Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Gpsmap 76cs Проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Gpsmap 76cs Проблем

    Здравейте! Наскоро ми подариха един стар апарат,който искам да подкарам,но има някякъв проблем при свързване с компютъра. Проблема е,че не излиза нито като папка,нито като сменяем диск. Опитах с много програми да кача карти,но изобщо не стигам до папката където да ги поставя. Абсолютен новак съм в ползването на навигация така че всеки съвет ще ми е от полза. Предварително благодаря!

  • #2
    От: Gpsmap 76cs Проблем

    Здрасти,
    Този уред няма USB интерфейс и няма да се появи като storage device.
    Комуникацията с PC е по RS232 и ти трябва кабел като този по-долу.
    Софтуера с който се свалят данни (тракове, POI) се нарича Map Source.
    Актуалният, който от години замени Map Source се нарича Base Camp но се съмнявам, че ще работи с този стар уред.
    Модела също така няма слот за SD карта а вътрешната му памет за всичко е 8МB.
    Никога не ми е попадал такъв но мисля, че нищо смислено не можеш да качиш на него към настоящият момент.




    P.S: Чак сега видях, че товоят е CS.
    E, той освен работа с горният кабел има и USB но пак няма да се появи както папка.
    В уреда от Settings -> Inteface настрой "Garmin"
    След това на Map Source трябва да му се каже на кой сериен порт да го търси - трябва да се появи нов COMM порт в компютъра ти.
    Последно редактирано от Esper; 24-01-19, 13:32.
    Враг усраине

    Коментар


    • #3
      От: Gpsmap 76cs Проблем

      Благодаря за изчерпателния отговор. Ще намеря такъв кабел и ще пробвам,а иначе на мен ми е нужна съвсем проста карта някаква,колкото за посока. Поздрави!

      Коментар


      • #4
        От: Gpsmap 76cs Проблем

        Провери първо с настройките по-горе дали ще се появи на компютъра ти нов сериен порт като го включиш с USB кабела.
        След това Map Source e твоят приятел.
        Ако може да се каже, че този софтуер може да бъде приятел на когото и да било...
        Гармин са световно известни с "интуитивният" си софтуер
        Враг усраине

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X