Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Титаниев или друг фланец за една генерация...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Титаниев или друг фланец за една генерация...

    Здравейте, къде мога да намеря титаниева плочка с дебелина 5 мм и приблизителни размери 12 на 8 см? Или, какъв друг материал мога да използвам, за направата на фланец между двете части на генерацията? Въпросът е да издържа на диретктен контакт с изгорелите газове. Изпускателният колектор е чугунов, а смукателният - алуминиев. На изпускателния има правоъгълен отвор с клапа, така че изгорелите газове подгряват смукателния колектор при запалване, после клапата затваря. И там между двата колектора е този фланец, чиято цел явно е да не позволи чугуна да нагрява директно алуминия. А възможно е и малко от малко да обира различното разширение на металите, които иначе са захванати стабилно с 4 шпилки.

    И така, разстоянието е 8 мм. Едната идея е за 5 мм титаниев фланец, а от двете му страни изпускателни гарнитури по 1.5 мм. Другата идея е, или някакъв друг материал 5 мм с двете гарнитури /обаждах се вече във фирмата за гарнитури, могат да ги направят и те ми казаха дебелина 1.5 мм за всяка/, или някакъв материал направо без гарнитури, 8 мм.

    На снимката е изправеният черен правоъгълник с дупки в ъглите.
    Прикачени файлове
    Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

  • #2
    От: Титаниев или друг фланец за една генерация...

    Първия лист 5мм, който ти попадне пред очите като влезеш във вторичните. Дупчене, фрезоване и с две гарнитури ще надживее остатъка от колата. Това е един джоб, в който се завихря относително топъл въздух, за да загрее леко горния колектор.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #3
      От: Титаниев или друг фланец за една генерация...

      А оригиналния от какво е бил?

      Титанът е последното нещо, дето ти трябва за там. Ако оригиналния е метален - неръждавейка, алуминий, мед, че дори и черно. Резнат на лазер примерно.

      За какво чудо на техниката са тия колектори?
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: Титаниев или друг фланец за една генерация...

        Титан, фрезоване, дупчетене.... леле.
        Пускай го на лазер и си го вземи след 4-5 дни готово за монтаж. Ако искаш да си фешън - поръчай го от жароустойчива стомана.
        о 88 з 417 оо 4 - Стоян

        Коментар


        • #5
          От: Титаниев или друг фланец за една генерация...

          За такъв модел Мерцедес, 6-цириндров 230 от 1939 г.

          За съжаление оригиналната част липсва. Нямам идея от какво е била - метал, азбест или друго. В каталога частта е само Dichtung, без да пише от какво е. Но самото име предполага някакъв друг материал, а не метал, така ми се струва поне.

          Изработката не е никакъв проблем, притеснява ме само от какво да бъде. Желязо, жароустойчива стомана, мед и т.н и т.н. - всички те са отлични проводници на топлина. А съм убеден, че цялото упражнение е именно за да се пресече предаването на топлина. Иначе спокойно можеха да сглобят детайлите един към друг, както например при по-малкия Мерцедес 170, вместо да си играят да добавят цял детайл. А титаният май е доста по-лош топлинен проводник от обичайните метали.
          Прикачени файлове
          Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

          Коментар


          • #6
            От: Титаниев или друг фланец за една генерация...

            Видях го това на няколко снимки в нета, но не мога да определя какво е. Не изглежда да е метал. В тая връзка може да пробваш с армиран паронит...да издържа на нефтопродукти и температура поне 400 граудса. Продава се на листове и са баш такива-по 6-5мм.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #7
              От: Титаниев или друг фланец за една генерация...

              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
              ...и температура поне 400 граудса...
              Ако температурата там е 400 градуса със сигурност няма какво да мисли алуминиевия колектор, който се топи при почти 300 градуса отгоре.

              Настроен съм скептично по отношение на всякакъв паронит освен базиран на чист графит и армиран с метал. Графит+перфорирана неръждавейка е най-често. Но това не го виждам като 5мм.

              Но пък сандвич от примерно 5*1мм паронит с 4*0.5мм неръждавейка между тях ми се чини адекватно решение. Графитния категорично държи на кюнци - пробвано.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Титаниев или друг фланец за една генерация...

                Армиран е, 400 и отгоре градуса издържа по спецификация, ама има ли графит в него, няма ли...не съм наясно. По изпускателна система на дизелов генератор издържа, заради това си мислех, че и тук ще се справи.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #9
                  От: Титаниев или друг фланец за една генерация...

                  До към 600 са най-добрите с графит. Иначе това е до 1000:
                  https://deatrade.eu/%D0%A3%D0%BF%D0%...vamica-THERMEX

                  Обаче предполагам го дават с цената на златото.

                  Тия също имат:
                  http://www.cryogen.bg/%D0%BF%D1%80%D...0%D0%BD%D0%B8/

                  Но тия за 1000 градуса са слюдени и нямам идея колко струват.

                  Графитни съм купувал от тия и са на повече от човешки цени (да не кажа смешни), на фона на вносните аналози. Това е армиран с мрежа от неръждавейка графит:
                  http://uim.avko.bg/uploads/products/...inigraphar.pdf

                  На сайта им пише че изработват и гарнитури от тоя материал, предполагам по чертеж. Неармирания се реже хипер лесно и предполагам няма да е никакъв проблем за режещ плотер, но армирания - нямам идея.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Титаниев или друг фланец за една генерация...

                    За съжаление го дават, че има отлична топлопроводимост
                    Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Титаниев или друг фланец за една генерация...

                      Дажеч е от тази на титана, и е далеч от тая на всеки метал, вЕрвай ми! Пипал съм го с ръцете си - имам 4 листа 750x750mm от които редовно режа за това-онова. На единия фланец на кюнците на тераното са 3 или 4 слоя по милиметър. Не е мръднало.

                      Това там не го виждам да топлоизолационно. Според мен е толкова дебело за да поема разликите в топлинните разширения между двата колектора. Описания от мен по-горе сандвич от такова с неръждавейка ще се справи перфектно и с това.


                      ПП: И не на послено място - неръждаемата стомана e по-лош проводник на топлината от титана. (16 срещу 22W/(m K)).

                      За графита се оказа прав - топлопроводимостта му е почти наполовина от тая на медта е. Каква е на листовете обаче нямам идея - вероятно като се компресират си замязват на ламарина, но в некомпресирано състояние събективно са много далеч от всеки метал.

                      ППП: Слюдата е с много ниска топлопроводност. Тоест посочените слюдени уплътнителни листи би-трябвало да са добър кандидат в това отношение. Другото е да търсиш нещо с азбест, ама това е "мисията невъзможна " вече.

                      Сандвич така или иначе ще се наложи, според мен, каквото и да ползваш.
                      Последно редактирано от sparkybg; 24-01-19, 21:59.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X