Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Vivacom Mobix и видеонаблюдение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с Vivacom Mobix и видеонаблюдение

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    Кажи по добре модела
    Dahua DHI-XVR5104C-S2

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с Vivacom Mobix и видеонаблюдение

      Първоначално публикуван от gibi13 Преглед на мнение
      Dahua DHI-XVR5104C-S2
      Какво точно искаш да направиш.
      Този модел си работи безгрижно на DDNS и P2P ,не му трябва статичен IP адрес
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с Vivacom Mobix и видеонаблюдение

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        Какво точно искаш да направиш.
        Този модел си работи безгрижно на DDNS и P2P ,не му трябва статичен IP адрес
        Здравейте. Камерите се намират на вилата. Интернета който ползвам е от мобилен оператор и няма статично IP. Примера който сте дали на колегата с hik-connect ми се стори най-лесен за реализация, за това попитах дали има такав вариат и за Dahua. Явно ще трябва по задълбочено да погледна в настройките дали мога да се справя с DDNS.

        Коментар


        • #19
          Здравейте ,
          един въпрос ? Как мога да вляза във моят рутер МОБИКС на Виваком,който е на село през Интернет мрежата? Опитах много варианти,нищо не се получава.Моля дайте идея ако знаете какво и къде да бутна за да мога да влизам и да си коригирам настройките,или да дам отдалечен рестарт ако се наложи ? ИП то е статично,не се променя след рестарт на рутера.

          Коментар


          • large
            large коментира
            Редактиране на коментар
            Вариант 1:

            Звъниш на Виваком...
            Отваряш публичния си ИП адрес, който можеш да видиш, когато отвориш тоя сайт (https://www.whatismyip.com/), докато си вързан на WIFi от мястото, на което е рутера.
            Тоест разбираш IP адреса на рутера, на даденото място. И стискаш зъби да не е динамичен и да се сменя.

            После отваряш ИП адреса в браузъра си, като си вързан на мобилен итернет (тоест, имитираш че вече не си там, на мястото).
            Ако видиш страницата за логин на рутера - си най-големия късметлия.

            Ако не.. пак си късметлия, ама щото не ти я вижда и целия останал свят, че да те хакне.

            Тогава пробваш на различен порт, да речем: 8080, 443 ...
            Ако не стане пак, си казваш, "Абе аз нали звъннах на Виаком..." вече трябва да са отговорили от съпорта. Питаш ги кой е порта и дали изобщо може да се достъпва.
            Ако кажат "Не", питаш:
            "Ми как ще ми решите проблема, какво предлагате? Аз имам инкубатор да наглеждам, ще ми измрат пиленцата и т.н..."
            Те ще ти кажат че сигурно може да направиш рутера да се саморестартира профилактично сам през ден, през час и т.н., ако е забил (стига да може)... ако това ти стига - пак си късметлия.

            Вариант 2
            Ако обаче искаш да чоплиш рутера, ти трябва троянец. Някакво устройство, към което да се свързваш и да достъпваш по LAN интерфейс, логин страницата на рутера.

            Тука вече я с втори Рутер с ОpenWRT или подобно, я Raspberry Pi, я цял комп... само и само да се инсталира VPN.
            Но трябва да се отвори порт във Виакомския... та сложна работа.

            Ако ти е необходимо само да го държиш жив, пробвай с автоматичен рестарт.
            Или GSM реле. Забие ли, звъниш и се рестартира.

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X