Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Vivacom Mobix и видеонаблюдение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Vivacom Mobix и видеонаблюдение

    Здравейте ,от скоро имам камери и вчера реших да си настроя и отдалечения достъп през мобилно приложение ,kамерите и двр са hikvision ,а прилoжението е IVMS-4500.Интернета ми е на виваком mobix ,мобилен 4G със динамично ip и отказват да ми предоставят статично, като казват че услугата им не е подходяща за видеонаблюдение.Имам достъп до рутера ,пренасочих портовете ,зададох статично ip на двр и го докарах до там ,че във wi-fi мрежата на рутера влизам и през телефона и през лаптопа, но опитам ли през мобилния интернет с моментното ми ip не става.Има ли решение проблема, защото друг доставчик на интернет не ми е вариант.
    Винаги се оглеждайте наляво и надясно , когато пресичате на червено.

  • #2
    От: Проблем с Vivacom Mobix и видеонаблюдение

    Пробвах да настроиш рутера през my.contact.bg
    Но като цяло ще трябва да ползваш някакъв ddns провайдър защото отдалечено ще е трудно да разбираш какво IP има рутера.
    Hyundai Galloper 3.0 V6

    0885 44 60 16

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с Vivacom Mobix и видеонаблюдение

      По принцип моментното реално IP не е само ТВОЕ. В смисъл те ти дават едно ИП за което има един гейт за които има накачени няколко клиента с Вътрешни ИП-та от типа 10.0.76.234... Така, че реалното ип не е директно на твоето устройство.
      Търси решението във Claud на HKvision. Общо взето облачна услуга дето може да те върже по device ID към устройството...

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с Vivacom Mobix и видеонаблюдение

        VPN сървър със статичен IP адрес е вариант. Връзваш рутера който е зад интернета от Vivacom към VPN-а със статичният адрес, връзваш и клиента към него и така попадат в една обща мрежа.

        Ползвам нещо подобно точно за Vivacom. На "село" камерите са вързани към рутер с мобилен интернет от Vivacom. От там се прави SSH тунел (някак си предпочетох този вариант пред VPN-а) към рутера у нас който е със стаичният IP адрес. И така през домашният рутер имам достъп до камерите. VPN-а е по-лесен за подкарване от SSH тунелите.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с Vivacom Mobix и видеонаблюдение

          При мен нямам my contact, а си имам паролата на рутера и от там си настройвам.За Claud на HKvision четох ,че е доста бавен и не е точно наблюдение в реално време.Насочвам се към no-ip ,защото ми се вижда най-лесно и има клипове как става ,че не съм много на ти с тия работи ,но за момента не ми дава да се регистрирам.
          Винаги се оглеждайте наляво и надясно , когато пресичате на червено.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с Vivacom Mobix и видеонаблюдение

            Полвай hik-connect на HKvision и не се занимавай с друго,работи нормално. С дднс или впн влизаш във зависимости.
            Use since:
            OpenBSD 3.x
            FreeBSD 4.x
            Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с Vivacom Mobix и видеонаблюдение

              потвърждавам за hik-connect, едно от най-читавите приложения които съм виждал за тази работа.
              Hyundai Galloper 3.0 V6

              0885 44 60 16

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с Vivacom Mobix и видеонаблюдение

                Благодаря за съветите, регистрирах се в hik-connect и всичко заработи нормално ,а наблюдението си е в реално време .Предполагам че при промяна на ip-то само ще си го актуализира и няма да имам проблеми.Кажете сега с какво да разклоня лан кабела ,че рутера е само с един изход ,а искам да свържа освен двр-а и настолния си компютър.
                Винаги се оглеждайте наляво и надясно , когато пресичате на червено.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с Vivacom Mobix и видеонаблюдение

                  Как със какво,суич или хъб някакъв стар.На хъб едва ли ще попаднеш
                  15 лв.е един суич длинк
                  Ако си в час,лан от рутера в десктопа,в него две лан карти на бридж и си готов
                  Но пс-то трябва да работи непрекъснато.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с Vivacom Mobix и видеонаблюдение

                    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                    Как със какво,суич или хъб някакъв стар.На хъб едва ли ще попаднеш
                    15 лв.е един суич длинк
                    Ако си в час,лан от рутера в десктопа,в него две лан карти на бридж и си готов
                    Но пс-то трябва да работи непрекъснато.
                    Е това се казва решение. Вместо Суич за 15 лв, 2 лан карти за 30 + тока за още 20 лв на месец

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с Vivacom Mobix и видеонаблюдение

                      Първоначално публикуван от dizela_88 Преглед на мнение
                      При мен нямам my contact, а си имам паролата на рутера и от там си настройвам.За Claud на HKvision четох ,че е доста бавен и не е точно наблюдение в реално време.Насочвам се към no-ip ,защото ми се вижда най-лесно и има клипове как става ,че не съм много на ти с тия работи ,но за момента не ми дава да се регистрирам.
                      Claud или hik-connect не е прокси за да ти забавя връзката с камерата. Това което прави е да са свързва устройство и потребител...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с Vivacom Mobix и видеонаблюдение

                        Здравейте. Може ли да ми кажете нещо подобно решение за DVR Dahua. Благодаря

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с Vivacom Mobix и видеонаблюдение

                          Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                          Е това се казва решение. Вместо Суич за 15 лв, 2 лан карти за 30 + тока за още 20 лв на месец
                          Срещал съм и по безумни решения
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с Vivacom Mobix и видеонаблюдение

                            Първоначално публикуван от gibi13 Преглед на мнение
                            Здравейте. Може ли да ми кажете нещо подобно решение за DVR Dahua. Благодаря
                            Кажи по добре модела
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с Vivacom Mobix и видеонаблюдение

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              Срещал съм и по безумни решения
                              мда, G5 за подобно решение ;-)
                              ;-)
                              Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
                              нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X