Обява

Свий
Няма добавени обяви.

работа по дългосрочен проект в Германия,

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: работа по дългосрочен проект в Германия,

    Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
    Не е. Защото видът на обявата предполага плащане на ДОД, здравни и социални осигуровки в България.
    Ако за някого това е проблем - нека да отиде да работи във местна (немска) фирма .....
    ....или пък да си извади *гевербешайн* (gewerbeschein)` ....
    Последно редактирано от nbajani; 06-04-19, 11:20.
    Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

    Коментар


    • #47
      От: работа по дългосрочен проект в Германия,

      Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
      Ако за някого това е проблем - нека да отиде да работи във местна (немска) фирма .....
      ....или пък да си извади *гевербешайн* (gewerbeschein)` ....
      Не съм споменавал дали това е проблем или не е проблем, а че(вероятно) е реалността. За да не остане някой учуден как така работи в Германия а го осигуряват в България на 620 лева заплата. Впрочем човекът, пуснал темата би могъл най- добре да обясни кое как е, ние само си спамим тук...
      And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

      Коментар


      • #48
        От: работа по дългосрочен проект в Германия,

        За да го осигуряват на по-малко пари трябва фирмата да има източник на безотчетни пари в брой и съответно да плаща на работника в брой, което ме съмнява .
        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

        Коментар


        • #49
          От: работа по дългосрочен проект в Германия,

          В БГ това е масова практика. В Германия и на мен ми изглежда съмнително.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #50
            От: работа по дългосрочен проект в Германия,

            За да осигурява работника на малко пари е достатъчно той да е командирован(непрекъснато) за по-малко от един месец в Германия. Надвиши ли този месец се случват три ...ммм... различни случки:
            1. Фирмата може да продължава да го осигурява в България, но на осигурителния максимум.
            2.Заплащането трябва да съответства на задължителните минимални часови ставки в Германия.
            3.ДОД на работника се дължи в Германия.

            П.С. Споменатата практика с едномесечните командировки е напълно законна към момента.
            П.С. 2 Не съм съвсем сигурен али все още точно така стоят нещата с минималните часови ставки .
            П.С.3 За да не изпадаме в противоречия, под "осигуряване на малка заплата" имам предвид ...ъъъ...примерно споменатите 620 лева основна заплата, към която се начисляват командировъчни .../отново/примерно 35 евро на календарен ден. Обичайна практика при тираджии, болногледачи и други.
            Последно редактирано от icos; 07-04-19, 07:56.
            And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

            Коментар


            • #51
              От: работа по дългосрочен проект в Германия,

              Христос Воскресе скъпи колеги!

              С него и темата - все по-актуална!

              За сериозни хора - сериозни пари!

              Обаждайте се!

              Всичко добро

              Тинко Младенов
              Good guys drive Land Rovers!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X