Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем раздатка или диференцял

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем раздатка или диференцял

    Здравейте колеги имам проблем с форд бронко 2 като кара на равен участък всичко е ок обаче малко неравно и на моменти спира да върти задния диференцял даваш си газ и нищо и изведжнъж захапе и тръгне странно ми е да е от диференцяла защото незнам какво може да стане там да работи да не работи . или или .. според мен .. по скоро ме съмнява да идва проблема от раздатката защото джипа е диган доста и ме съмнява дали карданите не идват къси възможно ли е това да прави мизерийте предния кардан точно дето влиза в раздатката видимо е окколо половин см излязъл от раздатката самата ос назъбената дето върти според мен проблема е в дигането дайте мнение за проблема озад възмжно ли е сами я диференцял вътре нещо да изклучва или раздатката нито трака нито странни шумове просто караш си и изаведнъж си се форсиса без да върви на всички скорсоти слагаш му 4х4 тръгва заради рпедното и захапва и задното с ръчни скорости е ?

  • #2
    От: Проблем раздатка или диференцял

    Удължи кардана! Шлиците на кардана от към раздатката не стигат до шлиците от към раздатката. И съответно няма кой да върти кардана.

    Най-вероятно ще трябва и ремонти да праваиш (и на раздатката, и на кардана), защото вече си изрониш част от тези шлици...

    Коментар


    • #3
      От: Проблем раздатка или диференцял

      Имам резервна раздатка ако се наложи ще я сменя ако сваля кардана дали ще се види дали проблема е там но според мен няма как да е в диференцяла

      Коментар


      • #4
        От: Проблем раздатка или диференцял

        Изронени шлици от към раздатката са сигурен белег за това дето описвам. Свали и снимай кардана, че ми е любопитно колко е изронен .

        Кардана трябва да се съобрази с ходовете. Често може да се кара и със старият кардан, но понякога се налага промяна в целият принцип на работа на кардна. Примерно шлици които са по средата на кардана и фиксирана връзка към раздатката и моста. Или други карета за да може да работи с по-големият ъгъл. Но това трудно се преценя по снимки, трябват си хора със знания и практика ...

        Коментар


        • #5
          От: Проблем раздатка или диференцял

          утре ще го снимам колега да видиш попринцип джипа е диган доста едни 20 см а карданите не са пипани предния видимо половината е извън раздатката виждат се шлиците задния не се вижда да е излезнал нито на пипане има луфтове странно

          Коментар


          • #6
            От: Проблем раздатка или диференцял

            Първоначално публикуван от rockky95 Преглед на мнение
            утре ще го снимам колега да видиш попринцип джипа е диган доста едни 20 см а карданите не са пипани предния видимо половината е извън раздатката виждат се шлиците задния не се вижда да е излезнал нито на пипане има луфтове странно
            Не е зле да попрегледаш граматиката!Учените са измислили разни препинателни знаци,които се използват при образуването на изречение.
            P.S.Не се заяждам,но някой мод няма да изтърпи и ще те затрие.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #7
              От: Проблем раздатка или диференцял

              карам и пиша затова го пиша набързо а ти си гледай граматиката в твоите теми много сте учени по форумите бе

              Коментар


              • #8
                От: Проблем раздатка или диференцял

                Карам и пиша !
                Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем раздатка или диференцял

                  [QUOTE= много сте учени по форумите бе [/QUOTE]

                  Явно е така, щом се допитваш до хората в този форум. Чели са, писали са, помагали са, но с този тон едва ли ще помогнат вече на теб.
                  Suzuki Grand Vitara 2.0 TD 99г.
                  Opel Corsa 1.7д 98г

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем раздатка или диференцял

                    Като ви гледам колко помагате всички само знаете да гледате на хората правописните грешки иначе сте мнооого на ясно с всичко смешници от 1000 човека има 2ма дето знаят защо са тука другите сте задмонитни мишки

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем раздатка или диференцял

                      Смешника се вижда кой е. Първо се научи се да пишеш правилно. Така или иначе влизаш във форма само като си на зор, поне се дръж по-културно.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем раздатка или диференцял

                        Първоначално публикуван от rockky95 Преглед на мнение
                        Като ви гледам колко помагате всички само знаете да гледате на хората правописните грешки иначе сте мнооого на ясно с всичко смешници от 1000 човека има 2ма дето знаят защо са тука другите сте задмонитни мишки
                        Мишки не мишки по пътя съм се нагледал на такива като теб-КАРАМ И ПИША продължавай така.
                        Правилния начин е това да знайш.Камо ли някой да ти дава наклон на х.....
                        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем раздатка или диференцял

                          Колега рокки при повече от 180 000 регистрирани двама знаещи и можещи на хиляда ...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем раздатка или диференцял

                            Я, каква интересна тема...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем раздатка или диференцял

                              Още първия отговорил ти е поставил точната диагноза,доколкото може по телефон да се прави аборт.Задния кардан завършва с вал,с шлици който влиза под ъгъл в раздатката ,понеже е повдигнато купето разтоянието от раздатката и задния мост се е увеличило и ъгъла се е променил семерината е протекла ,ако има масло а шлиците са се износили и излизат от раздатката,като пропадне моста надолу.Най бързо закрепваш положението като вържеш моста към купето да не пропада надолу с два колана.А правилния начин е с удължаване на карданите или сваляне на раздатката надолу колкото може защото променяш пък ъгъла на мотора и ще почнеш да късаш неговите тампони.Почнах да пиша и немооа са запра,както казват по мая край,един пита за скорости на МАН 10.163 нема тип,модел кутия,нема рама,една мома пита спешно за диференциали ,нема модел на раздатка нема номер на рама ,снимки никакви,та в такива случаи снимайте пакет боб за да се получи адекватен отговор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X