Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Hyundai I30 компресор за климатик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Hyundai I30 компресор за климатик

    Здравейте на всички пишещи във форума. Аз съм лаик на тема автомобили и затова с удоволствие чета темите и се образовам от вас в тази безкрайна автотематика От две години имам Хюндай i30, първа генерация 2009г. с бензинов двигател Gamma G4FA. Автомобилчето е много здраво,но в разгара на лятото от компресора на климатика се чу смразяващ звук и студеното спрЕ. Доколкото успях да се ориентирам,става дума за повреда или износване на лагери вътре в компресора. Тъй като нов компресор струва над 500 лева, бих бил благодарен за съвет дали има смисъл да търся компресор втора употреба (и ако да, къде), възможно ли е по принцип да се ремонтира сегашния компресор, (виенето е наистина смразяващо при включен климатик), и като цяло имам ли повече опции от това да инвестирам в нов компресор на цел съхраняване на семейния комфорт лятото Моля за извинение, ако въпросът ми е глупав, но наистина автомобилите и тяхната поддръжка не са ми сила.

  • #2
    От: Hyundai I30 компресор за климатик

    Здравейте,имам същия автомобил със същия мотор и съответно същия климатик.Оставам учуден на колко км.е автомобила.500 лв.за нов компресор (оригинален)е без пари.
    Погледнете и за втора употреба,на И30 или Ceed купен от Бг.Вече се намират катастрофирали.Миналия месец от такъв си взех цял борд компютър със цялата централна конзола за под 300 лв.Няма да споменавам че ново струва около 4000 лв.
    Последно редактирано от Roninn; 21-01-19, 20:45.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #3
      От: Hyundai I30 компресор за климатик

      Благодаря за отговора. Автомобилът е нов внос от Германия,като реалните му километри са около 200000, за две години сме добавили 20000. Явно ремонт на сегашния компресор не е опция, към моргите ли да се насоча за търсене на втора употреба? Поздрави

      Коментар


      • #4
        От: Hyundai I30 компресор за климатик

        Както Ронин ти е казал - ако нов компресор е 500 лева - това си е без пари.
        втора употреба комресор си е залагане на сляпо.Стиа да се поседял малко на влага и му е достатачно ...... след релативнао кратко време пак да търсиш компресор.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X