Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ford Maverick NATS помощ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ford Maverick NATS помощ

    Колеги помагайте проблема е голям.
    колата е форд маверик незнайно защо, но се задейства НАТС системата на колата и колата влезе в някакъв защитен режим и колата не пали.
    Чек лампата мига като дадеш на контакт. диагностика с ecutalk грешка 1401 NATS.
    Варианти за решаване на проблема:
    1. със софтуер,диагностика и карта NATS отключване в сериз.(нисан и форд ни отказаха нямат подръжка на коли преди 2000г.
    2. премахване на имобилайзера, ако е възможно, но незнам дали е възможно и ако да кой. след прехване дали ще се отключи NATS незнам.
    3. някой кадърен крадец да го хакне.
    4. смяна на ECU със имобилайзер. вариант с 100% старт на мотора.

    Въпроса ми е някой сеща ли се за нещо друго което аз незнам или да ни помогне в един от тези варианти?

    Приятелчето си купи джипа скоро и не можа да му се нарадва още.

  • #2
    От: Ford Maverik NATS помощ

    Първоначално публикуван от emo80 Преглед на мнение
    3. някой кадърен крадец да го хакне...
    Вместо това - някой кадърен ключар да му програмира ключа в имобилайзера, ако проблема е чисто софтуерен, или да махне имобилайзера.

    Иначе компир+имобилайзер+ключ от ebay.co.uk се намираше до скоро, мисля.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Ford Maverik NATS помощ

      Сегашната стъпка е ключар. В ebay.co.uk комплект има бошово на нас ни трябва зексел.



      Търсих из форума подобна тема няма, ние май сме най големите къръци в България за да ни се случи или всеки се е опражил по някакъв начин, но не е написал тука за да се знае какво трябва да се пражи в този случай.

      Коментар


      • #4
        От: Ford Maverik NATS помощ

        Извадете, почистете и стиснете пинчетата на куплунга на имобилайзера. Това е слабо място на нисаните от тези години.
        Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
        SSang Yong Kyron 2.0xdi
        Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

        Коментар


        • #5
          От: Ford Maverik NATS помощ

          Тая система е голяма проклетия. Малко по спомен, в Скорпио имаше подобна свищина (PATS се казва) и не едно Скорпио е отишло на желязо заради блокирания си имобилайзер. Ако някой е започнал да ги оправя,ще е добре, защото на повечето места като чуят за Форд, директно ще го изгонят човека. И няма да е съвсем без основание.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #6
            От: Ford Maverik NATS помощ

            Системата няма нищо общо с Форд. Nissan е. И категорично не дава проблеми често, а са изключения, и най-често си забравя ключа или дистанционното при опити за палене при изтощен акумулатор.

            При мен за толкова години не е като да е нямало опити за такова палене. Веднъж си забрави дистанционно и нищо повече. Дистанционното се обучава за 2 минути без никаква спец техника.

            ...но за имобилайзера, при забравен ключ или друго нещо, си трябва читав ключар.

            ПП: Абре момци, я огледайте бушоните, включително отпред при двигателя. При изваден бушон за помпата имобилайзера се изключва. После хубаво огледайте де що има букса и модул около ключалката и под нея - таме и модула за дистанционните и антената, и модула на имобилайзера (може и да бъркам, ама май при тия преди 2000г имобилайзера е отделно от антената). С тоя за ключовете и фабрична аларма съм си играл, ама с имобилайзер не съм и няма как да дам повече подробности.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Ford Maverick NATS помощ

              При мен преди няколко дни изгоря бушон "hazard", 10 амперов, аварийните спряха, като дам на контакт чека мигаше и колата не искаше да запали. След като смених бушона, тръгнаха аварийните и колата запали, незнам каква е връзката между двете. Става въпрос за Терано 2.7 Зексел.

              Коментар


              • #8
                От: Ford Maverick NATS помощ

                Заради постоянния плюс на аварийните, явно се захранва от там.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #9
                  От: Ford Maverick NATS помощ

                  Какво имаш предвид под "постоянния плюс на аварийните"? Такъв поне до крушките на терано не стига.


                  ...иначе както по-горе писах, при изгорели определени бушони (не само тоя на аварийките - тоя на помпата например също) на трилитровото му свети или мига лампата на имобилайзера все едно има проблем с него.

                  Открих го случайно - бях извадил бушона за да въртя да качи масло в турбото преди опитите за първо палене след ремонт, та поизтръпнах малко - има сценарий при някои автомобили помпата да трябва да се разбере с имобилайзера за да тръгне, пък аз бях сложил друга помпа.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ford Maverick NATS помощ

                    На ключа за аварийните трябва да има постоянен плюс, независим от контактния ключ на колата. Да можеш да си ползваш аварийните когато колата не е на контакт. Осветлението в салона също е на постоянен плюс, запалката, повечето пъти радиото и още каквото там се е сетил производителя.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ford Maverick NATS помощ

                      При тераното запалката не е. Иска контакт, както и радиото. Радиото всъщност може да вържеш и по двата начина.

                      Постоянен плюс има само на гнездото за запалка в багажника, и на лампата в багажника. Другото минава през "комфорт модул".

                      В новите и реле на мигачите няма - сложили са в таблото с уредите малко реле само да цъка за да се чува. Другото е или от компира, или пак от комфорт модула. Ключа на аварините го играе прост ключ с един единствен контакт, нищо че по инерция слагат такъва като на първото произведено терано 2 с 8 извода. 2 са за осветление, 2 за аварийни и останалите за нищо не се ползват. Още по куриозното е че има жици до тях, които също нищо не вършат. Не съм се ровил в подробности.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ford Maverick NATS помощ

                        ако е София, когато тръгнеш от бул. Константин Величков по бул. Александър Стамболийски посока кв. Западен парк - отдясно има читав ключар.
                        ;-)
                        Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
                        нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ford Maverick NATS помощ

                          В София и този е читав:
                          https://www.google.com/maps/@42.7034...7i13312!8i6656
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ford Maverick NATS помощ

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            При тераното запалката не е. Иска контакт, както и радиото. Радиото всъщност може да вържеш и по двата начина.

                            Постоянен плюс има само на гнездото за запалка в багажника, и на лампата в багажника. Другото минава през "комфорт модул".

                            В новите и реле на мигачите няма - сложили са в таблото с уредите малко реле само да цъка за да се чува. Другото е или от компира, или пак от комфорт модула. Ключа на аварините го играе прост ключ с един единствен контакт, нищо че по инерция слагат такъва като на първото произведено терано 2 с 8 извода. 2 са за осветление, 2 за аварийни и останалите за нищо не се ползват. Още по куриозното е че има жици до тях, които също нищо не вършат. Не съм се ровил в подробности.
                            Тука веднъж и аз да те оборя,във гнездото на запалката няма постоянен плюс,за караваната от там хванях плюса че ме мързеше директно от акумулатора и се оказа че има ток в караваната само ако тераното е на контакт.
                            0 8 76 36 8 542

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ford Maverick NATS помощ

                              Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
                              Тука веднъж и аз да те оборя,във гнездото на запалката няма постоянен плюс.
                              Някъде някога някой е пипал. И на двете ми таранота (1998 и 2005) постоянен плюс в запалката и в гнездото на подлакътника няма. Има само в гнездото на багажника. И по сервизно ръководство е така.

                              + в запалката се появява при завъртян ключ на първа позиция поне (тоест позицията преди контакта). При същата позиция започва да духа и вентилатора, ако е включен, появява се и плюс на радиото (ако е вързано така че при изваден ключ да не работи).
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X