Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е IFA Multicar 25 ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Що е IFA Multicar 25 ?

    Първоначално публикуван от Jivk0oo0oo Преглед на мнение
    Това означава ли, че не е стока ? Трябва ми за работа. Да нося пясък, чакъл и др. За гората поне 4куб дърва носи ли ? Знам че е с двигател ~ 2000 куб 50 коня.
    Такова живо последно съм виждал 1988 г. да мие улици. Части откъде ще му търсиш? Вземи си буханка, по-ремонтопригодна е и не е такава екзотика.
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

    Коментар


    • #17
      От: Що е IFA Multicar 25 ?

      Първоначално публикуван от Jivk0oo0oo Преглед на мнение
      Някъде бях гледал, че товарело 2 тона. Това си е 4 кубика дърва ( грубо ). Но с това тясно съосие ми е малко любопитно как ще стане. Общо взето питам и се информирам по въпроса.
      Товароподемността е тон и двеста, вероятно може да се претовари и до два, но това са четири кубика единствено иглолистна дървесина и то суха (а не от гората). И това за масата, а като обем изобщо няма шанс.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #18
        От: Що е IFA Multicar 25 ?

        Първоначално публикуван от Jivk0oo0oo Преглед на мнение
        Някъде бях гледал, че товарело 2 тона. Това си е 4 кубика дърва ( грубо ). Но с това тясно съосие ми е малко любопитно как ще стане. Общо взето питам и се информирам по въпроса.
        По добре вземи една Витара - товари повече Натиснете снимката за да я уголемите

Име:577958_10200275770288012_541165149_n.jpg
Прегледи:6
Размер:117.4 КБ
ID:5806913
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • #19
          От: Що е IFA Multicar 25 ?

          Обмислях вариант за УАЗ 452д, но той е с товароподемност 800кг. Мисля 4 кубика дърва са му много. Дори и двойни ресори да му сложа. Така мисля. А, и не е самосвал.

          Коментар


          • #20
            От: Що е IFA Multicar 25 ?

            Откажи се от това нещо докато е време.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #21
              От: Що е IFA Multicar 25 ?

              "Козата си сака пръч". За 4 куб. дървен материал не е баш това возилото. Още по-малко пък в гората.
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • #22
                От: Що е IFA Multicar 25 ?

                Живко, гледам говориш за товарене с некви кубици,
                а ти всъщност виждал ли си Мултикар на живо ?!
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #23
                  От: Що е IFA Multicar 25 ?

                  Да виждал съм. Защо питаш?

                  Коментар


                  • #24
                    От: Що е IFA Multicar 25 ?

                    Марката е жива и в момента, но от 1991г ползват двигатели на Фолксваген(и през някои години от Ивеко-Фиат) , и по някое време става собственост на друга голяма фирма.
                    Имат и модели 4х4. През соца старите модели са изнасяни и на запад.

                    След някоя си година, правят и по-модерни комунални камиончета, плюс едни специализирани за въздушен транспорт военни машинки(Мунго).
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #25
                      От: Що е IFA Multicar 25 ?

                      Първоначално публикуван от Jivk0oo0oo Преглед на мнение
                      Да виждал съм. Защо питаш?
                      Щото говориш за четири кубика сУрави дЪрва у него, че и да се движи с тях в гората.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #26
                        От: Що е IFA Multicar 25 ?

                        Първоначално публикуван от Jivk0oo0oo Преглед на мнение
                        Да виждал съм. Защо питаш?
                        Правилно пита. На това чудо 4 кубика и памук да са, пак не можеш да го натовариш. Няма къде.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Що е IFA Multicar 25 ?

                          Точно източногерманския Мултикар, който е с мотор на Перкинс, няма вариант да го вкараш в гората.
                          Някой от по-новите мултикари с 4х4 може и да влезе, ама не много навътре в гората и не точно за 4 кубика.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Що е IFA Multicar 25 ?

                            До преди една година едно такова недуразумение на един приятел седеше при мен в двора на завода . Няма по скапано нещо произведено в този свят . 40 вдига по нанадолно ако те удари Краз По принцип това е правено за вътрешно заводски транспорт и обслужващи дейности има голям набор прикачен инвентар само това му е хубавото . Оригинални гуми с такава товароносимост няма или оригиналните джанти се режат и се надяват обръчи 14 цола или се минава на 15 цола с джанти от ФВ Битъл . Няма хидравлика на волана и съответно той е като на джуган . Още има едно две такива оцеляли на гара Пионер возят в района строителни материали . С това поне акт за превишена скорост не можеш да си докараш но може да си изкараш боя по светофарите за задръстване на движението Зимата пали като на Ясен Савиема само с голям акумолатор и старт спрей Със спирачна помпа от УАЗ някак си спира ако не е много натоварен . Зъбното колело на задна е късо и зацепва на половината зъби и при малко по голям товар назад изключва и трябва да държиш лоста . То и лоста седи малко абстрактно но в общи линии няма значение коя си включил скоростта е константа на всички променя се само шума Като застанеш пред него в главата ти се завърта резонния въпрос как е възможно германец да проектира и произведе подобно нещо а като го подкараш разбираш колко много комунизма е осакатил Източна Германия Трябва да си мазохист по душа и сърце за да си причиниш такова МПС
                            Последно редактирано от sek.1; 22-01-19, 07:57.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #29
                              От: Що е IFA Multicar 25 ?

                              едно такова със стълба отгоре обслужва сфетофарните уредби в Добрич,те и затова не работят половината,сигурно се е счупило

                              Коментар


                              • #30
                                От: Що е IFA Multicar 25 ?

                                За новия Мултикар не знам.
                                Един Гедерейски ми бяха докарали преди 20-25 години да му ремонтирам цилиндъра на самосвала. Покарах го из двора малко- ами не проимах желание да си причиня такова нещо по-вече в живота.
                                Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X