Обява

Свий
Няма добавени обяви.

работа по дългосрочен проект в Германия,

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: работа по дългосрочен проект в Германия,

    Наистина доста неприятно...
    Мога само да кажа(за информация на укриващият се), че полицията в Германия не ядат хора, и няма нищо чак толкова страшно нещата да се изяснят съвсем цивилизовано. Особено пък ако става въпрос само за материални щети. Дори глобите на място при признаване на вината не са големи, а понякога се минава и само с предупреждение. Но много си зависи и от проявеното отношение.
    Каквото и да е станало, при само материални щети, полицаите пишат протокол и евентуално акт с глоба за 15-20 минути, пристигането им обикновенно също не отнема по-дълго време... Въобще, нещата са цивилизовани, хората са културни, и често дори усмихнати. Не създават излишен стрес нито за другите, нито за себе си. Свършват си административната работа, и живота си продължава, застрахователите се грижат за всичко останало.

    В конкретния случай работодателят просто предоставя личните данни(шофьорска книжка, лична карта) на укриващият се шофьор, на полицията, те ще си му пратят на адреса в България каквото трябва и да се оправя.

    ПП: Следя темата от началото. Бих могъл да работя тази работа, но просто обстоятелствата при мен към момента не предполагат да кандидатствам.
    Успех в намирането на точните хора, и най-добре ги инструктирайте какво да правят и в малко по-необичайни ситуации, за да не правят подобни глупави и излишни действия.
    Последно редактирано от cecoa1; 27-03-19, 15:05.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #32
      От: работа по дългосрочен проект в Германия,

      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
      ... Мога само да кажа(за информация на укриващият се), че полицията в Германия не ядат хора, и няма нищо чак толкова страшно нещата да се изяснят съвсем цивилизовано.
      Не знам дали ви е известно , обаче в последно време в Германия зачестиха случаи в които се прави следната *Врътка* - записва се номер на някакво МПС , (още по добре ако е с чужда регистрация) и после се подаава сигнал за ПТП при което въпросното е уж *избягало* .... и на тая база се търсят обезщетения от застрахователи , а "виновния" и хабер си няма..... Не казвам че конкретния случай е точно такъв но и това го има.


      ... Що се отнася до офертата на гн. Младенов , преди и аз му писах , но явно тогава работата е била твърде спешна .

      А междувременно излязоха други ангажименти...... Успех !
      Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

      Коментар


      • #33
        От: работа по дългосрочен проект в Германия,

        Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
        Не знам дали ви е известно , обаче в последно време в Германия зачестиха случаи в които се прави следната *Врътка* - записва се номер на някакво МПС , (още по добре ако е с чужда регистрация) и после се подаава сигнал за ПТП при което въпросното е уж *избягало* .... и на тая база се търсят обезщетения от застрахователи , а "виновния" и хабер си няма..... Не казвам че конкретния случай е точно такъв но и това го има.


        ... Що се отнася до офертата на гн. Младенов , преди и аз му писах , но явно тогава работата е била твърде спешна .

        А междувременно излязоха други ангажименти...... Успех !
        Камионите ни, които работят за Deutsche Telekom са с немски номера и точно за това ни откриха за отрицателно време. Няма как да се случи някаква схема.

        Всичко добро

        Тинко Младенов
        Good guys drive Land Rovers!

        Коментар


        • #34
          От: работа по дългосрочен проект в Германия,

          Направо ме е яд да чета! Само реване, че няма работа, че намкво си... а като дойде шанс - почва да се кълчат пръсти...


          Само уточни на кандидатите - как стоят нещата с осигуровки, застраховки, извънредни и т.н. За мен това е важно, когато избирам и бе причина да напусна добре платена работа заради схеми в "сивия сектор".

          Успех от мен! Има доста млади и сериозни хора, които биха ти свършили работа. ПОдчертавам "млади", без да обиждам "възрастните".
          Публикувайте отговор

          Коментар


          • #35
            От: работа по дългосрочен проект в Германия,

            Квото описваш ми прилича на стандартен български бачкатор (шофер или не) - просто това е останало в БГ. А няма да става по-добре.


            Първоначално публикуван от Turbozmej Преглед на мнение
            Всъщност, наистина не ми "дреме" какво прави шофьора, стига да не бави екипната работа, но като забави екипа нещата изглеждат доста различно...

            Хайде да обясня.... 4ма работят навън по кабелното трасе, шофьорът стои вътре в кабината и управлява лебедката или самия камион, който често изтегля кабелите на ход. И като драйвърът е зает защото е закъснял с пускането на поредния лайк, онези 4мата отвън стоят и го чакат да си свърши сесията. Или от скука да надига през пет минути нещо за пиене, и през 30 минути да търси ъгъл да вдигне крак като кучетата....

            Транспортът е около час на ден. През останалото време трябва да управлява лебедката и да има желание да се научи как да я управлява. А не да се ядоса, че не са го изчакали бааааавно да си закопчее работната куртка (която между другото трябва да е закопчал като е дошъл на работа) и да потроши лебедка за бая много евра!

            ТМ

            Коментар


            • #36
              От: работа по дългосрочен проект в Германия,

              Първоначално публикуван от Turbozmej Преглед на мнение
              .....Щом е от форума, започнахме с голямо доверие ......
              Mалко наивно ми звучи това.Форума има 31331 участника.Те пък имат и роднини.Няма как всички да сме свестни!
              Дизелов Jeep, не е Jeep.

              Коментар


              • #37
                От: работа по дългосрочен проект в Германия,

                Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
                Mалко наивно ми звучи това.Форума има 31331 участника.Те пък имат и роднини.Няма как всички да сме свестни!
                Както се казва: Събрали сме се само наши хора, свестни няма!

                В даденият случай ситуацията е доста неприятна, но напоследък все повече хора не искат да работят.
                В миналото ще остане, каквито сме били...

                Коментар


                • #38
                  От: работа по дългосрочен проект в Германия,

                  Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
                  Форума има 31331 участника.
                  Горе-долу по шест!...
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #39
                    От: работа по дългосрочен проект в Германия,

                    С това изискване С+Е реално се търси нереализиран тираджия и от там идват главните проблеми. 60км кабели на ден си е сериозна работа и не е много за нереализиран тираджия.
                    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                    Коментар


                    • #40
                      От: работа по дългосрочен проект в Германия,

                      Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                      С това изискване С+Е реално се търси нереализиран тираджия и от там идват главните проблеми. 60км кабели на ден си е сериозна работа и не е много за нереализиран тираджия.
                      Нереализиран тираджия, в момента е само такъв, на който не му се живее в камион, и не му се занимава въобще с каквато и да е комуникация, и организационни въпроси около тая работа.
                      Много от "реализираните" такива, не го работят от лесно това, и не им е приоритет да е баш тая работа, ако могат да спестят сходни пари при по-човешки условия на труд и живот.
                      Просто казано, ако получават сходни пари, имат осигурена безплатна квартира, и разправиите в работата са относително по-малко, предвид че вероятно се работи с българи, и карането е от типа "гарата-барата и обратно", останалата работа също е организирана, то доста от тъй наречените тираджии в момента, с удоволствие биха работили тази работа, вместо да пътуват.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #41
                        От: работа по дългосрочен проект в Германия,

                        Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                        С това изискване С+Е реално се търси нереализиран тираджия и от там идват главните проблеми. 60км кабели на ден си е сериозна работа и не е много за нереализиран тираджия.
                        След една - две години това висене по граници и живот в кабината толкова писва че няма на къде повече . Има и изключения на които този начин на живот им харесва но повечето са само и единствено заради парите .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #42
                          От: работа по дългосрочен проект в Германия,

                          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                          Така е обаче има постоянен наплив от нови хора, които хабер зи нихт дойч и за тях това е супер оферта.
                          Не е. Защото видът на обявата предполага плащане на ДОД, здравни и социални осигуровки в България.
                          And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                          Коментар


                          • #43
                            От: работа по дългосрочен проект в Германия,

                            Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                            Не е. Защото видът на обявата предполага плащане на ДОД, здравни и социални осигуровки в България.
                            При положение че ги плащаш през това време в Германия ? В ЕС никъде няма двойно данъчно облагане .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #44
                              От: работа по дългосрочен проект в Германия,

                              Работникът може да полага труд навсякъде по света. Критерият в коя осигурителна система ще участва е къде е базиран работодателят му. Специфика има само за т.нар. "морски лица"-заради флаговете на корабите.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • #45
                                От: работа по дългосрочен проект в Германия,

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                При положение че ги плащаш през това време в Германия ? В ЕС никъде няма двойно данъчно облагане .
                                Всеки, работещ (а.к.а. командирован)над един месец непрекъснато в друга държава от ЕС е задължен да плаща ДОД в държавата, където получава дохода. Tака зададеното условие:

                                Първоначално публикуван от Turbozmej Преглед на мнение
                                ... Търся да направя пълен екип за месечна ротация, така, че на всеки месец да се връщат при семейства...
                                преведено на обикновен език означава ежемесечно прекъсване, за да се избегне въпросното плащане на ДОД (Lohnsteuer) в Германия. Естествено може и да не съм прав...ама не мисля, че не съм
                                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X