Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на следващия кучевоз (тема за практически насоки и съвети)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на следващия кучевоз (тема за практически насоки и съвети)

    Здравейте колеги,
    понеже ми омръзна на Рендето кангу 1,6 4х4 постоянно да му оправям окачването, ми трябва кола, която да държи на каране на черно с доста камънак и неравности. Реджи ми идва слаб откъм здравина на окачване за този вид експлоатация.
    Затова се оглеждам за следното: просторна джипка дълга база с приемлив обем , когато задните седалки са свалени. Дефиниция за приемлив обем-колкото повече, толкова повече, шегата настрана мин 1800 л. (вътрешната височина също е важна, за предпочитане поне 90 см.)
    Предпочитам да е бензин с възможност за поставяне на ГИ.
    По принцип основен фаворит ми е Паджеро 2ка, 3.0/3,5 v6 бензин.
    След това Койота ЛК 90/95 с 3,4 v6 бензин.
    Също така допускам като възможности и Нисан Патрол 4,2 бензин, Опел Фронтера и Монтерей 3,2 бензин, Хюндай Галопер 3.0 бензин, евентуално черок Xj 4.0 и Паджеро спорт 3.0 V6-като тези последните 2 са по-малки като обем и вътрешна височина, което е кофти. Паджеро Спорт (вътре отзад) висок само 79 см вътре. Тиквите на хрътките ще опират в тавана .
    Проблемът с който се сблъсквам при досегашните огледи, масово гнилоч.
    Та така, търся нещо здраво и кораво, с приемлива поддръжка, да не е екзотика, предвид че е дърта машина и ще се налага да се сменят разни неща, добре е да има вариант с морги за габаритни части, а и не само.
    Ляво или дясно, няма значение.
    Ръчка или автомат няма значение, по принцип, което по-здраво за конкретния модел.
    Допускам и вариант за друго МПС освен гореизброените, но да не е екзотика и за предпочитане бензин.
    Към днешна дата съм се отказал от пикапите като вариант.
    Бюджет според зависи от колата/модела , например за Паджеро 2ка повече от 8-9 К едва ли бих прежалил.
    Ще ми е интересно и полезно да чуя вашите съвети и насоки.

  • #2
    От: Избор на следващия кучевоз (тема за практически насоки и съвети)

    А бусче?
    Хюндай, Мицубиши?
    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
    0878 79 20 61 Борис

    Коментар


    • #3
      От: Избор на следващия кучевоз (тема за практически насоки и съвети)

      Не ме кефят особено, Хюндая освен това е доста чуплив, а деликата/л400 е истинска рядкост.

      Коментар


      • #4
        От: Избор на следващия кучевоз (тема за практически насоки и съвети)

        Я да се пробвам като Пенчо.

        Здраво и ремонта пригодно и носи на газ - Г.
        Отговаря и на всички други изисквания.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: Избор на следващия кучевоз (тема за практически насоки и съвети)

          Толкова пари няма да давам. Г което да ми харесва, под 50 К няма.

          Коментар


          • #6
            От: Избор на следващия кучевоз (тема за практически насоки и съвети)

            А парите колко са?
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #7
              От: Избор на следващия кучевоз (тема за практически насоки и съвети)

              Парите както казах според колата, но до 15 К лв. да кажем, само за покупка.

              Коментар


              • #8
                От: Избор на следващия кучевоз (тема за практически насоки и съвети)

                Jeep Cherokee/Liberty KJ е с добър обем отзад при свалени седалки. За здравината - моя е здрав, ама аз си го гледам

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на следващия кучевоз (тема за практически насоки и съвети)

                  Черокито по принцип ми малее, но ако е Черок ще е XJ.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на следващия кучевоз (тема за практически насоки и съвети)

                    Първоначално публикуван от Quest Преглед на мнение
                    Черокито по принцип ми малее, но ако е Черок ще е XJ.
                    Ясно. Не се сещам за друго тогава, освен "стандартното" - Pajero 3, Nissan Pathfinder или LC 100, но май са извън бюджета. Успех!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на следващия кучевоз (тема за практически насоки и съвети)

                      Първоначално публикуван от Quest Преглед на мнение
                      Допускам и вариант за друго МПС освен гореизброените, но да не е екзотика и за предпочитане бензин.
                      Skoda Superb

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на следващия кучевоз (тема за практически насоки и съвети)

                        Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                        Skoda Superb
                        Муахахаха.
                        Хайде, по-сериозно.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на следващия кучевоз (тема за практически насоки и съвети)

                          А защо не Л200 пикап с двойна кабина? Един хард топ на легена и кучовците ще имат перфектна къщичка за пътуване и няма да ти осмърдяват и окосмяват твоята къщичка ..... Лично за мен това е най-удачния вариант и не виждам причина да ги отхвърляш, освен някоя субективна. Читавите тук вървят по 2-3000 паунда. С докарване, регистрация и евентуално обръщане на волана (в случай, че си закоравял противник на десняците ), надали ще надскочи 10 000 лв. При всички положения ще се вместиш в 15000 заедно с обслужването и 4 чисто нови гуми (4 бр. 31'' кални регенератки тук са 240-260 паунда ако си ги купиш на място или около 300 с доставка до вратата)
                          Последно редактирано от kuzdov; 24-01-19, 10:43.
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на следващия кучевоз (тема за практически насоки и съвети)

                            Първоначално публикуван от Quest Преглед на мнение
                            Толкова пари няма да давам. Г което да ми харесва, под 50 К няма.
                            Интересни вкусове имаш
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на следващия кучевоз (тема за практически насоки и съвети)

                              КИА Соренто поне на книга е с 1900 литра багажник .
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X