен минус за въпросната Антара, но понеже казваш че ще го кара пенсионер, това може и да не му е проблем.

    Коментар


    • #3
      От: Опел Антара 2.4 бензин или друг джип ?

      Човекът кара Ауди А4,94г.,1.8 бензин /125 к.с./,така че кой знае каква динамика...Въпросът е,че утре ще ходи да оглежда конкретен екземпляр и малко да се подготви на това дето ще го чака.Принципно какъв е експлоатационен ресурс на двигателя,че е около 200 000 и да не се набълбука?

      Коментар


      • #4
        От: Опел Антара 2.4 бензин или друг джип ?

        Първоначално публикуван от tikettiket Преглед на мнение
        Човекът кара Ауди А4,94г.,1.8 бензин /125 к.с./,така че кой знае каква динамика...Въпросът е,че утре ще ходи да оглежда конкретен екземпляр и малко да се подготви на това дето ще го чака.Принципно какъв е експлоатационен ресурс на двигателя,че е около 200 000 и да не се набълбука?
        При всички случаи, ако той си има майстор на който има доверие и където е карал досега сегашната си кола, хубаво би било да е с него при огледа, поне за основни и важни възли, иначе ще си е въпрос на късмет.

        Коментар


        • #5
          От: Опел Антара 2.4 бензин или друг джип ?

          Не ги познавам в детайли, но това е далеч от представите ми за джип. Ако не му трябва наистина джип, алтернативи с подобен обем и клиренс колкото щеш. Ако му трябва джип в пълния смисъл на думата, нито един от изброените не става. Ако е на истински 200 000 не са проблем и е въпрос на поддръжка (щото може и на 50 000 да е и да е дал фира). Ако е добър мотора при добра поддръжка ще изкара поне още 150-200 000, които надали ще успее да и навърти.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #6
            От: Опел Антара 2.4 бензин или друг джип ?

            Не знам имат ли разлика с Шевролет Коприва по отношение на типа задвижване 4х4.


            Дано, щото съм вадил Коприва в лек снежец уж 4х4 а упорито въртеше само едно от 4-те колелета
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #7
              От: Опел Антара 2.4 бензин или друг джип ?

              Майстор има.Въпросът е,че той има интерес да ремонтира коли...А на човека му се иска като вземе кола и като направи обслужване да не виси в сервиза и да троши пари.
              "Джип" - има се предвид нещо високо като позиция на седене и просвет,само по асфалт,да има динамика при изпреварване,да е поносим за поддръжка и да харчи разумно /пенсионер е човека/.Ще се кара по асфалт.Като се замисля колко е встрани от проблемите на десетгодишните дизели и цената на отстраняването им ...Огледът се отложи за другата седмица та ще видим.Лошото е,че тия години беше бумът на дизела,а пък по-съвременните бензинови мотори,особено тези от Азия май не понасят много газта,та идеята хем да е евтина возията,хем да е блага поддръжката става трудно осъществима.

              Коментар


              • #8
                От: Опел Антара 2.4 бензин или друг джип ?

                Субару Трибека или Аутбак според мен са много по-добра алтернатива. Фронтера Б 2,2, Киа Спортидж/Соренто, Хюндай Санта Фе и т.н. Алтернативи на Антара (която за мен си е чиста баничарка) колкото щеш и поне ще има истинско 4х4 ако му се наложи. Всичко опира до бюджет и предназначение. П.П. Предполагам го блазни сравнително новата година на производство и ниската цена. За сведение Опелите от около 2000 г. насам са с милион компютърчета и модулчета и като поостареят започват едни веселби .... Имам Вектра 2005 та знам от първо лице единствено число ....
                П.П. Не знам защо бяга от дизелите, веротно се блазни от мисълта за газова уредба. Подозирам, че ще бъде доста разочарован, защото цената на газов инжекцион за тия коли е около и над 2000 лв и не съм сигурен колко сполучливо става, като знам колко електроника има по тия двигатели. Та не е лошо да си изясни за какво точно и колко ще се ползва тая кола.
                Последно редактирано от kuzdov; 27-01-19, 16:11.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #9
                  От: Опел Антара 2.4 бензин или друг джип ?

                  Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                  Субару Трибека или Аутбак според мен са много по-добра алтернатива. Фронтера Б 2,2, Киа Спортидж/Соренто, Хюндай Санта Фе и т.н. Алтернативи на Антара (която за мен си е чиста баничарка) колкото щеш и поне ще има истинско 4х4 ако му се наложи. Всичко опира до бюджет и предназначение. П.П. Предполагам го блазни сравнително новата година на производство и ниската цена. За сведение Опелите от около 2000 г. насам са с милион компютърчета и модулчета и като поостареят започват едни веселби .... Имам Вектра 2005 та знам от първо лице единствено число ....
                  П.П. Не знам защо бяга от дизелите, веротно се блазни от мисълта за газова уредба. Подозирам, че ще бъде доста разочарован, защото цената на газов инжекцион за тия коли е около и над 2000 лв и не съм сигурен колко сполучливо става, като знам колко електроника има по тия двигатели. Та не е лошо да си изясни за какво точно и колко ще се ползва тая кола.
                  Успях да го разубедя - с разхода и динамичните показатели.Ниска цена и висока година на производство обаче са голямо изкушение за този "таргет".Бяга от дизела понеже десетгодишен екземпляр,за колкото му стигат силите бая ще е покаран и обслужването няма да бъде само масло и филтри.То и аз се притеснявам да се хвърля на петгодишен дизел,щото имам притеснения от същите проблеми - за съпоставка с Хюндай бензин,с БРЦ газово, досега сериозни проблеми не съм имал.Гледам обаче,че по-новите бензинови мотори отиват с директно впръскване или малка кубатура с турбо и там май газово е тежък филм,а особена икономия на бензин няма.В тази насока гледах Спортидж/Кашкай на по 2-4 години,ама не се решавам на този филм.
                  Субару и Фронтера не ги възприема особено,останалите все нещо не им харесва като седне та така...ще видим какво ще попадне...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Опел Антара 2.4 бензин или друг джип ?

                    И при дизела и при бензина всичко опира до конкретния екземпляр. Нормално пробега на колите от Европа е около и под 20 000 км. годишно. 10 годишна би трябвало да е под 200 000 км. и ще има поне още 100 000 км. ресурс на мотора. Но зависи как е експлоатирана и поддържана. Наскоро си бях купил една Корса с външни забележки, но на 50 000 мили. Оказа се, че мотора е почти умрял от абсолютна липса на поддръжка. Вектрата ми е на 160-170 000 мили (около 260 000 км.) 1,9 TDCI и мотора е чук. Пикапа ми е Митсубиши Л200 на 130-140 000 мили (около 200 000 км.) с 2,5 ТДИ и в студа пали с един подгрев без грижа на 3 свещи, че четвъртата е скъсана и ме мързи да се разправям да я вадя. И двата дизела са 2005 г. и нито пушат, нито харчат масло, нито греят или нещо подобно. Вектрата ми харчи около 5-6 л./100 км. и е 150 коня, пикапа харчи около 8-9 л./100 км. и е 115 (или 125, не помня) коня и е с 32 инча регенератки АТ. За мен не си струва разправиите и заигравките с АГУ-та и ако ще е бензин бих си я карал на бензин с всички плюсове и минуси от това.
                    Последно редактирано от kuzdov; 05-02-19, 10:15.
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X